Jak roztrzepać poduszkę w suszarce w zaledwie 2 krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak spulchnić poduszkę w suszarce, wystarczą tylko dwa kroki. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie etykiety na poduszce, jeśli można ją włożyć do suszarki. Pamiętaj, że niektóre materiały nie nadają się do bębnowania w suszarce.

Nauka prawidłowego korzystania z suszarki do spulchniania poduszki we Włoszech może oznaczać różnicę między napowietrzoną i wygodną poduszką a płaską lub grudkowatą poduszką. Możesz nawet przywrócić strukturę poduszki i uzyskać wygodniejszy sen. Przeczytaj ten artykuł teraz i przywróć puch.

Jak roztrzepać poduszkę w suszarce w zaledwie 2 krokach?

Jak używać suszarki do spulchniania poduszki

Krok 1. Sprawdź

Zanim włożysz poduszkę do suszarki, należy położyć nacisk na sprawdzenie etykiety poduszki. Pamiętaj, że nie wszystkie materiały na poduszki są produkowane do suszenia w suszarce. Ciepło może uszkodzić wypełnienie poduszki i zdeformować poduszkę.

Co więcej, niektóre poduszki zalecają tylko najniższe ustawienie temperatury lub suszenie w suszarce. Niewiele materiałów może wytrzymać wysokie temperatury, nawet przez krótki czas. Nigdy nie pomijaj czytania metki na poduszce przed włożeniem jej do suszarki.

Krok 2. Ustaw

Gdy masz pewność, że możesz włożyć poduszkę do suszarki, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Możesz również dodać piłkę tenisową do suszarki wraz z poduszką, aby pomóc w poruszaniu grudek lub przywrócić puszystość spłaszczonej poduszki.

Umieszczenie poduszki z piłką tenisową lub czymś przywiązanym do ugniatania poduszki pomoże rozprowadzić grudki i sprawi, że poduszka znów będzie puszysta. Możesz również używać skarpetek lub ubrań, o ile mogą uderzać w poduszkę. Ruch wewnątrz wprowadzi również przepływ powietrza.

W tym momencie wybierasz zalecane przez producenta ustawienia i czas wkładania poduszki do suszarki. W przypadku niektórych poduszek typowym jest suszenie w suszarce bębnowej przez mniej niż 30 minut. Możesz jednak dostosować czas, jeśli Twoja poduszka nadal potrzebuje więcej powietrza.

Jak roztrzepać poduszkę ręcznie

Pchaj, uderzaj i uderzaj

Jeśli nie masz suszarki lub nie możesz użyć suszarki do poduszki, nie martw się. Nadal możesz połączyć się z puszystą poduszką, ręcznie wprowadzając powietrze do poduszki i ręcznie rozbijając grudki. Nie potrzebujesz nawet do tego siły.

Zacznij od naśladowania grającego na akordeonie i chwyć oba końce poduszki. Zepnij je razem i wysuń szybkim ruchem, aby napowietrzyć wnętrze. Jeśli chodzi o grudki, odpuść sobie dzień frustracji i daj swojej poduszce kilka ciosów i uderzeń.

Ściśnij i potrząśnij

Te ruchy nie tylko rozbijają grudki, ale również powinny pomóc wysuszyć wypełnienie poduszki. Pamiętaj, że wilgoć może powodować zbrylanie się wypełnienia, szczególnie puchu i pierza. Możesz nawet ścisnąć poduszkę i potrząsać ze wszystkich stron, aż znów będzie puszysta.

Kiedy nadszedł czas, aby wymienić poduszkę?

Co by było, gdyby spulchnienie poduszki nie przywróciło jej puszystości i formy? Być może czas wymienić poduszkę lub zaopatrzyć się w nowe wypełnienie. Nasze poduszki nigdy nie powinny być zbyt grudkowate ani płaskie, ponieważ nie będą wspierać i nie będą wygodne.

W zależności od materiału będziesz musiał wymieniać poduszkę co kilka lat, od czterech do sześciu lat. Wymiana jest również zalecaną praktyką, aby upewnić się, że nie używasz czegoś z roztoczami lub nagromadzeniem innych patogenów i alergenów. Jeśli nie masz pewności, czy musisz wymienić poduszkę, możesz wykonać kilka testów.

Sprawdź swoją poduszkę pod kątem wgnieceń i grudek oraz czy nie znikną po spuszczeniu poduszki. Możesz także złożyć poduszkę, aby sprawdzić, czy wskoczy z powrotem na swoje miejsce. I wreszcie, jeśli codziennie budzisz się z bólem mięśni, jest to zdecydowane zielone światło, aby kupić nowy farsz lub poduszkę.

Jak zachować puszystą poduszkę

Poza tym, że poduszkę można zabrać do suszarki lub ręcznie siekać, jest jedna najlepsza sztuczka, dzięki której poduszka pozostanie napowietrzona i nie będzie zbrylać się. Bez żadnego wysiłku z Twojej strony lub suszarki możesz poprosić naturę, aby spulchnęła dla Ciebie poduszkę. Twoja prośba oznacza po prostu wypuszczenie poduszki na zewnątrz przez kilka godzin w słoneczny dzień.

Przepływ powietrza nie tylko pomoże wysuszyć poduszkę i zapobiegnie jej zbijaniu. Ale ta technika odświeży i dezodoryzuje twoją poduszkę. Światło słoneczne powinno zdezynfekować poduszkę, co będzie pomocne, zwłaszcza gdy nie da się wyprać materiału.

Wniosek

Czy Twoja poduszka spłaszczyła się lub zrobiła grudki? Jeśli wiesz, jak puchnąć poduszkę w suszarce, być może uda Ci się przywrócić jej kształt. Musisz jednak sprawdzić brytyjski tag na poduszce, jeśli oznacza to, że chcesz wejść do suszarki.

Po otrzymaniu zielonego sygnału startowego możesz postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Zazwyczaj wybierasz ustawienie w niskiej temperaturze lub suszenie w suszarce przez mniej niż 30 minut. Najlepiej byłoby również dodać kilka piłek tenisowych do poduszki, aby pomóc ugniatać grudki i napowietrzać poduszkę.

Otóż ​​to! Kto by pomyślał, że suszarka potrafi o wiele więcej niż suszenie?