Jak prawidłowo wybrać materac z pianki memory?

Mamy trzy czynniki do omówienia dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wybrać materac nawierzchniowy z pianki z pamięcią kształtu. Podzieliliśmy się tym, co należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą nakładkę na materac. W końcu to akcesorium powinno poprawić Twoje łóżko.

Ponieważ używasz nakładki z pianki z pamięcią kształtu, musisz zdawać sobie sprawę z idealnej gęstości i grubości. Czy jesteś trochę zdezorientowany? Przejdźmy od razu do artykułu!

Jak prawidłowo wybrać materac z pianki memory?

Poradnik dla kupujących, jak wybrać nakładkę na materac z pianki memory

Gęstość

Ponieważ już zdecydowałeś, że pianka z pamięcią kształtu jest idealnym materiałem na pokrycie materaca, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z gęstości pianki. Jeśli nie, pozwól nam szybko poprowadzić Cię, jak ta cecha wpłynie na Twoje doświadczenia z pianką z pamięcią kształtu. Mówiąc najprościej, topper o niskiej gęstości oznacza, że ​​zużywa mniej pianki, dzięki czemu jest tańszy i bardziej miękki.

Mniejsza gęstość oznacza również krótszą żywotność, więc nie powinieneś jej kupować, jeśli planujesz używać jej codziennie. Wręcz przeciwnie, nakładki na materac z pianki pamięciowej o średniej i wysokiej gęstości są doskonałym rozwiązaniem dla Twojego głównego łóżka. Ta pierwsza nie jest zbyt twarda ani miękka, podczas gdy ta druga jest najmocniejsza i najdłużej utrzymuje się.

Zalecamy zakup materaca nawierzchniowego z pianki z pamięcią kształtu o średniej gęstości, ponieważ nie jest on tak drogi jak pianka o dużej gęstości, ale nie będzie zwisał tak szybko, jak jego odpowiednik o niskiej gęstości. Ale jeśli chcesz czegoś mocnego, możesz pozwolić sobie na nakładkę o dużej gęstości. A dla tych, którzy planują umieścić nakładkę w pokoju gościnnym, powinna wystarczyć pianka o niskiej gęstości, ponieważ nie będzie ona często używana.

Rozmiar

Teraz, gdy już wybrałeś idealną gęstość nakładki, kolejną kwestią do rozważenia jest jego rozmiar. Ten czynnik jest łatwy do zrozumienia, ponieważ powinieneś dostać nakładkę w idealnym rozmiarze do swojego łóżka. Nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu są dostępne w standardowych rozmiarach, takich jak podwójne, pełne, królowe i królewskie, i możesz wybrać ten sam rozmiar w zależności od materaca.

Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci mogą mieć inne wymiary łóżka lub nakładki. Nawet jeśli oba modele są oznaczone jako „król”, mogą mieć różnice w niektórych pomiarach. Zawsze sprawdzaj wymiary przy zakupie materaca nawierzchniowego, aby upewnić się, że nie będzie on za duży lub za mały na Twoje łóżko.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie? Źle dopasowana nakładka na materac tylko się zsunie, co w nocy może być denerwujące. Co więcej, możesz nie leżeć na piance zapamiętującej kształt, gdy się porusza, więc zawsze zaopatrz się w dopasowaną nakładkę.

Nawyki dotyczące snu

Ostatnią kwestią przy zakupie materaca nawierzchniowego z pianki z pamięcią kształtu są Twoje osobiste potrzeby i preferencje. Być może śpisz gorąco, więc musisz zaopatrzyć się w oddychającą piankę z pamięcią kształtu, aby zapewnić Ci wygodę. A poza osobistymi preferencjami w zakresie komfortu pamiętaj o pozycji do spania.

Osoby śpiące na plecach powinny używać mocnej nakładki, aby upewnić się, że nie zatopią się zbyt głęboko. Wręcz przeciwnie, wybierz bardziej konturowy top, jeśli śpisz na boku lub brzuchu. W ten sposób wszystkie obciążone obszary ciała odczuwają ulgę w ucisku, aby utrzymać dobrą pozycję podczas snu.

Pamiętaj, że nakładka na materac jest czasami używana jako tymczasowe rozwiązanie na uginającym się materacu. Powinien zapewniać płaską powierzchnię do spania, aby nie ryzykować przebudzenia z bólem ciała. Grubość toppera odgrywa również znaczącą rolę w ogólnym komforcie i wsparciu, co omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Jaka jest najlepsza grubość materaca nawierzchniowego z pianki memory?

Najlepsza grubość materaca nawierzchniowego z pianki z pamięcią kształtu będzie różna dla każdego użytkownika. Na przykład, cięższe osobniki muszą używać grubej nakładki niż osobniki lżejsze. Gwarantuje to, że ogławiacz może odepchnąć się od nacisku i zapobiec zbyt głębokiemu zatonięciu.

Jeśli zbyt mocno zanurzysz się w powierzchni do spania, tracisz wsparcie, aby utrzymać neutralny kręgosłup. Jednak niektórzy ludzie powinni zdecydować się na cieńszą nakładkę, głównie jeśli mają ograniczoną mobilność. Łatwiej będzie Ci wchodzić i wychodzić z łóżka, jeśli nakładka nie podnosi Cię zbyt wysoko z ziemi.

Czy nakładka na materac 2 lub 3 cale jest lepsza?

Wybór między 2-calowym a 3-calowym materacem nawierzchniowym zależy od idealnego podparcia i komfortu. Ponieważ są cienkie, będą twardsze niż modele 3-calowe lub 4-calowe. Jeśli potrzebujesz wsparcia i potrzebujesz czegoś, co cię nie pogrąży, wybierz 2-calowy lub 2,5-calowy materac nawierzchniowy z pianki z pamięcią kształtu lub wybierz nieco grubszy 3-calowy, aby uzyskać dobrą grubość pośrednią.

Czy 3-calowy czy 4-calowy materac nawierzchniowy jest lepszy?

Jak już powiedzieliśmy, 3-calowa nakładka na materac z pianki z pamięcią kształtu jest dobrym środkiem dla jędrności i wsparcia. Jest to korzystne dla osób śpiących na boku i na plecach, ponieważ zapobiega bólowi pleców i kończyn. Mimo to 4-calowy cylinder może być idealny dla innych osób, które chcą celować w więcej części ciała.

Jak znaleźć odpowiednią gęstość i grubość?

Twoja wiedza na temat gęstości i grubości powinna dodatkowo pomóc Ci wylądować najlepszą nakładkę na materac. Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, pomyśl o tym, ponieważ używanie bardzo grubej i gęstej nakładki będzie zbyt twarde i ciężkie. Z drugiej strony cienka i cienka nakładka o małej gęstości będzie zbyt miękka, nie zapewniając wsparcia.

Wniosek

Więc zdecydowałeś się na piankę z pamięcią kształtu na swoją następną nakładkę? Krótkie podsumowanie tego, jak wybrać materac nawierzchniowy z pianki z pamięcią kształtu, polega na tym, że musisz wziąć pod uwagę jego gęstość, rozmiar i nawyki spania. Rozumiejąc te czynniki, powinieneś łatwo odliczyć produkty na rynku, aby znaleźć idealny dla siebie.