Jak przenieść materac w rozmiarze king size w pickupa?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przenieść materac w rozmiarze king size w pickupie, wystarczą tylko trzy kroki i gotowe! Jest możliwe, aby coś tak dużego jak łóżko typu king-size w pickupie można było bezpiecznie przetransportować, gdy znasz nakazy i zakazy. Należy jednak pamiętać, że ten rozmiar stwarza ograniczenia ze względu na przestrzeń w skrzyni ciężarówki.

Najlepszym rozmiarem materaca do poruszania się w pickupie byłby materac bliźniaczy, a każdy większy będzie wymagał regulacji podczas załadunku. Być może lepiej wynająć większy pojazd lub zatrudnić profesjonalnych przeprowadzków. Ale jeśli chcesz wiedzieć więcej, czy majsterkowanie jest dla Ciebie, to zacznijmy!

Jak przenieść materac w rozmiarze king size w pickupa?

Jak transportować materac w rozmiarze king-size w ciężarówce?

Krok 1. Przygotuj

Po pierwsze, musisz upewnić się, że Twój materac będzie dobrze chroniony przez całą podróż. Doświadczeni kierowcy używają plandeki do przykrycia łóżka królewskiego, ponieważ jest wystarczająco gruba, aby chronić drogę przed potencjalnymi zanieczyszczeniami. Aby nie odleciał, po przykryciu zwiąż go liną.

Zakładamy, że znasz również prawidłowy sposób wkładania materaca do pokrowca przed przykryciem go plandeką. Różne materiały różnią się sposobem pakowania i uszczelniania, dlatego postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. A co, jeśli przyniesiesz również sprężynę pudełkową?

Chcemy podzielić się wskazówką, jak związać sprężynę skrzynkową i łóżko typu king size razem mocną liną. Oba zważą się nawzajem, aby zapobiec poślizgnięciu się podczas transportu. Upewnij się, że podczas opasywania wykorzystasz również kotwy mocujące pojazdu.

Krok 2. Pozycja

Teraz, gdy masz już zabezpieczony materac, możesz umieścić go w swojej ciężarówce. Pamiętaj, że przenosisz łóżko typu king-size, więc nie możesz położyć go płasko na łóżku ciężarówki. Możesz sprawić, że załadunek będzie wygodny, przesuwając materac daleko na lewą stronę pod kątem.

W ten sposób jedna strona może spoczywać na przeciwległej poręczy łóżka. Chcesz również dostosować rozmieszczenie w zależności od przestrzeni, jaką oferuje Twój konkretny pickup. Najważniejsze, aby sprawdzić, czy materac typu king-size nie ma żadnej części, która mogłaby się gniotać.

Krok 3. Bezpieczne

Na koniec zawiąż bezpiecznie swoje łóżko typu king size, ponieważ jego ogólna wielkość nie wystarcza, aby uchronić je przed zsunięciem się z pickupa. Ten krok nie wymaga wyjaśnień, ale upewnij się, że paski biegną po materacu. Po załadowaniu możesz przeciągnąć jeden koniec każdego paska przez kotwy mocujące, aż będziesz gotowy do rozpoczęcia wiązania.

Następnie sprawdź szczelność przed wyjazdem i gotowe!

Czy materac w rozmiarze king zmieści się w furgonetce?

Jak ujawniliśmy wcześniej, materac typu king-size może zmieścić się w pickupie, ale nie płasko, jak robią to mniejsze łóżka. Tylko podwójne materace mogą leżeć płasko na podłodze ciężarówki ze względu na nadkola. Nigdy nie ulegaj pokusie, aby złożyć lub zwinąć łóżko typu king size, ponieważ jest zbyt grube i duże, aby ryzykować uszkodzenie integralności strukturalnej.

Nie kładź też na materacu czegoś ciężkiego, ponieważ może to spowodować wgniecenia. Dla nas bardziej idealnym rozwiązaniem jest przewożenie go w pojeździe, w którym może leżeć płasko, zwłaszcza jeśli czas podróży jest długi. Niemniej jednak niektórzy producenci pozwalają na posiadanie przez krótki czas swoich modeli king-size.

Jakiego rozmiaru potrzebuję ciężarówki, aby przenieść łóżko typu king-size?

Aby poruszanie się było znacznie wygodniejsze, najlepiej sprawdzić rozmiar swojego wózka i czy będzie on idealny do czegoś tak dużego jak łóżko typu king size. Aby przejść do sedna, zalecamy zakup furgonetki lub wynajęcie odpowiedniej ciężarówki do przeprowadzek. Jest wystarczająco przestronny, aby bezpiecznie przetransportować materac w rozmiarze king-size.

10-stopowa poruszająca się ciężarówka będzie idealna na łóżko typu king-size, podczas gdy 8-stopowy pickup pomieści wygodnie tylko podwójne łóżko. Możesz jednak postępować zgodnie z naszym trzyetapowym przewodnikiem powyżej, aby upewnić się, że materac typu king-size pozostaje płasko przy ścianie, bez wskazywania go żadnymi przedmiotami. Niektórzy ludzie zalecają nawet opuszczenie tylnej klapy bez żadnych przedmiotów pod lub nad łóżkiem.

Jak przenieść ciężki materac w rozmiarze king size?

Przenoszenie ciężkiego materaca typu king-size może stać się projektem „zrób to sam”, o ile ktoś pomoże ci w podnoszeniu go. Na przykład wchodzenie i schodzenie po schodach może być niebezpieczne. A sam materac jest zbyt ciężki, aby samodzielnie podnieść go do pojazdu.

Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby Ci pomóc, zalecamy wysyłkę lub zatrudnienie specjalistów od przeprowadzek, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Możesz również rozważyć firmę przewozową kontenerową, ale nadal musisz załadować materac do ruchomego kontenera. Wręcz przeciwnie, profesjonalna firma przeprowadzkowa zajmie się pakowaniem i transportem za dodatkową opłatą.

Wniosek

Zanim przystąpisz do transportu królewskiego łóżka w swoim pickupie, powinieneś nauczyć się odpowiednich technik. W tym artykule omówiono najlepszy sposób przenoszenia materaca w rozmiarze king size w pickupie, który zasadniczo polega na ochronie, ustawianiu i zabezpieczaniu go na miejscu. Pamiętaj jednak, że nie będziesz w stanie położyć go płasko ze względu na nadkola.