Jak roztrzepać moją bambusową poduszkę. 2 proste sposoby

Jeśli jesteś ciekaw, jak spulchnić moją bambusową poduszkę, możesz to zrobić ręcznie lub do suszarki. Ten artykuł uprości obie metody, dzięki czemu uzyskasz najwygodniejszą bambusową poduszkę. Oprócz uzyskania pełnej miękkości swojej bambusowej poduszki, możesz poznać poniższe wskazówki, które pomogą Ci przywrócić kształt poduszki za każdym razem.

Możesz również przeczytać poniżej, jak włamać się do bambusowej poduszki, aby przygotować ją po przyjeździe. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju wypełnienia używa twoja bambusowa poduszka; zawsze przyda mu się regularne puszenie. Ułatwi to również dostosowanie strychu.

Jak roztrzepać bambusową poduszkę: 2 najlepsze sposoby

Poduszkę bambusową możesz strzepnąć ręcznie lub za pomocą suszarki. Którąkolwiek metodę wybierzesz, musisz zawsze dodać ją do swojej rutyny, aby pomóc poduszce rozluźnić się po ucisku. Pamiętaj o tym jak każda poduszka; bambusowe poduszki w końcu się spłaszczą.

W razie potrzeby spulchnij bambusową poduszkę ręcznie, a niektórzy użytkownicy robią to nawet przed snem w nocy. W ten sposób uzyskasz lepszą, podtrzymującą i wygodną strukturę poduszki. Potrząsając i uderzając poduszkę, pomożesz oddzielić grudki wypełnienia i będziesz mieć dobrze napowietrzoną poduszkę.

Krok 1. Drżenie

Pierwszym sposobem spulchniania bambusowej poduszki jest ręczne potrząsanie poduszką, aby oderwać grudki wypełnienia. Nie zapomnij odwrócić poduszki podczas potrząsania, aby strzępy się rozłożyły i wpuściły do ​​środka więcej powietrza. Podczas gdy poduszki bambusowe mają różne rodzaje wypełnienia, to potrząsanie i obracanie ułatwi ci dobre rozłożenie wnętrza.

Krok 2. Uderzenie i pchanie

Po potrząśnięciu i przewróceniu poduszki możesz ją upiększyć, uderzając ją w bok. Odwróć poduszkę i wykonaj kilka uderzeń, aby upewnić się, że nie pozostały żadne grudki i równomiernie rozłożyłeś wypełnienie. Ten krok powinien pomóc w rozbiciu wypełnień, które wcześniej przegapiłeś.

Na koniec chwyć oba końce poduszki i zsuń je razem przed ponownym odciągnięciem. Pomaga to w spulchnianiu bambusowej poduszki, ponieważ sprzyja rozszerzaniu się wypełnienia i wywietrzeniu samej poduszki. Spłaszczona bambusowa poduszka powinna przywrócić dobry loft.

Potrząsanie bambusową poduszką w suszarce

Możesz dobrze wstrząsnąć poduszką za każdym razem przed pójściem spać, aby uzyskać bardziej puszystą strukturę. Warto jednak również wiedzieć, jak przywrócić bambusowej poduszce formę w suszarce. Ideą korzystania z suszarki jest to, że wilgoć i wilgoć, jaką z czasem otrzymuje poduszka, spłaszczają ją.

Suszarka pomoże również wprowadzić powietrze i usunąć grudki w poduszce, aby zwiększyć jej objętość, oprócz suszenia. Niektórzy użytkownicy wolą nawet tę metodę, ponieważ możesz zagwarantować, że za pomocą suszarki eliminujesz potencjalne alergeny i patogeny ze swojej poduszki. A jeśli masz nowo kupioną bambusową poduszkę, suszarka pomoże wyeliminować nieprzyjemny zapach, wywietrzając ją.

Krok 1. Zdejmij poszewkę na poduszkę

Pierwszym krokiem przed włożeniem bambusowej poduszki do suszarki jest zdjęcie poszewki na poduszkę. Pamiętaj, że każdy produkt ma inną instrukcję czyszczenia, dlatego musisz osobno przestrzegać zaleceń dla etui. Materiał może ulec uszkodzeniu w suszarce, a i tak może wymagać prania.

Krok 2. Umieść w suszarce

Gdy już masz etui, umieść w suszarce co najmniej trzy kulki suszarki razem z poduszką. Powinny pomóc w wysuszeniu poduszki bambusowej i wyeliminować elektryzowanie. Następnie możesz suszyć w suszarce bębnowej na małym ogniu przez 10 minut lub dłużej, w zależności od tego, ile odświeżenia potrzebuje poduszka.

Poduszka będzie napowietrzona i pozbawiona grudek, a można ją wyjąć w suszarce. Włóż poduszkę z powrotem do pokrowca i w razie potrzeby dopasuj ją ręcznie. Proszę, potrząśnij nią kilka razy, a Twoja bambusowa poduszka będzie puszysta i gotowa.

Jak włamać się do bambusowej poduszki

Inną praktyką, której nie wolno przeoczyć w przypadku poduszek bambusowych, jest prawidłowe ich wbijanie. O ile spulchnienie poduszki przywróci jej płaską strukturę, o tyle nowe poduszki bambusowe również wymagają włamania. Po przybyciu należy przewietrzyć poduszkę przez co najmniej 24 godziny, aby uwolnić chemikalia pianki.

Następnie delikatnie potrząśnij poduszką, aby rozluźnić wypełnienie i zagnieść, aby oddzielić powstałe grudki piany. Rozbijanie bambusowej poduszki jest podobne do pierwszej omówionej wcześniej metody, w której możesz również zadać jej kilka ciosów, aby rozprowadzić wypełnienie. Następnie możesz postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi puchu w suszarce.

Wniosek

Po pewnym czasie możesz spodziewać się, że bambusowa poduszka spłaszczy się pod wpływem użytkowania i wilgoci. Najlepiej by było, gdybyś nauczyła się spulchniać moją bambusową poduszkę, czy to uderzając ją i potrząsając ręką, czy bębniąc w suszarce. Możesz wykonać tę technikę w razie potrzeby, aby przywrócić strukturę poduszki, usuwając grudki i napowietrzając ją.

Podobne techniki stosuje się również po otrzymaniu bambusowej poduszki. Włamanie pomoże Ci w pełni wykorzystać bambusową poduszkę pod względem wsparcia i komfortu. Jednak może je zapewnić tylko wtedy, gdy ma równomiernie rozłożone wypełnienie i dobry strych.