Jak prać koc z polaru w 3 prostych krokach

Podczas gdy koce z polaru zapewniają wygodę, ludzie nadal uważają je za trudne do czyszczenia. W tym artykule omówiono trzy podstawowe etapy prania koca polarowego, a mianowicie przygotowanie, pranie i suszenie.

Należy jednak pamiętać, że ponieważ jest to delikatny rodzaj tkaniny, zwykłe metody prania innych materiałów mogą nie mieć zastosowania do polaru. Na przykład nie zaleca się prania wybielaczem i płynami do zmiękczania tkanin, ponieważ te chemikalia negatywnie wpływają na integralność włókien.

Jak prać koc z polaru w 3 prostych krokach

Musisz także monitorować temperaturę, w której ten materiał jest myty i suszony. Użyj wody lub suszarki, która jest zbyt gorąca dla tego materiału, a ryzykujesz trwałe uszkodzenie.

Tak więc, aby pomóc Ci osiągnąć ten czysty koc, oto trzy proste kroki w czyszczeniu koca z polaru.

Jakie są kroki, jak prać koc z polaru?

Postępuj zgodnie z tą procedurą krok po kroku, aby wyczyścić delikatny koc.

Krok 1. Obróbka wstępna

W przypadku uporczywych plam, które zniszczyły Twój koc, nałóż kroplę płynu do mycia naczyń i pozostaw na 10 minut. Osusz za pomocą ręcznika papierowego i nigdy nie pocieraj plamy, ponieważ może ona wniknąć głębiej w tkaninę.

Krok 2 Pranie

Jeśli to możliwe, użyj delikatnego ustawienia pralki. Ma to kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku koców z polaru, aby zapobiec skręcaniu się i tworzeniu węzłów.

Nigdy nie używaj gorącej wody, wybielacza i zmiękczacza do tkanin! Wszystko to zrujnuje hydrofobowość tkaniny, stopi ją lub wpłynie na dodane barwniki.

Koce polarowe najlepiej łączyć również z innymi elementami garderoby wykonanymi z tego samego materiału. Dzięki temu dżinsy czy sztruks nie porysują tkaniny.

Krok 3 Suszenie

Jeśli to możliwe, wysusz wyprany koc. Jeśli nie, użyj w suszarce trybu bez ogrzewania lub z małym nagrzewaniem, aby wysuszyć włókninę.

Nie wyciskaj nadmiaru wilgoci, ponieważ spowoduje to powstawanie zmarszczek. Nie prasuj również tych zagnieceń, jeśli się tworzą, ponieważ wysokie temperatury stopią tkaninę.

Prasowanie rękami na płaskiej powierzchni zwykle załatwia sprawę przy składaniu wysuszonego koca.

Jakie są rodzaje polaru?

Podczas gdy koce polarowe są zwykle wykonane z plastiku, w szczególności z poliestru, dostępne są również inne materiały, jeśli nie chcesz zwiększać światowego problemu z plastikiem. Poniżej znajdują się różne rodzaje polarów w zależności od składu.

Bawełniany polar

Chociaż nie zapewnia dużo ciepła jak inne polary, ten typ zwykle znajduje się w swetrach. Ma miękką powierzchnię i jest oddychająca.

Polar wiskozowy

Podobnie jak polar bawełniany, ten rodzaj jest również oddychający i wygodny. Jednak ten jest bardziej chłonny, co ułatwia farbowanie w celu uzyskania szeregu kolorów.

Polar konopny

W połączeniu z bawełną ten miękki polar ma długie włókna, dzięki czemu jest trwały. Nie mechaci się też łatwo i ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Bambusowy polar

Wojownicy Ziemi mogą przyjrzeć się innym materiałom, aby ograniczyć plastikową liczbę planet. Pochodzące z włókien celulozowych bambusa łączy się je z konopiami, tworząc miękkie i elastyczne tkaniny.

Polar

Ten materiał ma właściwości hydrofobowe i zapewnia dobrą izolację. Często stosowana jako podszewka w swetrach i kurtkach.

Polar Blizzarda

Jako dominujący materiał w swetrach i szlafrokach, ten rodzaj jest tańszy niż poprzedni, ale nadal spełnia tę samą funkcję.

Sztuczny Szerpa

Jeśli interesujesz się alpinizmem, prawdopodobnie znasz Szerpów i ich strój do wędrówek. Pokryte białymi, kręconymi włóknami runa owczego, wspinały się w Himalaje i prowadziły różne wyprawy.

Nie musisz narażać się na niebezpieczeństwa klifów i lawin, aby uzyskać atmosferę Sherpa. Faux Sherpa jest imitacją bieli lub kości słoniowej i jest powszechnie mieszana ze skórą lub zamszem.

Polar z mikrofibry

W ostatnich latach mikrowłókna zyskują na popularności w przemyśle tekstylnym. Znalazł zastosowanie w polarach, które nadają się na ubranka dziecięce, odzież sportową i nocną.

Dwustronny polar do przytulania

Używany głównie w odzieży sportowej, ten rodzaj polaru jest odporny na wilgoć, dzięki czemu nie przemoczysz się podczas codziennych okrążeń. Ma głębokie włosie i nie jest nieporęczne.

Mikro wkładka

Ta bardzo miękka i lekka tkanina jest idealna na kocyki i bieliznę niemowlęcą. Nie jest nieporęczny i zapobiega elektryczności statycznej.

Niemechacący się polar

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ jest odpowiedzią na nemezis tkaniny polarowej. Ten typ jest poddawany obróbce podczas produkcji, aby zapobiec mechacenie lub kulistości powierzchni wynikającej z zarysowania.

Berberski polar

Podobnie jak sztuczna Sherpa, ta ma nieco szorstką fakturę, z jedną stroną dzianą, a drugą z kręconymi włóknami. Jest to zwykle używane w poduszkach i narzutach, ponieważ zapewnia więcej ciepła.

Winbloc Polar

Stosowany również w odzieży sportowej, ten typ ma dwie strony, które są wodoodporne. Idealny na kolejny trening!

Lycra Spandex Fleece

Jeśli uprawiasz sport, możesz znaleźć wiele artykułów Dri-Fit w swojej szafie. Jak się okazuje, są one częściowo wykonane z tej tkaniny, a w połączeniu z bawełną lub poliestrem zapewniają wygodne dopasowanie.

Francuski polar frotte

Choć nie tak ciepły jak inne polary, ten typ doskonale otula ciało i znajduje się w swetrach.

Wniosek

Nie jest tajemnicą, że pranie koców to straszny obowiązek. Jak się okazuje, nauka prania koca z polaru jest tak prosta, jak 1-2-3! Pamiętaj tylko o nakazach i zakazach na każdym kroku, a będziesz gotowy!