Jak skutecznie pozbyć się zapachu rzygania z materaca?

Mamy trzy proste kroki dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak pozbyć się wymiocin z materaca. Nauczyliśmy Cię wcześniej, jak radzić sobie z zabrudzonym materacem z powodu biegunki, więc zostaw to nam, aby pomóc Ci z innym problemem wydalania organizmu. Najlepiej też wcześniej ocenić, czy nadal możesz odzyskać materac.

Jeśli uważasz, że jest zbyt brudne, może lepiej wyrzucić łóżko. W końcu niektóre materiały nie powinny się zamoczyć. Ale jeśli uważasz, że łóżko nadal nadaje się do wymiany, czytaj dalej.

Jak skutecznie pozbyć się zapachu rzygania z materaca?

Jak pozbyć się zapachu rzygania z materaca w domu

Przygotowanie

Zanim przystąpisz do czyszczenia łóżka, upewnij się, że na materiale nie ma pozostałości wymiocin. Zalecamy usunięcie wszystkich wymiocin, aby pozostać z suchym materacem. Jeśli masz trudności z wymiotowaniem, przetrzyj dotknięte obszary suchym ręcznikiem papierowym.

Częstym błędem, którego musisz unikać, jest szorowanie wymiocin podczas ich usuwania, ponieważ po prostu rozprowadzają się po całym materacu. Ryzykujesz również zabrudzenie wewnętrznej części łóżka, które jest trudniejsze do czyszczenia i dezodoryzacji. Gdy materac jest wolny od jakichkolwiek pozostałości, możesz przystąpić do czyszczenia punktowego i dezodoryzacji.

Czyszczenie

Proszę sprawdzić metkę materaca, jeśli producent ma wskazówki, o których należy pamiętać przy czyszczeniu. Ale ogólnie rzecz biorąc, te artykuły gospodarstwa domowego są bezpieczne dla większości materiałów. Należą do nich ocet, soda oczyszczona, mydło do naczyń, alkohol nacierający i nadtlenek wodoru do czyszczenia i dezynfekcji łóżka.

Jak widać, są to również standardowe rozwiązania, których właściciele zwierząt domowych używają do czyszczenia psich wymiocin z dywanu. Wracając do zabrudzonego materaca, możesz połączyć dwie filiżanki mydła do naczyń i wody utlenionej oraz dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie spryskaj całe łóżko, koncentrując się na dotkniętych obszarach.

Możesz również przetrzeć materac ściereczką nasączoną tym roztworem, aby usunąć plamy. Aby jeszcze bardziej przywrócić materac do stanu wolnego od plam i zapachu, spryskaj go roztworem składającym się w równych częściach z białego octu i wody. Pozostaw łóżko do wyschnięcia przed ponownym spryskaniem alkoholem, aby upewnić się, że materac jest wolny od zarazków.

Wykończenie

Pamiętaj, aby nie namoczyć materaca w kroku drugim, aby ułatwić suszenie. Ale jeśli alkohol lub ocet wysychają zbyt długo, możesz umieścić wentylator przed łóżkiem, aby przyspieszyć proces. Wreszcie jesteś gotowy, aby wykończyć materac sodą oczyszczoną.

Wszyscy wiemy, jak pomocna jest soda oczyszczona w dezodoryzacji łóżka. Podobnie jak w przypadku rutynowego odświeżania materaca, wystarczy przesiać sodę oczyszczoną po całej powierzchni i pozostawić na kilka dni, aby wchłonąć zapach i upewnić się, że materac nie będzie wilgotny. Następnie odkurz sodę oczyszczoną i umieść łóżko na zewnątrz, aby zapewnić dodatkową wentylację.

Nie jest konieczne pozostawienie materaca do wyschnięcia na słońcu przed nałożeniem prześcieradła i jego ponowne użycie. Jednak ciepło pomoże również w zapewnieniu, że na powierzchni nie ma bakterii. Może również bardziej odświeżyć łóżko przed użyciem.

A co z zapachem wymiocin w pościeli?

Teraz, gdy zajęłeś się zapachem, a nawet plamami z wymiocin na materacu, podzieliłeś się również tym, co możesz zrobić z zabrudzoną pościelą. Zacznij od usunięcia wszystkich wymiocin na nim, zanim włożysz go do pralki. Najskuteczniejszym sposobem na szybką dezynfekcję i dezodoryzację jest moczenie w roztworze detergentu do prania i boraksu na kilka godzin przed praniem w wysokiej temperaturze.

Chcemy podkreślić, jak ważne jest ich dokładne wysuszenie na słońcu lub na początku suszarką, jeśli to konieczne, zarówno dla materaca, jak i pościeli. Pozostała wilgoć może przyczynić się do powstawania nieprzyjemnych zapachów, a nawet rozwoju grzybów. Możesz również posypać je sodą oczyszczoną, aby wchłonąć pozostałą wilgoć lub zneutralizować kwasy przez zapach jako ostatni krok.

Jak czyścić i dezynfekować materac?

Czyszczenie i dezynfekcja materaca, niezależnie od rodzaju problemu, którym się zajmujesz, jest dość podobne pod względem technik. Najpierw musisz sprawdzić etykietę pod kątem potencjalnych produktów czyszczących i praktyk, których nie możesz wykonać. Następnie usuń płyn lub brud z łóżka przed przystąpieniem do czyszczenia.

Ponieważ nie możemy prać materaca przez moczenie, należy unikać przenikania śmierdzącego materiału w głąb warstw lub włókien. Przetrzyj lub zmyj dotknięte obszary płynem do mycia naczyń i letnią wodą lub nawet nadtlenkiem wodoru, aby uzyskać mocniejsze plamy. Następnie spryskaj octem i wodą, aby dodatkowo dezodoryzować materac.

Na koniec posyp całe łóżko sodą i pozostaw na kilka godzin. Odkurzyć go, a następnie wysuszyć na słońcu lub w przewiewnym pomieszczeniu przed użyciem materaca. Przypominamy, aby przed wykonaniem tych praktyk ocenić intensywność zapachu lub brudu, ponieważ może być lepiej wymienić łóżko, jeśli jest mocno zabrudzone.

Wniosek

Miał wypadek z wymiotami? Możesz szybko nauczyć się, jak pozbyć się wymiocin z materaca, usuwając pozostałości, czyszcząc i dezynfekując miejsca, a następnie susząc i dezodorując sodą oczyszczoną. Nieprzyjemny zapach powinien być eliminowany przez produkty codziennego użytku, takie jak soda oczyszczona, ocet, woda utleniona, alkohol do nacierania i mydło do naczyń.