Jak przenieść materac Leesa w 2 prostych krokach

Czy wiesz, że łatwo nauczyć się przesuwania materaca Leesa, bo to tylko dwa kroki? W tym artykule podzielimy się kilkoma hackami dotyczącymi obsługi łóżka Leesa, niezależnie od jego wielkości. Następnie powinieneś być gotowy do transportu i przeprowadzki.

Należy pamiętać, że ten przewodnik dotyczy oryginalnego materaca całkowicie piankowego firmy Leesa. Podobnie jak inne łóżka piankowe, Leesa ma wiele warstw. Sprawdź poniżej właściwy sposób pakowania i przenoszenia tego typu konstrukcji.

Jak przenieść materac Leesa w 2 prostych krokach

Jak przenieść materac Leesa?

Krok 1. Przygotuj materac i pudełko

Dowiedz się, jak czyścić materac Leesa, zanim zapakujesz go do pudełka. Powinna być wolna od plam, zapachów lub nagromadzonego kurzu, aby zapobiec pogorszeniu się materiału w okresie przeprowadzki i podróży. Jeśli Twoje łóżko nie wymaga gruntownego czyszczenia, zawsze możesz je dokładnie odkurzyć przed spakowaniem.

Materac Leesa wykorzystuje kilka warstw pianki, więc nie chcesz go składać ani ściskać podczas pakowania do ruchu. Zamiast tego znajdź pudełko do wysyłki materaca, które pasuje do rozmiaru Twojego łóżka. Pudełko powinno mieć odpowiedni rozmiar dla Twojego materaca, aby nie przesuwało się podczas przesuwania, ale też nie za małe, aby wpływało na konstrukcję materaca.

Krok 2. Uszczelnij materac do transportu

Kiedy przestudiujesz najlepszy sposób przenoszenia materaca, zrozumiesz, że właściwe uszczelnienie ma kluczowe znaczenie dla ochrony materiału. Możesz zdecydować się na pokrycie łóżka plastikiem i pokrowcem na materac. Stamtąd możesz po prostu położyć pudełko i materac Leesa na podłodze i przesunąć pudełko w jedną stronę tego ostatniego.

Lekko podnieś materac, aby pomóc mu przełożyć go przez pudełko i upewnić się, że się nie złoży. Następnie dobrze zaklej otwór w pudełku. I na koniec pamiętaj, aby transportować materac Leesa na płasko, ponieważ ustawienie go w pozycji pionowej może mieć negatywny wpływ na kształt łóżka.

Jak nosić materac Leesa?

Chcesz też poznać kilka sztuczek do noszenia materaca? Sprawdź nasz osobny przewodnik, który pomoże Ci, gdy dotrzesz do celu. Oczywiście zawsze najlepiej jest, aby ktoś pomógł ci przy łóżku dla twojego bezpieczeństwa i aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia materaca.

Czy możesz zwinąć materac Leesa?

Istnieją różne rodzaje materacy Leesa, a ich materiały obejmują piankę, piankę z pamięcią, cewki i hybrydy. Dlatego nie chcesz zwijać materaca Leese, zwłaszcza gdy próbujesz zmniejszyć jego ogólną objętość podczas ruchu. Dodatkowo zwijanie łóżka naraża Cię na zniszczenie jego kształtu i struktury.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zwijać materac, zastanów się, jakich materiałów używa, aby nie odkształcił się. I jak zawsze, płaski materac bez składania lub zwijania jest idealny do przenoszenia go, zwłaszcza podczas podróży na duże odległości.

Czy powinienem odwrócić mój materac Leesa?

Nie musisz odwracać materaca Leesa, ponieważ nie przyniesie to żadnych korzyści. Zamiast tego możesz zrujnować warstwy pianki, ponieważ Leesa zaprojektowała te, które muszą iść na górze i na dole. Więc jeśli myślisz również o przewracaniu łóżka Leesa podczas ruchu, nie byłby to dobry pomysł.

W przypadku niektórych materiałów korzystne byłoby, gdybyś wiedział, jak często odwracać materac, ponieważ rozkłada on zużycie na obie strony. Ale w przypadku materaca Leesa rotacja jest jedyną praktyką potrzebną co 12 tygodni, aby rozłożyć zużycie na powierzchni. Zachęcamy do przeczytania tego poradnika, jak często obracać materac, aby dowiedzieć się więcej.

Jak długo materac Leesa może pozostać w pudełku?

Czas przechowywania materaca Leesa w pudełku zależy od rodzaju, jaki posiadasz. Na przykład materac Leesa może pozostać w pudełku przez 30 dni od momentu umieszczenia drugiego. Ale jeśli masz materac hybrydowy Leesa, może on wytrzymać dłużej do 60 dni w pudełku.

Czy możesz spać na materacu Leesa pierwszej nocy?

Leesa oferuje łóżko-in-a-box, na którym można również przespać pierwszą noc. Jednak Leesa zaleca odczekanie co najmniej 24 godzin, aby materiał mógł się całkowicie napompować. Zauważysz zmianę w jego podparciu i komforcie, gdy porównasz korzystanie z materaca Leesa po godzinie, czterech godzinach i 24 godzinach.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak długo pianka z pamięcią kształtu potrzebuje napompowania, aby w pełni ją wykorzystać. A gdy osiągnie swój rzeczywisty kształt, możesz go używać nawet bez pokrowca, ponieważ Leesa używa mieszanki lycry i poliestru, która jest miękka dla skóry. Leesa zaleca również stosowanie łóżka na platformie lub ramy łóżka z listew z listwami oddalonymi o zaledwie 3 cale, aby zapewnić idealne podparcie.

Wniosek

Przenoszenie łóżka nie jest tak onieśmielające, jak się wydaje. Na przykład nauczyliśmy się przenosić materac Leesa w zaledwie dwóch krokach. Najpierw wyczyść materac i przygotuj jego ruchome pudełko.

Następnie szczelnie zamknij materac Leesa, aby utrzymać go w dobrym stanie podczas ruchu. Zalecamy ułożenie go na płasko, aby zapobiec deformacji. Mamy nadzieję, że to pomoże i życzymy powodzenia w przeprowadzce!