Jak przechowywać materac nawierzchniowy z pianki memory w 2 krokach?

Wystarczą tylko dwa kroki, aby opanować sposób przechowywania nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu. Zakładając, że już wiesz, jak skompresować nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu, pasuje to tylko do tego, że rozumiesz również najlepszy sposób jej przechowywania. Przypominamy jednak, aby zawsze wcześniej zapoznać się z instrukcją obsługi materaca.

Nic nie przebije pianki z pamięcią kształtu, jeśli chodzi o zmniejszanie nacisku. Dlatego jest popularnym materiałem na materace nawierzchniowe. Ale jeśli nie musisz w tej chwili używać swojego, oto jak możesz go bezpiecznie przechowywać.

Jak przechowywać materac nawierzchniowy z pianki memory w 2 krokach?

Jak prawidłowo przechowywać nakładkę na materac z pianki memory

Krok 1. Bezpieczne

Po skompresowaniu nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu, musisz zabezpieczyć ją paskami, aby zapobiec rozplątywaniu się materiału. Pamiętaj, że najważniejszą cechą pianki z pamięcią kształtu jest to, jak może powrócić do swojego kształtu po przyłożeniu nacisku. Ta bardzo charakterystyczna cecha może również spowodować, że zwinięta i skompresowana nakładka na materac otworzy się na płasko.

Najlepszym materiałem, którego możesz użyć do utrzymania toppera w rolce, są paski zapadkowe. Są również stosunkowo łatwe w użyciu i są zabezpieczone po ich umieszczeniu. Zalecamy jednak przykrycie materaca kocem lub dowolną tkaniną, aby paski nie zapadały się bezpośrednio w piankę.

Podczas wiązania możesz również skorzystać z tych pasków, dzięki czemu będziesz mieć uchwyt do przesuwania materaca. Po zakończeniu możesz użyć torby na materac lub torby uszczelnianej próżniowo do następnego kroku.

Krok 2. Pieczęć 

Ostatnim krokiem jest umieszczenie zwiniętej nakładki na materac w odpowiedniej torbie. Jednak niektóre nakładki z pianki z pamięcią kształtu są kompresowane jako pierwszy krok przed zwinięciem. Dostosuj zgodnie z zaleceniami i instrukcjami marki, aby uniknąć uszkodzenia materaca.

Przed przechowywaniem upewnij się jednak, że nakładka na materac jest dobrze szczelna wewnątrz torby. Jeśli używałeś torby na materac, możesz użyć taśmy klejącej na obu końcach jako dodatkowego zabezpieczenia. Zapewni to ochronę materaca, jeśli worek zostanie rozdarty lub dziurawy.

Jak długo należy przechowywać nakładkę na materac z pianki memory?

Gdzie przechowywać nakładkę na materac

Teraz, gdy masz już zwiniętą i zapieczętowaną nakładkę na materac, możesz umieścić ją w suchym miejscu o stabilnej wilgotności i temperaturze. Nie daj się skusić, aby umieścić go na strychu lub garażu, gdzie warunki mogą się zmieniać. Przykładowym obszarem przechowywania do rozważenia jest szafa lub odpowiedni magazyn do kontrolowania warunków.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma otworów, w których robaki lub wilgoć mogą dostać się do obszaru przechowywania. Nie musisz martwić się o pleśń i pleśń, ale pamiętaj, że wilgoć i wilgoć sprzyjają ich rozwojowi. Dlatego zawsze wcześniej sprawdź, gdzie będziesz przechowywać nakładkę na materac.

Do kiedy można przechowywać nakładkę na materac

Niezależnie od materiału, nakładkę na materac należy wyjmować z worka co pół roku. Rozwiń materac i napowietrz go na zewnątrz, aby mógł oddychać. Możesz również sprawdzić jakość powierzchni do przechowywania i samego materaca.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń, zabrudzeń lub wilgoci i natychmiast je zajmij. Pozwalając, aby pianka zapamiętywała rozszerzanie się dwa razy w roku, powinna również zapewnić, że nie będzie tworzyła zagnieceń podczas zwijania podczas przechowywania. Aby odświeżyć topper przed włożeniem go z powrotem do torebki, posyp całą powierzchnię sodą oczyszczoną.

Pozostaw na godzinę lub dwie przed odkurzeniem, aby dezodoryzować nakładkę. Po zakończeniu powtórz nasz dwuetapowy przewodnik i pamiętaj, aby po sześciu miesiącach przewietrzyć i rozszerzyć piankę z pamięcią kształtu.

Czy można złożyć materac z pianki memory?

Preferujemy zwijanie dowolnego materiału, który wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, aby uniknąć zachęcających do wgnieceń lub zagnieceń. Wiele warstw pianki może ulec zniekształceniu po złożeniu, zwłaszcza przez długi czas. Jednak niektóre materace umożliwiają składanie na krótki czas podczas ruchu.

Powinieneś szybko zauważyć oznaczenie na środku łóżka, gdzie można złożyć piankę na pół. Jednak musisz to zrobić tylko szybko, aby zachować integralność materaca. A jeśli chodzi o przechowywanie, łóżka lepiej układa się płasko niż zwijane lub przechylane na bok.

Jak przepakować nakładkę z pianki memory?

Jeśli musisz przepakować nakładkę z pianki z pamięcią kształtu, możesz zastosować te same techniki, umieszczając łóżko z pianki z pamięcią kształtu z powrotem w pudełku. Chodzi nam o to, że musisz umieścić nakładkę w zamkniętej próżniowo torbie i ją skompresować. W ten sposób zaoszczędzisz luzem i nie ryzykujesz uszkodzenia pianki z pamięcią kształtu.

Aby skompresować piankę z pamięcią, wystarczy podłączyć wąż próżniowy do szczelnie zamkniętej torby. Niektóre zaczynają się nawet toczyć, gdy nakładka się spłaszcza, ale wolimy zacząć ją, gdy nakładka skończy się ściskać. Po zakończeniu możesz włożyć go do torby lub pudełka, w zależności od zaleceń na etykiecie, do zwinięcia lub złożenia nakładki na materac.

Wniosek

Jeśli chcesz poprawić kontur swojego łóżka, możesz użyć nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu. Musisz jednak wiedzieć, jak przechowywać nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu na wypadek, gdybyś jej już nie używał. Wystarczy zabezpieczyć zwiniętą nakładkę taśmami zapadkowymi, a następnie zamknąć ją w torbie.

Na koniec pamiętaj, aby co pół roku przewietrzyć nakładkę, aby zachować strukturę pianki. Twoja nakładka powinna być tak dobra, jak ją przechowywałeś do późniejszego użycia, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.