Jak roztrzepać poduszkę. 3 kroki do zrobienia

Musisz wykonać trzy techniki, jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo puchnąć poduszkę. Podobnie jak poduszki bambusowe, puchanie poduszek bambusowych jest niezbędną praktyką, którą musisz wykonywać regularnie. Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja i konserwacja poduszek to coś, czego nigdy nie należy przeoczyć, aby zachować ich strukturę w nienaruszonym stanie.

W przypadku poduszek na ciało muszą one zachować swoją formę, aby zapewnić odpowiednie podparcie i komfort dla ciała. Najlepiej byłoby również znać potrzeby pielęgnacyjne materiałów, z których wykonana jest poduszka na ciało, aby wydłużyć jej trwałość. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak utrzymać poduszkę w najlepszej formie.

Najlepszy 3-stopniowy przewodnik do puchu poduszki

Krok 1. Naciśnij

Pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić podczas spulchniania poduszki, jest chwycenie obu końców i zsunięcie ich razem. Jest to szczególnie przydatne w przypadku materiałów takich jak pianka z pamięcią kształtu, ponieważ pozwala poduszce oddychać i na dłuższą metę zachować swoją formę i loft. Ruch pchający jest podobny do tego, kiedy grasz na akordeonie, więc możesz założyć, że rozbijasz również zbite w środku wypełnienie.

Krok 2. Masaż

Drugi krok zwiększy również poduszkę na poduszkę, i to wtedy, gdy masujesz poduszkę. Ten ruch pomoże dobrze rozłożyć wypełnienie wewnątrz, dzięki czemu poduszka zapewni najlepszą wysokość do podparcia. Niektórzy śpiący porównują również masowanie poduszki do jej uderzania.

Krok 3. Użyj suszarki

Wreszcie, być może najczęstszym sposobem spulchniania poduszki jest użycie suszarki. Należy jednak położyć nacisk na to, aby najpierw sprawdzić etykietę poduszki, ponieważ niektóre rodzaje poduszek nie są przeznaczone do użytku w suszarce. Ryzykujesz uszkodzenie materiałów, jeśli poduszka nie nadaje się do wrzucania do suszarki.

Jeśli tak jest, możesz uzyskać podobne wykończenie, umieszczając poduszkę w ciepłym i dobrze wentylowanym miejscu, aby trochę powietrza mogło ją roztrzepać. Po prostu uważaj na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i ciepła, które mogą uszkodzić niektóre rodzaje poduszek. Z drugiej strony, poduszki, które można umieścić w suszarce, mogą mieć towarzyszącą im piłkę tenisową, która pomaga odbijać się na poduszce i ją puchnąć.

Dlaczego puch poduszka na ciało

Rozczesywanie poduszki w trzech powyższych krokach powinno być obowiązkową częścią pielęgnacji i konserwacji poduszki. Pomoże to przywrócić jego formę i sprawi, że poczujesz się jak nowy. Co więcej, pamiętaj, że struktura, na którą składa się puszystość, twardość i wysokość Twojej poduszki, ma duże znaczenie dla Twojego komfortu i podparcia.

Z biegiem czasu musisz puchnąć poduszkę, ponieważ ulegnie ona skompresowaniu podczas codziennego użytkowania. Jeśli poduszka na ciało, której używasz, jest płaska lub ma grudkowate wypełnienie, nie uzyskasz podobnego podparcia, gdy będzie nowa i uzyskasz dobrze wyrównany kręgosłup. Zdeformowana poduszka na ciało będzie również nieskuteczna w łagodzeniu ucisku i bólu ciała.

Kiedy wymienić poduszkę

Regularne puchanie poduszki pomoże jej zachować jej formę, ale z czasem zauważysz, że poduszka nie wraca do swojego naturalnego kształtu. W zależności od zastosowania i materiału, poduszkę należy wymieniać co cztery lata lub wcześniej. Możesz również sprawdzić, czy poduszka ma trudności z powrotem do swojej formy po złożeniu lub czy na jej wypełnieniu pojawiły się grudki i pleśń na zewnątrz.

Codzienne używanie poduszki do ciała w końcu ją zdeformuje i narazi na działanie potu, olejków i brudu. Najlepiej byłoby, gdybyś go również wymienił, aby upewnić się, że nie narażasz się na alergeny, takie jak roztocza i pleśń. Ale póki nadal nadaje się do użytku, pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej higieny i używaj odpowiedniego pokrowca na poduszkę do regularnego prania.

Jak sprawić, by poduszka na ciało trwała dłużej

Możesz co kilka tygodni puchnąć poduszkę, aby pozbyć się grudek, a także pozwolić jej oddychać. Pomoże to przywrócić spłaszczoną wysokość poduszki. A kiedy już to robisz, co noc zmieniaj położenie poduszki na ciało, aby nie nosić tylko jednej strony.

Chociaż nie jest konieczne częste mycie poduszki, ponieważ może to uszkodzić materiał, od czasu do czasu trzeba ją dokładnie wyczyścić. Sprawdź instrukcje na etykiecie, jak dokładnie umyć i wysuszyć poduszkę, aby uniknąć rozwoju grzybów. Dlatego używanie poszewki na poduszkę jest niezbędne jako bariera dla kurzu, potu i innych zanieczyszczeń, które mogą pomieścić poduszkę.

Następnie możesz wykonać proste czyszczenie punktowe lub odkurzanie w ramach konserwacji, aby zapewnić dobrą higienę. Wyrób sobie nawyk potrząsania poduszką za każdym razem, gdy zamierzasz jej użyć, aby wyeliminować kurz i inne cząsteczki, które się na niej nagromadziły.

Wniosek

Poduszki do ciała są doskonałe dla wszystkich rodzajów śpiących, ponieważ zapewniają wsparcie i ulgę. Jednak musisz również wiedzieć, jak puchnąć poduszkę, aby zachować jej formę i dobrze wykonywać swoją pracę. Zacznij od przytrzymania obu końców poduszki i zsuń je razem, tak jakbyś grał na akordeonie.

Następnie masuj lub lekko uderzaj poduszkę, aby jeszcze bardziej rozbić zbite wypełnienie. Wprowadzi to również trochę powietrza do poduszki na ciało, aby pomóc jej stać się puszystą. Wreszcie, niektóre poduszki do ciała nadają się do użytku w suszarce, gdzie można je umieścić w środku i dodatkowo przywrócić ich strukturę.