Jak ręcznie uszyć poduszkę. Szybki przewodnik w dwóch krokach

Nauczysz się ręcznie szyć poduszkę w dwóch prostych krokach. Ręczne szycie poduszki będzie cenną umiejętnością, ponieważ możesz eksperymentować z różnymi materiałami i rozmiarami poduszek. Jednak ten przewodnik dotyczy typowej poduszki do łóżka, więc możesz ją modyfikować zgodnie z kształtem, który tworzysz.

Oprócz wkładki do poduszki, często wykonuje się ją samodzielnie w domu we Włoszech. Daje Ci swobodę dostosowania poduszki do własnych potrzeb i gwarantuje najlepszą jakość snu. Co więcej, dlaczego nie zaimponować znajomym, robiąc im poduszki w prezencie?

Jak ręcznie uszyć poduszkę. Szybki przewodnik w dwóch krokach

Jak zrobić ręcznie szytą poduszkę

Krok 1. Zrób wzór

Samodzielne wykonanie poduszki daje pełną swobodę w zakresie jej kształtu, rozmiaru i projektu. Dlatego przed szyciem pierwszym krokiem jest wykonanie wykroju i wycięcie kawałków materiału na poduszkę. Jeśli masz już formę poduszki, możesz użyć dokładnych wymiarów lub użyć dowolnego rozmiaru.

Wytnij dwa kawałki materiału, z których powstanie przód i tył poduszki. Następnie przypnij dolną krawędź tych kawałków tkaniny prawymi stronami do siebie, a niewłaściwymi stronami skierowanymi na zewnątrz. Możesz ułatwić szycie, przypinając dwa cale od jednego rogu i zakończ go dwa cale od drugiego rogu dolnej strony.

Krok 2. Szycie

Ostatnim krokiem jest samo szycie i możesz zacząć od umieszczenia pierwszej szpilki na dolnej krawędzi wkładki. Pomocną wskazówką jest podniesienie igły do ​​góry, a następnie przesunięcie jej o 1/8 cala przed przyszyciem z powrotem do dolnej strony wkładki. Pomogłoby, gdybyś szybko obszyła poduszkę, ale pamiętaj, aby pozostawić dwa cale otwarte, aby odwrócić wyściółkę poduszki prawą stroną.

Podczas robienia węzłów chcesz dodać kawałek materiału w miejscu, w którym chcesz umieścić następną nić. Następnie zostaw małą pętlę nici i przeciągnij przez nią igłę, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Przypnij cztery rogi poduszki i odwróć ją na prawą stronę.

Następnie możesz wypchać poduszkę wybranym przez siebie wypełnieniem i ilością, aby uzyskać pożądaną jędrność i loft. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić, czy poduszka jest ciasna i czy nie ma w niej przestrzeni. Następnie przypnij otwór i zszyj go ściegiem drabinkowym lub użyj innego rodzaju zapięcia, np. zamka błyskawicznego, jeśli nie chcesz zamykać poduszki na stałe.

Typowe rodzaje poduszek

Przede wszystkim warto zauważyć, że niektóre rodzaje poduszek mogą zachodzić na siebie. Poduszkę na ciało można uznać za poduszkę do łóżka, poduszkę jako poduszkę na ciało, a poduszkę z klinem za poduszkę ciążową. Niektóre poduszki do łóżka mogą również stać się poduszkami dekoracyjnymi, takimi jak poduszka europejska.

Poduszka na łóżko

Kiedy myślimy o poduszce do łóżka, na myśl przychodzi nam standardowa poduszka. Możesz również znaleźć inne prostokątne poduszki do łóżek w rozmiarach king i queen. Możesz jednak myśleć o każdej poduszce jako poduszce do łóżka, więc nie daj się zwieść przy wyborze poduszek na rynku.

Poduszka na ciało

Poduszki do ciała to bardziej gigantyczne poduszki, które producenci produkują w celu podtrzymania różnych obszarów ciała i utrzymania dobrej pozycji podczas snu. Mimo to istnieją poduszki do ciała różnych brytyjskich marek, które są mniejsze i są skierowane do określonych obszarów ciała. Ogólnie rzecz biorąc, poduszką na ciało może być wszystko, co podtrzymuje ciało i wpływa na pozycję do spania.

Poduszka ciążowa

Poduszki ciążowe wyglądają jak poduszki na ciało, ale mają różne kształty i rozmiary, aby wspierać kobiety w ciąży. Mogą zmniejszyć nacisk na plecy i brzuch oraz utrzymać idealną pozycję do spania na boku podczas ciąży. Niektóre poduszki ciążowe mogą nawet stać się poduszkami do karmienia i nadają się do użytku po porodzie.

Poduszka wzmacniająca

Poduszki Bolster lub poduszki rolowane to poduszki cylindryczne, które można wykorzystać jako ozdoby i podtrzymywać ciało. Możesz umieścić je pod szyją lub nogami, aby utrzymać ciało w jednej linii. Poduszki Bolster występują w różnych kształtach i rozmiarach, a czasami można je znaleźć jako poduszki do ciała i poduszki ciążowe.

Poduszka klin

Kolejną dobrą poduszką na elewację jest poduszka klin. Można go znaleźć w różnych rozmiarach, a nawet kobiety w ciąży mogą z niego skorzystać. Co więcej, poduszka klinowa pomaga złagodzić ból, refluks żołądkowy i problemy z oddychaniem, dzięki swojemu kątowi.

Europejska poduszka

Poduszki dekoracyjne występują w różnych kształtach i rozmiarach, aby poprawić wygląd łóżka lub kanapy. Jednak najbardziej popularna jest poduszka europejska w kształcie kwadratu. Nie ogranicza się do elementu dekoracyjnego, ponieważ może pełnić funkcję dodatkowej poduszki.

Wniosek

Nie potrzebujesz maszyny do szycia, żeby zrobić poduszkę w domu. Możesz szybko nauczyć się ręcznie szyć poduszkę w dwóch prostych krokach. Zacznij od zaprojektowania i zmierzenia poduszki, a następnie odpowiednio wytnij dwa kawałki materiału.

Pomogłoby, gdybyś skończył z przednią i tylną stroną poduszki. Połącz je ze sobą, aby ułatwić szycie, a następnie zszyj wokół poduszki. Uważaj na to, jak bezpiecznie szyjesz, i zostaw miejsce na późniejsze odwrócenie poduszki.

Na koniec powinieneś być gotowy, aby odpowiednio wypchać poduszkę. Nie zapomnij sprawdzić jego jędrności i loftu przed zszyciem zamknięcia otworu. Warto również zauważyć, że możesz wykonać inne rodzaje zapięć poduszek, jeśli chcesz później dopasować lub wymienić wypełnienie.