Jak pozbyć się zapachu poduszki z pianki memory?

Chciałbyś wiedzieć, jak pozbyć się zapachu poduszki z pianki zapamiętującej kształt, jeśli podoba Ci się sposób, w jaki ten rodzaj poduszki wspiera Twoje ciało podczas snu.

Możesz pozbyć się zapachu poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Te poduszki służą do utrzymywania górnej części ciała w jednej linii podczas snu. Działa poprzez przybieranie kształtu twojego ciała, dlatego nazywa się je poduszkami pamięciowymi. Nazwa pianka oczywiście pochodzi od materiału, z którego jest wykonana.

Ale czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie, jak dbać o poduszki, których regularnie używasz? Niezależnie od tego, czy jest to poduszka z pianki z pamięcią kształtu, czy zwykła poduszka, oto kilka kroków, które pomogą Ci utrzymać ich czystość.

Krok 1

Użyj roślin domowych. Posiadanie roślin w pomieszczeniach lub w sypialni jest najskuteczniejszym sposobem naturalnego eliminowania nieprzyjemnych zapachów. Jeśli masz alergię na określony zapach, taki jak perfumy lub spraye zapachowe, to posiadanie roślin może być najlepszym sposobem na rozświetlenie nieprzyjemnych zapachów.

Oprócz tego, że Twój dom wygląda modnie i fantazyjnie, rośliny działają poprzez pochłanianie innych toksyn uwalnianych przez inne materiały domowe, zwłaszcza poduszki. Jeśli więc lubisz wszystko, co ekologiczne, rośliny domowe są idealnym rozwiązaniem dla śmierdzącej wiązki poduszek.

Krok 2

Ludzie cały czas się pocą, a pot może powodować nieprzyjemny zapach dzięki bakteriom, które żywią się naszym soczystym potem. Ponieważ zawsze kładziemy się na poduszkach, wiele tego zapachu zostanie do niego przeniesionych.

Możesz więc wyjąć poduszkę z pokrowca ochronnego i spróbować sprawdzić, czy nie ma plam z potu lub śliny. Plamy te można usunąć za pomocą sody oczyszczonej i pasty wodnej.

Jeśli twoja poduszka ma silny zapach, spróbuj spryskać ją octem zmieszanym z wodą, aby wyeliminować zapach. Pamiętaj, aby później odłożyć go na bok, aby mógł dobrze przewietrzyć, aż zniknie zapach.

Krok 3

Połóż poduszkę pod ciepłem słońca. Pomoże to rozjaśnić przebarwione obszary. Możesz usunąć żółte plamy, używając szczoteczki do zębów, nakładając wybielacz lub ocet zmieszany z wodą. Soda oczyszczona też będzie bardzo pomocna, ale musisz dać jej dzień przed szorowaniem.

Krok 4

Jedną z podstawowych rzeczy, które możesz zrobić, to po prostu położyć poduszkę pamięciową w dobrze wentylowanym miejscu na kilka godzin. Pomoże to usunąć zapach w naturalny sposób poprzez napowietrzanie. Pamiętaj, że jeśli chcesz pozbyć się wyczuwalnego zapachu, lepiej dłużej przewietrzyć produkt piankowy.

Krok 5

Czasami, gdy jesteś zmęczony, możesz zapomnieć o umyciu się. Często po prostu wskakujesz do swojego najlepszego rozumowania, że ​​jesteś po prostu zbyt zmęczony, aby zrobić cokolwiek innego niż odpoczynek lub relaks.

Ale przebywanie na zewnątrz naraża cię na wszelkiego rodzaju bakterie, więc może to być przyczyną tego, że twoje poduszki nieprzyjemnie pachną. Z tego powodu upewnij się, że przed snem lub drzemką na poduszkach najpierw się umyć, odświeżyć.

Krok 6

Nie możemy zaprzeczyć, że czasami jesteśmy trochę nieostrożni. Dlatego łatwo możemy wylać coś na naszą poduszkę pamięciową, co może skutkować nieprzyjemnym zapachem. Aby pozbyć się plamy i zapachu, należy:

Wskazówka 1

Zdejmij ochraniacz poszewki na poduszkę.

Wskazówka 2

Użyj czystej szmatki, aby wchłonąć nadmiar rozlanego płynu.

Wskazówka 3

Zmieszaj delikatny detergent z wodą.

Wskazówka 4

Zanurz gąbkę w wodzie (wystarczą stare ręczniki lub szmatka) i delikatnie pocieraj plamę okrężnymi ruchami. Pamiętaj, nie szoruj poduszki pamięci, ponieważ może ulec uszkodzeniu.

Wskazówka 5

Po przetarciu plamy zaopatrz się w czystą i suchą szmatkę, aby wysuszyć czyszczony obszar.

Wskazówka 6

Zdecydowanie zaleca się wysuszenie poduszki po czyszczeniu. W przeciwnym razie pleśń i pleśń szybko biegną, gdy nie są wysuszone.

Korzyści z używania poduszki z pianki memory

Oto niektóre korzyści wynikające z używania poduszki z pianki z pamięcią kształtu:

Pomaga w wyrównaniu kręgosłupa

Poduszki z pianki memory są świetne dla osób, które cierpią na bóle głowy, pleców lub karku. Ciężar ciała kształtuje piankę, wspierając okolice szyi.

Hipoalergiczny

Pianka memory jest hipoalergiczna, co oznacza, że ​​hamuje rozwój bakterii, pleśni, roztoczy i grzybów. To sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla osób uczulonych na roztocza, pióra i inne materiały na poduszki.

Trwałe

Poduszki z pianki memory są trwałe i przy odpowiedniej pielęgnacji posłużą przez wiele lat.  

Końcowe przemyślenia, jak pozbyć się zapachu poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Zawsze powinieneś dbać o siebie, ponieważ nikt nie jest za to odpowiedzialny. Również nasze poduszki muszą być traktowane jako część naszego ciała. W ten sposób możesz mieć pewność, że jest również bezpieczny i wolny od wszelkich chorób, które mogłyby nam zaszkodzić. Tak więc to, w jaki sposób traktujesz swoją poduszkę, pokazuje, jak dobrze o siebie dbasz.

Jak pozbyć się zapachu z poduszki pamięciowej jest proste i łatwe, jeśli wykonasz te podstawowe kroki. Pamiętaj, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa może promować twoje zdrowie, dzięki czemu unikasz ryzyka zachorowania na takie rzeczy, jak nieprzyjemne zapachy.