Jak spać na poduszce podczas ciąży?

Możesz nauczyć się spać na poduszce do ciała w czasie ciąży, biorąc pod uwagę pozycję i rodzaj poduszki. Ciąża może sprawić, że spanie będzie niewygodne nie tylko ze względu na brzuszek, ale także dlatego, że musisz zadbać o prawidłowe krążenie dziecka. Dobrą wiadomością jest to, że poduszki do ciała pomogą zapewnić komfort i zdrowie dziecka.

Rosnąca popularność poduszek takich jak Boppy dowodzi, że mamy czerpią korzyści ze spania z poduszkami do ciała w porównaniu z ich brakiem. Jednak wiedza, jak ich używać, może być przytłaczająca ze względu na różne rodzaje na rynku. Ten artykuł powinien Cię poprowadzić i przygotować do snu z poduszką na ciało.

Co wziąć pod uwagę podczas spania na poduszce podczas ciąży

Pozycja

Wiedza o tym, jak spać na poduszce do ciała w ciąży, oznacza upewnienie się, że jesteś we właściwej pozycji do spania. Według American Pregnancy Association jest to po twojej stronie. W szczególności chcesz spać na lewym boku nie tylko po to, aby uniknąć dyskomfortu, ale także aby zwiększyć ilość krwi i składników odżywczych, które mogą dotrzeć do Twojego dziecka.

Spanie na lewym boku zmniejsza nawet obrzęk i jest idealne dla krążenia w porównaniu z innymi pozycjami do spania. Co więcej, oczywiste jest, że inne pozycje będą niemożliwe do spania po pierwszym trymestrze z powodu twojego żołądka. Należy unikać spania na plecach, ponieważ zaburza to krążenie, a także pogarsza bóle pleców i hemoroidy z powodu masy macicy.

Jednak spanie na boku może nadal być niewygodne, dlatego poduszki ciążowe są koniecznością. W ten sposób twoje ciało jest nadal dobrze podparte i możesz wygodnie pozostawać na boku. Jeśli nie czujesz dyskomfortu przez całą noc, możesz spać konsekwentnie.

Rodzaj poduszki ciążowej

Drugą kwestią, jaką należy wiedzieć, jak spać na poduszce w czasie ciąży, jest rodzaj samej poduszki. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje poduszek do ciała, a każda z nich będzie różniła się tym, w jaki sposób możesz z nich korzystać podczas ciąży. Na przykład powszechnym sposobem na zmniejszenie nacisku na plecy jest umieszczenie poduszki między nogami podczas ich zginania.

Możesz również umieścić poduszkę pod brzuchem, aby trzymać się na boku podczas snu. Eksperci zalecają nawet używanie poduszek, aby przewidzieć dyskomfort w nocy, taki jak duszność i zgaga, poprzez podparcie ciała. Zawsze możesz skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć najlepszy sposób na spanie z poduszką na ciało, aby złagodzić te stany.

Poduszki na całej długości

Kobiety w ciąży, które nie poruszają się dużo podczas snu, mogą używać pełnowymiarowej poduszki jako wsparcia podczas snu na boku. Otoczysz go ramionami i przytulisz blisko siebie, aż znajdziesz wygodną pozycję. Ale ze względu na swój rozmiar nie jest idealny dla osób z małym łóżkiem.

Poduszki w kształcie litery C

Musisz także mieć miejsce w swoim łóżku na poduszkę w kształcie litery C, która jest również idealna, jeśli nie poruszasz się dużo podczas snu. Górna część poduszki podtrzymuje głowę, a dolna część między udami. Spanie w tej poduszce zapewnia wsparcie całego ciała i łagodzi ból pleców.

Poduszki w kształcie litery U

Podobnie poduszki w kształcie litery U zapewniają takie samo podparcie całego ciała, gdy śpisz na boku. Odwróć poduszkę w razie potrzeby, w zależności od tego, po której stronie śpisz. Jednak ten kształt jest lepszy przed 20. tygodniem ciąży, kiedy nadal możesz spać na plecach, ponieważ forma podpiera głowę, szyję i plecy.

Spanie na ciążowych poduszkach klinowych i nadmuchiwanych poduszkach ciążowych

Oprócz dedykowanych poduszek na ciało, możesz również użyć poduszek ciążowych, aby zapewnić wsparcie podczas snu. Na przykład ciążowe poduszki klinowe to wygodne w podróży poduszki, które nie zajmują dużo miejsca. Oferuje łatwą elewację na docelowym obszarze.

Z drugiej strony nadmuchiwana poduszka ciążowa ma otwór, w którym można pomieścić brzuszek dziecka. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli jesteś we wczesnych stadiach ciąży, kiedy potrzebujesz wsparcia podczas snu na brzuchu. Jest również łatwy w podróżowaniu, ponieważ jest nadmuchiwany.

Na koniec nie zapomnij o pokryciu i wypełnieniu poduszki. Możesz czuć się bardziej komfortowo z poliestrową poszewką na poduszkę w porównaniu z bawełną pod względem oddychalności. Lub potrzebujesz twardej poduszki zamiast miękkiej, więc wybierz wypełnienie, które najbardziej Ci odpowiada.

Wniosek

Ciąża może sprawić, że spanie będzie niewygodne, dlatego ważne jest również, aby wiedzieć, jak prawidłowo ustawić się dla zdrowia dziecka. Nauka spania na poduszce do ciała w czasie ciąży może być przydatna, ponieważ zapewnia wsparcie i ulgę, a jednocześnie utrzymuje optymalną pozycję na boku dla krążenia. Zrozum, że najlepszą pozycją jest spanie na lewym boku, a następnie odpowiednio używaj różnych rodzajów poduszek.

Ogólnie rzecz biorąc, poduszki do ciała łagodzą ból pleców, a także utrzymują cię na boku podczas snu. Możesz jednak użyć tych poduszek do uniesienia obszarów ciała. Większość z nich zapewnia wsparcie całego ciała, ale są też mniejsze poduszki, jeśli brakuje Ci miejsca w łóżku lub potrzebujesz wszechstronności i mobilności.