Jak przechowywać materac w 2 najlepszych krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przechowywać materac, musisz wykonać dwa krytyczne kroki. Dlaczego jest to kluczowe? Spojrzmy prawdzie w oczy; materace są dość drogie, więc chcesz przedłużyć ich żywotność.

Ponadto prawidłowe przechowywanie wpływa na jakość materaca. Chcesz utrzymać go w jak najlepszych warunkach, dopóki nie planujesz ponownego korzystania z materaca. Warto również zastosować poniższe wskazówki podczas przesuwania materaca na znaczną odległość lub nie.

Jak przechowywać materac w 2 najlepszych krokach?

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie materaca?

Krok 1. Przygotuj

Odśwież

Przede wszystkim chcesz sprawdzić swój materac i zrobić niezbędne czyszczenie. Nigdy nie przechowuj materaca bez sprawdzenia zapachów, plam i innych nagromadzeń. Pierwszą metodą czyszczenia materaca przed przechowywaniem jest odkurzenie wszystkich jego boków.

Ten pomysł jest podobny do tego, w jaki sposób zapewnisz poduszkom dłuższą żywotność i zapobiegniesz niszczeniu materiałów. Po zdjęciu całej pościeli chcesz odświeżyć materac, pozostawiając trochę sody oczyszczonej na powierzchni. Odkurz i przewietrz materac przed owinięciem.

Pieczęć

Kluczem do uniknięcia problemów z przechowywaniem materaca jest szczelne uszczelnienie materaca plastikiem. Użyj lekkiego materiału z taśmą do pakowania, aby nadal była oddychająca, a jednocześnie bezpieczna. Pamiętaj, że powodem, dla którego uszczelniasz materac do przechowywania, jest zapobieganie rozwojowi wilgoci, która może sprzyjać rozwojowi grzybów.

Możesz również sprawdzić, czy masz torbę na materac, jeśli zamierzasz przechowywać materac przez dłuższy czas. Ten materiał powinien zapewnić suchość materaca bez obaw o łzy. Ale niezależnie od tego, co wybierzesz, aby pokryć swój materac, nadal chcesz pozwolić mu oddychać co kilka miesięcy w ramach konserwacji.

Krok 2. Pozycja 

Podróż

Kolejny krok będzie zależał od tego, jak daleko jesteś do miejsca przechowywania. Czy po prostu przechowujesz materac w innym pokoju, czy podróżujesz ciężarówką? Może być konieczne przykrycie materaca starymi prześcieradłami, aby chronić go przed uszkodzeniami podczas dłuższej podróży.

W ten sposób możesz mieć pewność, że przez całą podróż nie będzie dziurawić ani gromadzić się kurzu. Będziesz mieć również łatwiejszy czas na uporządkowanie swoich przedmiotów w ciężarówce, ponieważ możesz swobodnie położyć materac na boku. Pamiętaj jednak, że nie składasz materaca i nie uszkadzasz jego formy.

Miejsce docelowe

Po wybraniu miejsca do przechowywania odpowiednio ułóż materac. Zrozumiałe jest, że położysz go na boku, aby zaoszczędzić miejsce. Jednak przez długi czas nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wpływa to na konstrukcję materaca.

Jeśli przechowujesz materac przez długi czas, połóż go płasko, aby zwoje i wnętrze pozostały naturalne. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie poduszki i kształtu materaca. Nie chcesz również kłaść niczego na powierzchni, ponieważ mogą one zniszczyć materac.

Czy możesz przechowywać materac w garażu?

Jednym z głównych problemów jest miejsce przechowywania materaca. Ze względu na swoją wielkość typową powierzchnią, która może przychodzić na myśl, jest garaż. Jest to jednak duże nie-nie, ponieważ temperatura w tej części domu nie jest stabilna.

To samo dotyczy piwnicy, strychu i szopy, ponieważ ryzykujesz rozwój pleśni z powodu wilgoci. Wilgoć i temperatura to kluczowe czynniki, które mogą uszkodzić materac, jeśli ulegają wahaniom. Rozważ wynajęcie schowka z klimatyzacją, zwłaszcza jeśli przechowujesz materac przez dłuższy czas.

W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój materac nie pogorszy się od warunków przez cały rok. Ale jeśli nie masz innego wyjścia, jak przechowywać go w domu, chcesz kontrolować warunki w tym pomieszczeniu. Aby utrzymać materac w nieskazitelnym stanie, wymagania nigdy nie powinny się zmieniać.

Czy można przechowywać materac pionowy?

Jak wspomniano wcześniej, podczas przechowywania materaca chcesz ustawić go w naturalny sposób. Możesz tymczasowo przechowywać go w pozycji pionowej, ale może uszkodzić formularz, jeśli będzie robił to zbyt długo. Dlatego utrzymuj materac płasko, bez żadnych przedmiotów na nim, aby zachował swoją strukturę.

Czy trzymanie materaca na podłodze jest złe?

Materac możesz przechowywać na podłodze, o ile jest czysty. Możesz nawet układać materace jeden na drugim, jeśli trzymasz ich kilka, aby zaoszczędzić miejsce. Pomocną wskazówką jest umieszczenie na podłodze plastiku lub kartonu, a następnie sprężyny skrzynkowej, a następnie materaca.

Nie ulegaj jednak pokusie, aby podczas układania popychać materace na podłogę. Nie chcesz uszkodzić zwojów ani nawet tkaniny. Noś materac podczas ustawiania go do przechowywania, aby mieć pewność, że pozostanie dobrze do późniejszego użycia.

Wniosek

Materace to jeden z artykułów gospodarstwa domowego, z którymi trudno jest odłożyć na bok ze względu na ich rozmiar. Dlatego musisz być zaznajomiony z prawidłowym przechowywaniem materaca, aby zaoszczędzić miejsce i upewnić się, że materac nie będzie uszkodzony. Możesz uprościć ten proces do dwóch etapów, w których wyczyścisz i zakryjesz materac.

Transportuj go bezpiecznie, a następnie przechowuj na płasko w miejscu o stabilnej temperaturze i wilgotności. Należy położyć nacisk na wybór najlepszego miejsca do przechowywania i ustawienie materaca. Błędy w tych rozważaniach mogą spowodować pogorszenie jakości materaca, co może spowodować, że będzie on później bezużyteczny.