Jak skutecznie usunąć plamy śliny z poduszki?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie usunąć plamy śliny z poduszki, przygotuj roztwór octu. Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet ci, którzy przysięgają, że nie ślinią się we śnie, będą mieli okazje, w których będą się ślinić. Nie ma się czego wstydzić, ponieważ to normalne.

Jednak plamy śliny na naszych ulubionych poduszkach mogą być denerwujące. Kuszące może być użycie najsilniejszego środka czyszczącego, ale pamiętaj, że niektóre poduszki są wykonane z materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu. W tym artykule omówimy bezpieczne sprzątanie domu, aby Twoja poduszka była tak czysta jak nowa.

Jak usunąć plamy śliny z poduszki za pomocą octu

Korzystanie z roztworu octu

Ślinienie jest powszechne podczas snu, a powstałe w ten sposób plamy mogą być trudne do usunięcia. Ale zanim zaczniesz się martwić, w tym przewodniku znajdziesz dwa proste kroki, aby Twoja poduszka była czysta i wyglądała jak nowa. Zacznij od umycia poduszki w ramach wstępnego czyszczenia, a następnie usuń plamę za pomocą roztworu octu.

Ten roztwór składa się z octu, sody oczyszczonej, łagodnego detergentu do naczyń i sody oczyszczonej. Możesz go użyć do czyszczenia punktowego, a następnie po prostu wytrzeć wilgotną szmatką. W przypadku poduszek może być konieczne wykonanie innych praktyk, aby zapobiec uszkodzeniu materiałów.

Krok 1. Pranie wstępne

Niezależnie od tego, czy jest to poduszka oparciowa, czy jakakolwiek poduszka, najlepszym sposobem na czyszczenie poduszek jest ich pranie. Ułatwi to również późniejsze usuwanie plam. Jednak zawsze sprawdzaj etykietę, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia, aby zapewnić długowieczność poduszek.

Pamiętaj, że różne poduszki na rynku różnią się materiałem. Zacznij od zdjęcia poszewki z poduszki i wyceluj w plamy na poduszce ściereczką nasączoną płynnym detergentem. Powinieneś znaleźć na rynku detergenty, które mogą oczyszczać pot, ponieważ dobrze radzą sobie również ze śliną, ponieważ oba są białkami.

Wcieraj szmatkę w plamę na poduszce, aż detergent wniknie w tkaninę poduszki. Następnie włóż poduszkę do pokrowca ochronnego przed praniem zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Pamiętaj, że ten krok można zastąpić praniem ręcznym, w zależności od materiału poduszki.

Krok 2. Usuwanie plam

Jeśli plamy ze śliny pozostaną, możesz użyć wspomnianego wcześniej roztworu octu. Jeśli brakuje Ci innych składników, niektórzy użytkownicy zalecają prostą mieszankę jednej szklanki octu destylowanego i pół szklanki chłodnej wody. Nanieś roztwór plam za pomocą czystej szmatki i pozostaw na pół godziny w tkaninie.

Poduszkę można następnie wyprać i wysuszyć zgodnie z zaleceniami na etykiecie. A jeśli zauważysz żółte i chrupiące plamy śliny, namocz poduszkę na noc w detergencie, a następnie umyj ją przed wykonaniem kroku numer dwa. Należy położyć nacisk na przestrzeganie instrukcji na etykiecie, aby chronić materiały poduszki.

Jak prać poduszki

Choć brzmi to niepokojąco, nasze poduszki i łóżka mogą potencjalnie zawierać patogeny, takie jak różne rodzaje bakterii. Dobrą wiadomością jest to, że czystość i stała higiena sprawiają, że można łatwo uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych z brudnych miejsc do spania. Zacznijmy najpierw od tego, jak należy odpowiednio umyć i wyczyścić poduszki.

Metoda

Należy położyć nacisk na przeczytanie instrukcji na etykiecie poduszki. Te, które używają włókna, bawełny, puchu i pierza, zwykle dobrze sprawdzają się w delikatnym cyklu z ciepłą wodą. Jednak niektórzy producenci zalecają pranie ręczne, aby zapewnić długowieczność poduszki.

Niektóre materiały lepiej nadają się do czyszczenia na sucho, a moczenie ich lub używanie maszyny spowoduje uszkodzenie poduszki. Poduszki piankowe tracą swoją strukturę pod pralką, więc pozostaje tylko wyprać poszewkę i odkurzyć samą poduszkę. Jeśli konieczne jest czyszczenie punktowe, wykonaj wstępną obróbkę detergentami zawierającymi enzymy w celu usunięcia określonych plam.

Częstotliwość

Poduszki można prać co sześć miesięcy, w zależności od sposobu użytkowania i innych czynników. Niektórzy użytkownicy mogą potrzebować prania co trzy miesiące, zwłaszcza jeśli poduszki są szybko narażone na działanie potu i brudu. Z drugiej strony poszewki najlepiej prać co tydzień.

Suszenie

Najbezpieczniejszym sposobem suszenia poduszek po praniu jest suszenie na powietrzu. Niektórzy producenci dołączają instrukcje dotyczące korzystania z suszarki, ale pamiętaj, że nie wszystkie materiały dobrze reagują na tego typu ciepło. Mimo to po praniu należy upewnić się, że poduszka dokładnie wyschła, aby uniknąć rozwoju grzybów.

Kiedy należy wymienić poduszkę?

Używanie czystej poduszki niewątpliwie poprawia jakość snu, a jej prawidłowe czyszczenie powinno zapewnić jej najlepszy wygląd i samopoczucie. Zasadniczo możesz jednak rozważyć wymianę poduszki po roku lub dwóch latach. W ten sposób nie tracisz idealnej formy dla wsparcia i komfortu.

Wniosek

Ślinienie się jest naturalne, ale może również prowadzić do uporczywych plam na naszych poduszkach. Pomogłoby, gdybyś nauczył się, jak skutecznie usuwać śliny z poduszki, aby utrzymać miejsce do spania w czystości. Najlepszym sposobem na to jest wykonanie pierwszego prania zgodnie z instrukcjami na etykiecie i potraktowanie plam roztworem octu.

Wykonanie tych dwóch kroków powinno skutecznie usunąć plamy śliny. Mimo to należy położyć nacisk na przeczytanie instrukcji producenta, aby uniknąć uszkodzenia poduszki. Pamiętaj, że niektóre materiały są wrażliwe na pranie w pralce, ciepło suszarki lub niektóre środki czyszczące.