Jak prawidłowo spać na poduszce Tempurpedic?

Możesz łatwo zrozumieć, jak spać na poduszce Tempurpedic w zależności od pozycji, w której śpisz. Musisz wiedzieć, jak używać poduszki zgodnie ze swoim nawykiem spania, aby zmaksymalizować korzyści. Zapewni to również utrzymanie wygodnej, ale wspierającej postawy przez całą noc.

Po włamaniu nowej poduszki Tempurpedic, chcesz odpowiednio ustawić się na niej. Poniżej znajduje się kompletny i łatwy do naśladowania przewodnik dla każdej pozycji do spania. Możesz również znaleźć dodatkowe wskazówki dotyczące utrzymania najlepszej pozycji do spania na dole tego artykułu.

Jak śpisz na poduszce tempurpedycznej?

Do spania na plecach

Najlepsza pozycja do spania leży na plecach, ponieważ pozwala to na równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Jest również bardziej naturalny dla Twojego kręgosłupa, ponieważ nie tworzy krzywizn i odchyleń. Możesz jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję do spania, używając poduszki Tempurpedic w tej pozycji.

Pamiętaj, że spanie na plecach jest wysoce zalecane dla wyrównania kręgosłupa, czasami może wydawać się nienaturalne. Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do spania na bokach i brzuchu, a w końcu odczuwamy ból szyi, mimo że spanie na plecach powinno utrzymywać nasz kręgosłup w stanie neutralnym.

W porównaniu z innymi poduszkami wygodniej będzie spać na Tempurpedicu, który został specjalnie zaprojektowany dla osób śpiących na plecach. Dzieje się tak, ponieważ adaptuje się do kołysania głowy i wyrównywania szyi z resztą ciała. Specyficzną poduszką Tempurpedic do spania na plecach jest Cloud Breeze.

Do spania na boku

Jak wspomniano wcześniej, dla niektórych osób spanie na plecach może być niewygodne. Co więcej, kobiety w ciąży lub osoby z refluksem żołądkowym będą czuły się komfortowo tylko wtedy, gdy będą spać na boku. Dobrą wiadomością jest to, że ta pozycja jest nadal bezpieczna, o ile utrzymujesz dobrą postawę.

Poduszka Symphony firmy Tempurpedic jest idealna do spania na boku ze względu na swój unikalny kształt z płaską stroną. Dzięki temu Twoja głowa i szyja będą na tym samym poziomie, co reszta ciała, nawet jeśli będziesz po swojej stronie. Pamiętaj, że chcesz mieć poduszkę, która dopasuje się do kształtu Twojej głowy i szyi, gdy śpisz na boku.

Warto również zauważyć, że chcesz umieścić poduszkę między nogami, gdy śpisz na boku. Możesz użyć Tempurpedic w tym regionie, aby zachęcić do prostego kręgosłupa. Zmniejszy również obciążenie bioder i pleców.

Do spania na brzuchu

Spanie na brzuchu może być ulubioną pozycją większości ludzi, ale ta pozycja nie jest idealna do utrzymywania neutralnego kręgosłupa. Jeśli śpisz w ten sposób, twoja szyja odwraca się zbyt daleko od reszty ciała. Jednak nadal możesz podtrzymywać się jako śpiący żołądek poduszką Tempurpedic.

Przykładem poduszki Tempurpedic do tej pozycji jest poduszka Essential Support. Ogólna struktura tej poduszki pomaga dopasować głowę, szyję i ramiona, aby uniknąć bólu i dyskomfortu ciała. Powinno to również złagodzić presję na to, gdzie śpisz.

Jak spać na poduszce Tempurpedic do łagodzenia bólu szyi

Używanie zalecanej poduszki Tempurpedic do pozycji do spania powinno zmniejszyć nacisk na szyję i utrzymać dobrą postawę, aby zapobiec bólowi szyi. Jednak osoby z przewlekłym bólem szyi mogą nawet skorzystać ze spania na poduszce Tempurpedic.

W szczególności firma ma tak zwaną poduszkę Ergo Advanced Neck Relief. Ta poduszka dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, a jej konstrukcja z pianki z pamięcią kształtu wspiera obszar szyi, aby skorygować jego wyrównanie.

Jak poprawić postawę podczas snu

Używanie specjalnej poduszki Tempurpedic dla określonej pozycji do spania jest idealne do utrzymania dobrej postawy. Istnieją jednak inne sposoby używania poduszek, aby wyrównać kręgosłup i uniknąć bólu ciała. Te wskazówki powinny również zmniejszyć nacisk, aby zmniejszyć stres w różnych obszarach ciała.

University of Rochester Medical Center zaleca sprawdzenie uszu, ramion i bioder, jeśli są one wyrównane, gdy leżysz w łóżku, i używaj poduszek, aby wypełnić luki między ciałem a łóżkiem. Dlatego różne pozycje do spania przyniosą korzyści dzięki poduszkom w różnych obszarach ciała. Na przykład osoby śpiące na plecach powinny upewnić się, że poduszka podpiera głowę, kark i ramiona bez odchyleń.

Możesz również dodać poduszkę pod tył kolan, aby wesprzeć dolną krzywiznę pleców i złagodzić napięcie kręgosłupa. Z drugiej strony umieszczenie poduszki między kolanami i pod talią najlepiej wyprostuje kręgosłup śpiących na boku. I na koniec umieść poduszkę nisko poduszkową na miednicy i pod brzuchem i użyj płaskiej poduszki na głowie, jeśli śpisz na brzuchu, aby wyrównać kręgosłup.

Wniosek

Bez względu na to, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu, zawsze musisz sprawdzić ustawienie kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak spać na poduszce Tempurpedic dla każdej pozycji do spania. Najlepszym sposobem na to jest użycie zalecanej poduszki Tempurpedic dla twojej pozycji.

W ten sposób możesz na nim położyć się i upewnić się, że twoja głowa, szyja i ramiona są wyrównane z resztą ciała. Ważne jest również, aby zawsze dodawać poduszki w szczelinach między ciałem a łóżkiem. Zapewni to utrzymanie prawidłowej pozycji podczas snu i zapobiegnie obciążeniu różnych obszarów ciała.