Jak sprzedać używany materac w 3 prostych krokach

Jeśli jesteś ciekawy, jak skutecznie sprzedawać używane materace, ten trzyetapowy przewodnik jest tutaj, aby Ci pomóc! Porozmawiamy o praktycznych wskazówkach, aby uniknąć problemów i upewnić się, że kupujący będą chcieli Twojego starego łóżka. Pamiętaj, że nie wystarczy wiedzieć, gdzie sprzedać, ale także jak sprzedać używane łóżko.

Z łóżkiem, którego już nie używamy, możemy zrobić wiele rzeczy, ale dla tych, którzy chcą dodatkowego dochodu, najbardziej przyda się jego sprzedaż. Nie możesz jednak po prostu opublikować używanego materaca w Internecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Jak sprzedać używany materac w 3 prostych krokach

Jak sprzedać używany materac

Krok 1. Sprawdź przepisy

Pierwszym krokiem, którego nigdy nie należy przeoczyć, jest sprawdzenie przepisów stanowych dotyczących sprzedaży używanych materacy. Na przykład może być konieczne dodanie do łóżka tagu informującego, że jest używane. Następnie sprawdź, gdzie możesz zaoferować swój materac, czy to w Twojej okolicy, sklepach i witrynach internetowych.

Niektóre sklepy i witryny mogą wymagać przestrzegania określonych warunków lub zasad przed przyjęciem materaca. Jeśli sam sprzedajesz łóżko bezpośrednio, może nie obowiązywać tak wiele przepisów, ale najlepiej jest to sprawdzić bez względu na to. Co więcej, może być konieczne rozebranie materaca na części, ponieważ w niektórych miejscach można odsprzedać tylko części materaca, a nie w całości.

Krok 2. Zaplanuj ceny

Po sprawdzeniu zgodnie z przepisami obowiązującymi w Twoim stanie możesz zaplanować ceny. Musisz być uczciwy wobec konsumenta, więc załóż, że nie dostaniesz oryginalnego kosztu łóżka. Możesz jednak wziąć pod uwagę ogólną jakość materaca i sposób jego przygotowania, aby był w dobrym stanie.

Być może jesteś w stanie wyjaśnić, jak długo jest Twoja, czy są jakieś uszkodzenia lub plamy, wiarygodność marki i tak dalej. Większość ludzi powiedziałaby, że wystarczy dziesiąta część pierwotnej ceny, ale to będzie się różnić dla każdego kupującego i sprzedającego. Aby upewnić się, że będziesz w stanie sprzedać go w rozsądnej cenie, przejdź do kroku trzeciego.

Krok 3. Przygotuj się do sprzedaży

Postaw się w sytuacji kupującego i zapytaj, czy zechcesz zapłacić za coś używanego. Jedynym sposobem, w jaki możesz się zgodzić, jest to, czy materac wygląda i jest przyjemny w dotyku. Dlatego musisz go najpierw wyczyścić i zdezynfekować, nawet jeśli upuścisz go u zewnętrznego sprzedawcy.

Może być konieczne przestrzeganie określonych procedur sanitarnych, a nawet profesjonalne czyszczenie. Niektórym może wystarczyć czyszczenie materaca produktami tapicerskimi i kompaktowymi odkurzaczami parowymi. Następnie możesz napisać reklamę swojego łóżka, upewniając się, że wszystko jest przejrzyste i zgodne z Twoimi twierdzeniami.

Czy odsprzedaż materaca jest sprzeczna z prawem?

Ogólnie rzecz biorąc, odsprzedaż materaca w USA nie jest nielegalna. Jednak zabronione jest twierdzić, że łóżko jest nowe, gdy nie jest. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów jest skontaktowanie się z lokalnym wydziałem zdrowia w celu uzyskania informacji o przepisach. Pamiętaj, że każdy stan może mieć określone przepisy, których musisz przestrzegać, a niektóre obszary mogą nawet wymagać licencji dla sprzedawców używanych materacy.

Na przykład w Teksasie używany materac można sprzedać dopiero po jego wyczyszczeniu i opatrzeniu metką wskazującą jego zastosowanie. Z drugiej strony Kalifornia nie zezwala na sprzedaż poplamionych materacy. Niektóre stany, takie jak Indiana i Luizjana, zezwalają na odsprzedaż tylko sprzedawcy, a nie jako osoba fizyczna.

Etykiety i uwagi

Oprócz czyszczenia, dezynfekcji i dezynfekcji używanego materaca, musisz zapoznać się z wymogami dotyczącymi oznakowania, jeśli są one obowiązujące w Twoim kraju. Jeśli jesteś osobą fizyczną, możesz nie potrzebować etykiet, ale warto wiedzieć, co oznaczają. Materac jest zdezynfekowany, jeśli ma żółtą metkę, a łóżko z czerwoną metką oznacza, że ​​ma zużyty materiał.

Czy ktoś zabierze używane materace?

Niższa cena sprawi, że ktoś zainteresuje się zakupem używanego materaca. Możesz jednak również zapytać, czy możesz przekazać je lokalnym schroniskom. Niektóre organizacje zajmujące się ratowaniem zwierząt mogą nawet dostać Twoje łóżko, jeśli nie możesz już go sprzedać lub przekazać.

Sprzedaż używanego materaca może być trudna zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Obawy dotyczące czystości i higieny są zrozumiałe dla kupującego i zadajesz sobie pytanie, czy chcesz wydać określoną kwotę, aby materac był bardziej zachęcający do zakupu.

Ile wart jest materac?

W zależności od rozmiaru, rodzaju i materiału materaca nowy materac kosztuje od 700 do 2000 USD. Jeśli sprzedajesz używany, może być wart około 20% swojej pierwotnej wartości detalicznej. Pamiętaj jednak, że wiele czynników wpływa na ostateczną cenę starego materaca, w tym jego ogólny stan oraz to, czy będziesz miał go odebrać lub dostarczyć.

Wniosek

Nadal możesz dostać dodatkowe pieniądze ze swojego starego łóżka. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie sprzedać używany materac, możesz to zrobić w trzech krokach. Zacznij od sprawdzenia w prawie stanowym i zaplanuj ceny oraz miejsce sprzedaży.

Następnie postępuj zgodnie z zaleceniami, nawet tymi od sprzedawcy, jeśli musisz przynieść materac do jednego z nich, zamiast sprzedawać go samemu. W zależności od warunków materiałowych możesz sprzedać używany materac za około 20% jego pierwotnej ceny. Zastanów się jednak nad oddaniem swojego łóżka, ponieważ może być pomocne dla większej liczby osób lub zwierząt!