Jak prać poduszkę z gęsiego puchu w 5 prostych krokach

Wybór rodzaju poduszki jest tak samo ważny jak pielęgnacja poduszek, na przykład umiejętność prania poduszki z gęsiego puchu. Zbyt często jest to pomijane.

Dobry sen w nocy jest tym, na co wszyscy czekają pod koniec dnia, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy. Biorąc pod uwagę, że spędzasz trochę czasu w sypialni lub na sofie, sensowne jest, aby nauczyć się dbać o swojego ulubionego śpiącego kumpla – poduszkę z gęsiego puchu.

Co to jest poduszka z gęsiego puchu?

Poduszki z gęsiego puchu wykonane są z podszerstka piór kaczek i gęsi. To najbardziej miękkie wypełnienie poduszki. Są wyjątkowo miękkie, trwałe, chłodne w dotyku i łatwe w utrzymaniu, dlatego wiele osób woli poduszki z gęsiego puchu.

Podobnie jak kołdry puchowe, poduszki z gęsiego puchu są lekkie, puszyste i zapewniają mnóstwo wsparcia podczas snu. Nie obudzisz się z płaską poduszką, jeśli używasz poduszek z gęsiego puchu, ale pamiętaj, aby ją puchnąć przed pójściem spać.

Jak prać poduszkę z gęsiego puchu

To prowadzi do pytania, czy dbasz o swoją poduszkę z gęsiego puchu? Poduszki z gęsiego puchu to jeden z najlepszych rodzajów puszystych cudów w sypialni. Dzięki wypełnieniom puchowym stają się sprężyste, ale nadal zachowują swoją funkcję podtrzymującą.

Zapewniają również izolację, luksusowe ciepło i doskonałą miękkość, w przeciwieństwie do innych rodzajów wypełnień syntetycznych. Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby zapoznać się z kilkoma zaleceniami, jak najlepiej czyścić poduszki puchowe.

Krok 1

Przed przystąpieniem do prania należy najpierw dokładnie obejrzeć poduszkę. Zgodnie z ogólną zasadą, pierwszym krokiem do wyczyszczenia poduszki z gęsiego puchu jest zdjęcie poszewek lub poszewek na poduszki. Na szczęście większość poduszek puchowych jest dopasowana do standardowej pralki.

Tuż przed poddaniem swoich puszystych kumpli w sypialni praniu, musisz upewnić się, że nie ma żadnych rozdarć ani łez. Jeśli widzisz jakieś, musisz je zszyć. W ten sposób wypełnienie z pierza nie będzie mogło uciec podczas wirowania wokół pralki.

Krok 2

Zachowaj równowagę w wannie. Za każdym razem, gdy poduszki są ładowane do pralki, należy to robić pionowo. Ma to na celu uniknięcie niepokojenia mieszadeł w maszynie. Ponadto dobrym pomysłem jest ładowanie poduszek po dwie na raz, aby zachować równowagę podczas cyklu wirowania.

Ustaw prędkość wirowania na maksymalne obroty. Ustawiając odpowiednią prędkość, usuwa dużo wilgoci. Aby zapobiec zbijaniu się puchu, możesz umieścić kilka piłek tenisowych w parze, która ma być umyta. Nie martw się, ponieważ nie powoduje to żadnych uszkodzeń poduszek.

Krok 3

Pamiętaj o temperaturze wody. Idealnie, gorąca woda zabija wszelkie roztocza, które mogą znajdować się w Twojej poduszce. Z drugiej strony może to spowodować uszkodzenie puszystości poduszki.

Aby więc uzyskać najlepsze rezultaty, podczas mycia poduszek z gęsiego puchu możesz zadowolić się letnią lub chłodną wodą. Należy pamiętać, że wyższe temperatury mogą powodować kurczenie się tkanin.

Krok 4

Najlepiej sprawdza się łagodny. Aby to osiągnąć, wybierz delikatne mydło, najlepiej takie, które nie ma żadnych dodatków. Jeśli twoje poduszki są białe i chcesz, aby ten kolor nie przyciemniał lub był jasny i lśniący, użyj wybielacza bez chloru. Ponadto należy unikać środków zmiękczających do tkanin, ponieważ mogą one zmniejszyć puszystość puchu.

Krok 5

Ostatnim krokiem jest upewnienie się, że wielokrotnie spłukujesz i suszysz. Dodanie dodatkowego cyklu wirowania i płukania może wycisnąć nadmiar pozostałości mydła i wody z wypełnienia puchowego.

Zarówno płukanie, jak i suszenie mogą zdecydowanie zająć trochę czasu. Ale jednym ze sposobów sprawdzenia, czy twoja poduszka jest całkowicie sucha, jest sprawdzenie, czy nie ma zapachu lub grudek. Pomiędzy każdym cyklem należy sprawdzać, czy nie ma wilgoci w środku, ręcznie je spulchniając.

Na wszelki wypadek możesz dodać kilka minut do czasu schnięcia, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Jeśli chodzi o coś, czemu ufasz, chcesz unikać brudu tak bardzo, jak to możliwe.

Końcowe przemyślenia na temat prania poduszki z gęsiego puchu

Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji poduszek i dowiedz się, jak dbać o poduszki, na jakie zasługują. Naturalne materiały użyte do wypełnienia poduszki z gęsiego puchu są generalnie łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu możesz odpocząć jeszcze łatwiej.

To dla Ciebie szczęście i jeden z głównych powodów, dla których poduszki puchowe zyskały popularność dla wielu osób. Co więcej, jak widać, ich czyszczenie nie wymaga wiele, jak mogłoby się wydawać.

Tak więc, jeśli chcesz zarówno dobrego snu, jak i dobrego zdrowia, być może nadszedł czas, aby zacząć uczyć się prania poduszki z gęsiego puchu, aby zagwarantować Ci lepszy i bardziej jakościowy odpoczynek w nocy. I tylko wtedy możesz doświadczyć podwyższonego komfortu, jaki oferują poduszki z gęsiego puchu.