Jak prać puszysty koc: 7 gwarantowanych kroków

Jak wyprać puszysty koc, nie powodując uszkodzeń?

Cóż, puszyste koce wykorzystują materiały syntetyczne, takie jak akryl i poliester, więc odpowiedź zależy. Sztuczne futro zawiera nawet wełnę lub bawełnę, co sprawia, że ​​zawartość włókien w kocu jest znacznie trudniejsza podczas prania.

Jak prać puszysty koc: 7 gwarantowanych kroków

Możesz pobrać najbliższą instrukcję obsługi prania, aby zapoznać się ze szczegółami. W przypadku rzeczy z polaru postępuj zgodnie z ogólnymi instrukcjami prania i suszenia, i gotowe.

W przypadku braku jednego, uważaj to za swój szczęśliwy dzień! Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi prostymi wskazówkami, aby Twoje puszyste koce były miękkie.

Co sprawia, że ​​puszyste koce są trudne do prania

Jeśli nie chcesz ryzykować ze stanem swoich koców, czyszczenie chemiczne, choć stosunkowo droższe, jest najlepszym rozwiązaniem.

Istnieje jednak alternatywa. Możesz sam wyprać puszyste koce, jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami!

Pamiętaj jednak, że są rzeczy do zapamiętania. Najpierw musisz mieć pewność, że pralka jest odpowiednia do tkaniny.

Przeładowanie i brak opcji prania spowoduje słabą jakość prania.

Idealna maszyna powinna mieć najszybszą opcję cyklu prania, ponieważ puchate koce powinny pozostawać mokre tylko przez krótki czas. Ponadto najwyższa opcja wirowania powinna odciążyć wodę.

Przez cały czas będzie to wymagało ścisłego nadzoru z Twojej strony.

Wskazówki dotyczące prania

  • Najlepiej działa pralka ładowana od góry. Urządzenie musi mieć odpowiednie ustawienia, aby zaspokoić delikatny koc.
  • Detergent, który wybierzesz, musi być łagodny. Przy wyborze szukaj formuły stworzonej z myślą o delikatnych tkaninach.
  • Zachęcamy do prania tylko z podobnymi kolorami. Nie chcesz skończyć w kolorowym bałaganie.

Wskazówki dotyczące suszenia

  • Nie przedłużaj suszenia po praniu koców. Rzeczy z polaru, ciężkie i pełne kosmyków, mogą być miejscem rozmnażania się bakterii. Przystąp do suszenia od razu.
  • Etykiety pielęgnacyjne różnią się dla każdego koca. Jeśli pozwala na korzystanie z suszarek, można je suszyć w suszarce bębnowej. W przeciwnym razie znacznie bezpieczniej byłoby powiesić go na suszarce lub pozostawić na zewnątrz na słońcu.
  • Jeśli jeszcze nie wiesz, ciepło może zepsuć runo i pokrewne włókna. Prosimy nie prasować rzeczy z polaru ani narażać ich na działanie nadmiernego ciepła. Ta praktyka sprawi, że koc będzie miękki i w dobrym stanie.
  • Sztuczne futro pochłania dużo wody, więc drugi cykl wirowania dobrze zrobi Twojemu kocowi. Usuń tyle wody, ile możesz, zanim zawiesisz koc na mocnym sznurze do bielizny. Lepiej jest pozwolić im wyschnąć na powietrzu niż umieszczać je w suszarkach.
  • Po wysuszeniu możesz potrząsnąć kocem, aby był bardziej puszysty. Przechowuj koce w zwykłej szufladzie, z dala od ciepła. Jednak latem przechowywanie ich w bawełnianych workach może zauważalnie zachować miękkość.

Zapamiętaj wskazówki wymienione powyżej i zapoznaj się z nimi podczas przechodzenia przez cały proces. Teraz poniżej znajdują się kroki w praniu puszystych koców, jeśli używasz pralki.

Aby jeszcze bardziej Ci pomóc, odpowiedzieliśmy również na pytania wynikające z powszechnych obaw.

Jak prać puszysty koc w pralce

Krok 1. Oddziel pranie i posortuj puszyste koce w jednym stosie

Krok 2. Sprawdź, czy nie ma plam i najpierw je usuń

Krok 3. Przed praniem w pralce przesuń wałkiem z kłaczkami na koc

Krok 4. Wybierz temperaturę zimnej wody i delikatny cykl

Krok 5. Dodaj minimalną ilość łagodnego detergentu i pomiń zmiękczacz do tkanin

Krok 6. Pranie w pralce

Krok 7. Wyjmij i pozostaw do wyschnięcia

Jak usunąć plamy z mojego puszystego koca?

Wklepywanie plamy w łagodnym detergencie lub mydle zwykle załatwia sprawę. Po usunięciu plamy pozostaw ją na co najmniej 10 minut w zimnej wodzie.

Jedną pomocną wskazówką, którą większość ludzi chciałaby nauczyć się wcześniej, jest nie pocieranie brudu. Zamiast tego naciśnij go gąbką lub zużytą koszulką, aby uniknąć zagrzebania się plamy w ubraniu.

Jak często należy prać?

Uszkodzone przedmioty z polaru prawdopodobnie nie powrócą do pierwotnego stanu. Niewłaściwe pranie prowadzi do blaknięcia miękkości i zużycia.

W związku z tym, oprócz skrupulatnego przestrzegania instrukcji, powstrzymaj się od nadmiernego prania i rób to tylko w celu usunięcia brudu i kłaczków.

Jak zachować „mech”?

Chcesz więc zachować lub ożywić rozmytą teksturę koca, i nadal możesz to zrobić za pomocą kilku prostych sztuczek.

Gdy koc jest jeszcze mokry, możesz odmłodzić włókna polaru za pomocą pędzla. Po wykonaniu tej czynności Twój koc będzie wyglądał jak nowy.

Co więcej, jeśli chodzi o pozostałości po mieszaniu się z kosmykami, pomocne może być dodanie octu. Zrób to krok podczas cyklu płukania. Jako bonus znikną nieprzyjemne zapachy.

Wniosek

Teraz nauczyłeś się prać puszysty koc w najprostszy możliwy sposób. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał pewne zamieszanie i dodał wartość do Twojego gospodarstwa domowego.

Rzeczywiście, te puszyste koce przynoszą radość przed snem, więc dbaj o nie szczególnie podczas prania.

Jasne, puchate koce są znacznie trudniejsze do czyszczenia niż zwykłe. Ale po co spieszyć się z zatrudnieniem profesjonalnego sprzątacza, jeśli możesz to zrobić sam, prawda?