Jak spać na poduszce z pianki memory. Najlepszy przewodnik

Możesz nauczyć się spać na poduszce z pianki zapamiętującej kształt, w zależności od pozycji do spania. Ten artykuł powinien poprowadzić Cię, jak prawidłowo używać poduszki z pianki zapamiętującej kształt, aby jak najlepiej ją wykorzystać i dobrze się wyspać. Pamiętaj, że chociaż poduszki z pianki z pamięcią kształtu mają być ergonomiczne, nadal ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo na nich spać.

Warto również zauważyć, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek z pianki z pamięcią kształtu. Produkty takie jak Tempurpedic mają różne poduszki, które zaspokoją potrzeby każdego śpiącego. Zawsze odpowiednio dostosuj i znajdź idealną poduszkę dla siebie.

Jak używać poduszki z pianki memory do każdej pozycji snu

Do spania na plecach

Korzystanie z poduszki z pianki z pamięcią kształtu nie różni się od innych rodzajów poduszek. Należy jednak pamiętać, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu dopasowują się do użytkownika i zazwyczaj mają ergonomiczny kształt. Możesz najlepiej wykorzystać poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, używając jej do spania na plecach.

Spanie na plecach jest idealną pozycją, ponieważ utrzymuje kręgosłup w pozycji neutralnej. Z poduszką z pianki z pamięcią kształtu ustaw ją odpowiednio do snu. Połóż poduszkę płaską stroną do dołu i większą krzywizną skierowaną w stronę końca łóżka.

Dla początkujących użytkowników spanie na poduszce z pianki zapamiętującej kształt może być mylące, więc pamiętaj o tej orientacji, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Następnie możesz położyć się na poduszce z zapadniętą głową. Ponieważ jest to pianka z pamięcią kształtu, po chwili dostosuje się do Ciebie.

Do spania na boku

Kobiety w ciąży i osoby z refluksem żołądkowym mogą wygodnie spać tylko wtedy, gdy są po swojej stronie. Dobrą wiadomością jest to, że w tej pozycji możesz również spać na poduszce z pianki memory. Jeśli przyjrzysz się formie poduszki, ma ona duży loft.

Możesz tego użyć, aby utrzymać głowę w jednej linii z ramionami. A ze względu na kształt nawet dolna część ciała nie będzie się odchylać i powodować problemów z postawą podczas snu. Spanie na boku nie jest problematyczne, o ile utrzymujesz neutralny kręgosłup, aby uniknąć bólu pleców.

Czy możesz spać na poduszce z pianki zapamiętującej kształt, jeśli śpisz na brzuchu?

W przeciwieństwie do pozycji do spania z tyłu i na boku, eksperci ds. zdrowia odradzają spanie na brzuchu. Dla niektórych może to być wygodne, ale ta pozycja za bardzo odwraca głowę od ciała. Poduszka z pianki z pamięcią kształtu nie pomoże Ci opanować kręgosłupa, ponieważ jej kształt ustawi Twoją głowę i szyję pod nienaturalnymi kątami.

Doprowadzi to do dyskomfortu, który może zrujnować jakość snu, a nawet spowodować bóle głowy i karku. Po pewnym czasie możesz również rozwinąć sztywność szczęk, ramion i pleców z powodu kształtu tych poduszek. Podczas gdy poduszka z pianki zapamiętującej kształt jest ergonomiczna do spania, spanie na brzuchu nie byłoby idealne.

Co sprawia, że ​​pianka z pamięcią kształtu jest wyjątkowa?

Prawdopodobnie wiesz, że NASA opracowała piankę z pamięcią kształtu, aby poprawić bezpieczeństwo poduszek lotniczych. Z biegiem czasu pianka z pamięcią kształtu jest sprzedawana do użytku medycznego w postaci pianki temperującej. Ale co sprawia, że ​​jest wyjątkowa w porównaniu z innymi piankami?

Korzystanie z poduszki lub materaca z pianki z pamięcią kształtu zapewni śpiącemu zauważalną różnicę. Same poduszki mają unikalny kształt, który zapewnia odpowiednie ułożenie ciała podczas leżenia. Co więcej, sama pianka mięknie w zależności od temperatury ciała, dzięki czemu każda poduszka jest dostosowana do użytkownika.

Kontury poduszki z pianki z pamięcią kształtu będą reagować na ciepło i nacisk, co oznacza, że ​​każdy użytkownik będzie miał czas na dostosowanie. Jednak powstała dostosowana poduszka złagodzi stres i odpowiednio Cię wesprze. Możesz również znaleźć różne rodzaje poduszek z pianki z pamięcią kształtu, które są dostępne w postaci poszatkowanej lub stałej, zgodnie z Twoim gustem.

Poduszka z pianki zapamiętującej kształt i rozdrobniona

Spanie na poduszce z pianki memory będzie idealne tylko wtedy, gdy znajdziesz najlepszą dla siebie poduszkę. Dlatego musisz określić, który typ najbardziej Ci odpowiada. Na przykład, czy chcesz ciężką poduszkę, czy wolisz coś, co wymaga regularnego puchu?

Konserwacja

Poduszka z solidnej pianki z pamięcią kształtu waży więcej i nie wymaga puchu. Z drugiej strony, rozdrobniona poduszka z pianki zapamiętującej kształt będzie wymagała puchu, aby wyeliminować zbrylenia i utrzymać równomierne wypełnienie. Z drugiej strony, ten typ można łatwo prać w pralce i łatwo utrzymać go w czystości na dłuższą metę.

Dostosowanie

Innym powodem, dla którego niektórzy użytkownicy wolą poduszkę z rozdrobnionej pianki zapamiętującej kształt, jest to, że możesz dostosować jej poddasze. Możesz dodać lub usunąć wypełnienie, aby uzyskać wyższą lub niższą poduszkę. Mimo to poduszki z litej pianki z pamięcią kształtu pozwalają na pewne dostosowanie, ponieważ niektóre mają wyjmowane wkładki, a niektóre marki oferują różne opcje loftów.

Komfort

Jeśli chodzi o wygodę, można założyć, że rozdrobnione typy nadają się do formowania. Oznacza to, że możesz spać na niej w dowolnej pozycji niż na poduszkach z pianki z pamięcią kształtu, o czym była mowa wcześniej. Jednak solidne poduszki dobrze zachowują swój kształt i jędrność, co jest idealne do utrzymania ciała na poziomie.

Wniosek

Poduszka z pianki memory jest doskonałym dodatkiem na Twoje noce, ponieważ jest ergonomiczna i dopasowuje się do użytkownika. Bez względu na pozycję, w której śpisz, szybko nauczysz się spać na poduszce z pianki memory. Jego krzywizny są idealne zarówno dla osób śpiących na plecach, jak i brzuchu, ponieważ utrzymują ciało w jednej linii.

Jednak osoby śpiące na brzuchu nie będą wygodne z ergonomicznym kształtem poduszki. Najlepiej byłoby również wybrać, który rodzaj pianki z pamięcią kształtu jest idealny do uzyskania najlepszej postawy i spokojnego snu.