Jak sprawdzić, czy Twój materac uformował się w najlepszy sposób?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stwierdzić, czy Twój materac ma pleśń, porozmawiamy o tym, jak możesz wykorzystać swoje zmysły. Mówimy ściśle o zmysłach wzrokowych i węchowych. Musisz wiedzieć, czy Twój materac ma zagrzybienie, aby uniknąć podrażnień i alergii, więc nigdy nie zaniedbuj takich kontroli.

Zawsze mówiliśmy o tym, jak ważne jest utrzymywanie materaca w stanie suchym. Niestety, wilgoć i wilgotność są czasami pomijane i mogą prowadzić do rozwoju pleśni. Oto, co możesz zrobić, jeśli pojawią się podejrzenia:

Jak sprawdzić

Jak stwierdzić, czy Twój materac ma pleśń i potencjalne zagrożenia, na które należy zwrócić uwagę

Wzrok

Nawet jeśli gołym okiem grzyby nie są łatwo dostrzegane, pleśń prezentuje wizualne znaki. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy na łóżku jest pleśń, jest zobaczenie na nim czarnych plam. Wspólne obszary, w których są obecne, to te, które dotykają fundamentu lub gruntu.

Z biegiem czasu mogą rozprzestrzenić się po całym łóżku. Ten szczególny wygląd pochodzi od pleśni i ogólnie występuje na powierzchni w porównaniu z pleśnią. Wręcz przeciwnie, pleśń jest głębsza, ale na powierzchni widać rozmytą białą lub czarną warstwę.

Kiedy próbujesz wytrzeć te narośla, plamy pleśni są łatwiejsze do usunięcia niż pleśń. Jednak pleśń występuje częściej niż pleśń, a właściciele domów mylą wszystkie wielokolorowe plamy lub narośla na materacach z pleśnią. Gdy zobaczysz te wizualne znaki, następujący test potwierdza twoje podejrzenie pleśni za pomocą zmysłu węchu.

Zapach

Nauczyliśmy Cię wcześniej, jak zaadresować swoje łóżko, jeśli pachnie stęchlizną. Niestety, ten sam zapach jest oznaką rozwoju pleśni. Czy zauważyłeś, że wilgotne miejsca mają tendencję do zapachu stęchlizny?

Jeśli Twój materac ma ten sam zapach, musisz sprawdzić, czy nie ma wielokolorowych plam w postaci kropek lub meszków. Powodem, dla którego spleśniałe materace pachną stęchlizną, są zarodniki grzybów. Często zapach jest pierwszą rzeczą, którą zauważysz bardziej niż narośla, ponieważ nie możesz ich jeszcze zobaczyć, ponieważ są mikroskopijne.

Z biegiem czasu zapach może stać się bardziej intensywny, jeśli natychmiast nie zajmiesz się rozwojem pleśni. Przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że nawet jeśli w pokoju pachnie stęchlizną, należy również wyczyścić materac. W ten sposób możesz mieć pewność, że zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się zarodników w pomieszczeniu.

Inne ślady spleśniałego materaca

Oprócz samego materaca sprawdź swoje ogólne samopoczucie. Możesz zauważyć, że ostatnio czujesz się bardziej zatłoczony lub masz objawy grypy, takie jak ból gardła i ból głowy. Zarodniki przyczyniają się do problemów zdrowotnych, nic więc dziwnego, że często chorujesz na spleśniały materac.

Czy spanie na spleśniałym materacu jest bezpieczne?

Nie zalecamy spania na spleśniałym materacu z różnych powodów dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie musisz mieć istniejących warunków zdrowotnych, aby uniknąć pleśni, a najlepiej naprawić materac lub zaopatrzyć się w nowy zamiast spać na czymś z grzybami. Po pierwsze, rozwój pleśni może powodować problemy z oddychaniem.

Zarodniki mogą przyczyniać się do alergii i astmy. Nawet jeśli uważasz, że jesteś zdrową osobą, zauważysz trudności w oddychaniu i świszczący oddech za każdym razem, gdy leżysz w łóżku. I nie tylko to, ale czy ostatnio widzisz też wysypki?

Wysypka kontaktowa to kolejny objaw spania na spleśniałym materacu. Będzie nawet najgorsze, jeśli masz już istniejący stan skóry, taki jak wyprysk. Wreszcie, ekspozycja na pleśń może osłabić układ odpornościowy, czyniąc Cię bardziej podatnym na choroby.

Jaki rodzaj materaca jest odporny na pleśń?

Zalecamy utrzymywanie materaca w czystości i suchości, aby zapobiec rozwojowi pleśni i pleśni. Powinieneś również regularnie wietrzyć go na zewnątrz w słoneczny dzień, aby nie był wilgotny w środku. Jeszcze lepiej jest odkurzać łóżko co tydzień, aby wyeliminować wszelkie nagromadzenie na powierzchni.

Ale jeśli potrzebujesz konkretnego rodzaju materaca, który jest odporny na pleśń, niektóre materiały, takie jak wełna i naturalny lateks, są doskonałym wyborem. Jeśli znalazłeś łóżko z gumowanym włóknem kokosowym, będzie ono również bardziej odporne na rozwój pleśni niż inne materiały. Mimo to należy odpowiednio dbać o swoje łóżko, ponieważ zapobieganie jest łatwe, ale skuteczne w zapobieganiu ryzyku pleśni i pleśni.

Czy Twój materac jest zagrożony pleśnią?

Rozwój pleśni jest możliwy w typowych materacach, takich jak sprężyna wewnętrzna i pianka z pamięcią kształtu. Pamiętaj, że jeśli wilgoć w Twoim materacu osiada i nie wysycha, grzyby będą się rozwijać. Pomocną praktyką w zapobieganiu wilgoci i promowaniu suchości jest umieszczenie łóżka na czymś, co zapewnia cyrkulację powietrza pod spodem.

Możesz również utrzymać wilgotność w pomieszczeniu i od czasu do czasu otwierać okna, aby zapewnić dobrą wentylację. Ale jeśli zamoczysz materac piankowy, wilgoć może wniknąć głęboko w warstwy. Dlatego ważne jest, aby wysuszyć łóżko przez cały czas, a nawet użyć suszarki bez ogrzewania, aby namierzyć niektóre miejsca.

Wniosek

Pleśń i pleśń w łóżku należy jak najszybciej zająć. Ale czy wiesz, jak sprawdzić, czy Twój materac ma pleśń? Podsumowując ten artykuł, rozmyty wzrost i ciemne plamy są wizualnymi oznakami grzybów w łóżku.

Zauważysz również stęchły zapach i ogólne uczucie dyskomfortu przy wdychaniu i kontakcie z zarodnikami. Dlatego zawsze utrzymuj materac w stanie suchym i czystym, aby uniknąć pleśni i pleśni.