Jak ręcznie uszyć kocyk dziecięcy w 4 prostych krokach

W tym artykule z łatwością dowiesz się, jak ręcznie uszyć kocyk niemowlęcy w zaciszu własnego domu.

Czy kiedykolwiek zgodziłeś się pójść na baby shower, ale zacząłeś panikować, gdy zdałaś sobie sprawę, że nie masz przyzwoitego prezentu? Cóż, nie martw się, ponieważ w czterech krokach nauczysz się uszyć kocyk dziecięcy. Tak, to takie proste!

Jak ręcznie uszyć kocyk dziecięcy w 4 prostych krokach

W ciągu zaledwie kilku godzin będziesz mógł stworzyć kocyk dla dziecka z osobistym akcentem. Wiemy, że jesteś zmęczony wydawaniem pieniędzy na przykrywki o niskiej jakości, więc zróbmy to!

Co musisz przygotować

Zanim wyjdziesz po zapasy, zdecyduj, jakiego rodzaju tkaniny chcesz użyć na koc. Do wyboru bawełna, polar i jedwab.

Bawełna jest wygodna w użyciu, ponieważ jest zawsze dostępna, ma różne wzory i wzory i jest tania! Jeśli masz dodatkowe pieniądze, możesz zrobić coś luksusowego i użyć jedwabiu. Chociaż jedwab jest dość trudny do opanowania i nie pasuje do niechlujnych nawyków dziecka.

Na cieplejszy koc doskonale sprawdzi się polar! Teraz przejdźmy do narzędzi i materiałów, których będziesz potrzebować.

Oto, czego będziesz używać:

  • Tkanina do wyboru pokrojona na 90cm × 90cm
  • Puszysta tkanina pokrojona na 102 cm × 102 cm (możesz użyć puszystej bawełny lub innej tkaniny, jeśli chcesz mieć cieńszy koc)
  • Nożyczki do tkanin
  • Proste szpilki
  • Igła
  • Wątek (upewnij się, że pasuje do koloru tkaniny)

Jeśli chcesz postawić na bardziej rozbudowany materiał, zasadą jest, aby skrócić swoją puszystą tkaninę o 12 cm większą niż wybrana przez Ciebie tkanina.

Ręczne szycie kocyka dziecięcego

Krok 1. Połóż puszysty materiał na płaskiej powierzchni. Wygładź jak najwięcej zmarszczek. Na wierzchu połóż wybraną tkaninę na środku.

Krok 2. Chwyć zewnętrzną lub zewnętrzną krawędź swojej puszystej tkaniny i złóż ją na innym materiale. Zagięcie powinno wynosić co najmniej 2 cm, aby zapewnić wystarczającą przyczepność.

Używając szpilek i naparstka, zwiąż krawędzie. Kontynuuj, aż wszystkie boki zostaną zabezpieczone.

Krok 3. Przygotuj igłę i nić. Pamiętaj, aby użyć pasującego koloru, aby ściegi były jak najmniej widoczne. Kontynuuj szycie ręczne.

Kontynuuj, aż skończysz. Przestań szyć o cal od pierwszego rogu. Następnie odetnij nadmiar materiału, zagnij surową krawędź i zszyj.

Krok 4. Ostatnim i najłatwiejszym krokiem jest odcięcie nadmiaru nici i usunięcie pozostałych szpilek.

Bardzo dobrze! Masz teraz ręcznie uszyty kocyk dla dziecka idealny na prezent. Jeśli chcesz ułatwić sobie sprawę, możesz zszyć koc za pomocą maszyny do szycia.

Jeśli chcesz zrobić dodatkową milę

Jeśli chcesz bardziej osobistego akcentu na ręcznie robiony kocyk dziecięcy, możesz dodać do niego napisy! To taki uroczy sposób na podniesienie poziomu gry i wygranie nagrody „najlepszego prezentu” podczas baby shower.

Możesz wyhaftować imię dziecka, wyciąć je lub kupić kilka liter. Wyszyj napis na kocu przed rozpoczęciem szycia. Uważaj, aby nie umieszczać go zbyt blisko krawędzi.

Jeśli chcesz czegoś łatwiejszego, możesz złapać kilka łatek i wyprasować je na kocu. Kilka uroczych motyli, pszczół i kwiatów naprawdę będzie dobrze wyglądać!

Aby uzyskać ostateczny szlif, możesz zrobić kilka małych sztuczek przy składaniu i dodać uroczą wstążkę, aby urozmaicić wygląd. Oprócz dbania o estetykę, upewnij się, że masz wyższy poziom bezpieczeństwa.

Unikaj używania akcesoriów, takich jak brokaty lub jakichkolwiek małych i odpinanych materiałów, aby uniknąć szkód dla dziecka. Bezpieczny prezent zawsze będzie najlepszym prezentem.

Wybór odpowiedniego rozmiaru koca

Oprócz odpowiedniego materiału, bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru kocyka dla dziecka. Nie chciałbyś, żeby dziecko używało go tylko przez miesiąc lub dwa, ponieważ jest za małe – a może po prostu dorosły używa go, ponieważ jest za duży.

W przypadku małego kocyka dla dziecka wystarczy rozmiar 18 × 20 cali. W przypadku większego możesz zrobić coś, co ma 24 cale z każdej strony. Zwykle przeciętny kocyk dla noworodka ma wymiary 28 × 34 cale lub 30 cali z każdej strony.

Jeśli jednak chcesz czegoś, co może być używane przez dłuższy czas, możesz dodać co najmniej 5 cali do średnich pomiarów. Pamiętaj tylko, że zaleca się, aby koce, które są zbyt duże lub zbyt duże, były trzymane z dala od niemowląt. Dlatego nadal lepiej jest po prostu wybrać odpowiedni rozmiar.

Wniosek

Opanowanie ręcznego szycia kocyka dziecięcego jest takie proste. To rzemiosło to świetny sposób na zaopatrzenie się w przyzwoite prezenty, zabicie czasu i oczywiście zaoszczędzenie pieniędzy!

To będzie bezcenne, aby zobaczyć, jak oczy rodziców rozświetlają się, gdy widzą zrobiony przez Ciebie kocyk dla dziecka. Cała ciężka praca na pewno się opłaci!