Jak przyspieszyć gazowanie materaca? 3 najlepsze sposoby

Jeśli jesteś ciekawy, jak przyspieszyć gazowanie materaca, mamy trzy techniki, którymi możesz się podzielić! Pamiętaj, że materace, takie jak pianka z pamięcią kształtu, muszą wykańczać gazowanie, aby rozproszyć chemiczny zapach. Istnieje jednak kilka praktyk, które możesz wykonać, aby przyspieszyć ten proces, abyś mógł szybciej spać w łóżku.

Jak długo należy czekać? Idealny czas oczekiwania przed użyciem nowego łóżka piankowego z pamięcią kształtu to 24 godziny. Ten czas jest również wystarczający, aby materiał się rozszerzył, dzięki czemu możesz uzyskać wygodne i wspierające uczucie łóżka.

Jak przyspieszyć gazowanie materaca? 3 najlepsze sposoby

Jak przyspieszyć gazowanie nowego materaca

Niech będzie

Pierwszym sposobem na przyspieszenie gazowania nowych materacy jest pozostawienie go. Zrozumiałe jest, że nowi właściciele łóżek martwią się zapachem materaca po otwarciu. Jednak związki chemiczne podczas odgazowywania nie są wystarczające, aby powodować problemy zdrowotne, więc najlepiej jest po prostu przewietrzyć nowe łóżko przez kilka dni.

Po dostarczeniu nowego łóżka natychmiast wyjmij je z pudełka i wszystkie jego pokrowce. Teraz, gdy masz już goły materac, możesz po prostu położyć go na fundamencie lub podłodze w wentylowanym pomieszczeniu. Lepiej jest również mieć wewnątrz wentylator, aby cyrkulować powietrze, aby przyspieszyć odgazowanie w mniej niż trzy dni.

Zwróć uwagę, że lepiej jest pozwolić nowemu materacowi dokończyć wentylację przynajmniej przez pierwsze trzy dni. Chociaż zapach nie jest szkodliwy, niektórzy ludzie mogą być zbyt wrażliwi na chemikalia i się podrażnić. Dobrą wiadomością jest to, że ta wstępna praktyka pozwoli Ci szybciej korzystać z materaca bez chemicznego zapachu.

Wydobądź to

Jeśli Twój materac przetrwał ponad trzy dni, a zapach chemiczny nadal nie został całkowicie rozproszony, możesz pozwolić, by słońce Ci w tym pomogło. Wynieś łóżko na zewnątrz i pozwól, by słońce je odświeżyło. Wystawienie go na działanie ciepła słonecznego powinno również zdezynfekować nowy materac bez konieczności spryskiwania jego powierzchni sztucznymi środkami czyszczącymi.

Kolejną szybką wskazówką jest odskoczenie materaca, aby odblokować pozostałe gazy i pozwolić im się rozproszyć. Nie musisz jednak wystawiać materaca na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas ani skakać na nim dłużej niż 10 minut. Praktyki te najlepiej wykonywać z umiarem, aby uniknąć deformacji struktury łóżek.

Soda oczyszczona

Ostatnią techniką eliminowania chemicznego zapachu z nowego łóżka piankowego jest użycie popularnego artykułu domowego, sody oczyszczonej. Zapewne wiesz, w jaki sposób soda oczyszczona pomaga odświeżać materace, w tym te, które pachną stęchlizną. Jednak będzie to również działać w przyspieszeniu gazowania łóżek.

Na początek posyp sodą oczyszczoną powierzchnię materaca i pozostaw na godzinę. Następnie odkurz proszek i powtórz proces po drugiej stronie. Możesz także przedłużyć czas działania sody oczyszczonej na łóżku i wynieść ją na słońce po odkurzeniu proszku.

Jak powstrzymać mój materac przed przepuszczaniem gazu?

Prawda jest taka, że ​​nie można powstrzymać odgazowywania materaca, ponieważ jest to normalne, zwłaszcza w przypadku materiałów piankowych. Zamiast tego musisz wykonać trzy powyższe praktyki, aby przyspieszyć proces przed użyciem łóżka. Poniżej omówimy również niektóre techniki, które możesz zastosować, aby zneutralizować zapach.

Jeśli chcesz czuć się swobodnie z produktem, którego używasz, spróbuj sprawdzić, czy posiada on certyfikat VOC lub czy marka spełnia standardy dotyczące łóżek piankowych. Niektóre przykłady to CertiPUR-US, Standard 100 firmy OEKO-TEX i Greenguard Gold. Posiadanie certyfikatu powinno zapewnić, że Twoje łóżko jest bezpieczne przed szkodliwymi emisjami.

Ile czasu zajmuje, zanim zapach nowego materaca zniknie?

Możesz sprawdzić etykietę materaca pod kątem przewidywanego czasu, aż skończy się gazowanie. Aby dać ci wyobrażenie, łóżka z pianką z pamięcią kształtu i poliuretanem zwykle kończą gazowanie po 24 godzinach, ale niektóre wielowarstwowe mogą potrwać kilka dni. Niektórym markom zajmuje to nawet dwa tygodnie, ale możesz korzystać z łóżka, o ile zapach Cię nie drażni.

Jak zneutralizować zapach materaca?

Jeśli nie chcesz czekać tygodniami, możesz zneutralizować zapach nowego materaca za pomocą oczyszczacza powietrza w pokoju. Pamiętaj, że oczyszczacze, szczególnie te, które wykorzystują filtry HEPA, usuwają ostre zapachy, zatrzymując je. Możesz również przykryć sam materac, aby twój nos był szczęśliwy.

Jednak użycie plastikowego pokrowca na materac do zatrzymywania zapachu to tylko krótkotrwałe rozwiązanie. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na przyspieszenie gazowania jest umożliwienie łóżku oddychania. Przykryj materac tylko wtedy, gdy musisz na nim spać, a zapach chemiczny jest zbyt rozpraszający.

Wniosek

Łóżka piankowe zazwyczaj mają chemiczny zapach po przyjeździe. Dlatego warto wiedzieć, jak przyspieszyć gazowanie materaca, aby jak najszybciej móc spać na nowym łóżku. Najpierw chcesz, aby materac dobrze się przewietrzył, a następnie wystawić go na działanie promieni słonecznych.

Możesz również posypać powierzchnię sodą oczyszczoną i odstawić na godzinę przed odkurzeniem. Pamiętaj, że odgazowanie nie jest szkodliwe dla zdrowia, ale możesz czuć się swobodniej, wiedząc, czy Twoje łóżko jest bezpieczne.