Jak pozbyć się materaca. 2 najlepsze sposoby na rozważenie

Jeśli ciekawi Cię, jak pozbyć się materaca, możesz go odesłać lub użyć ponownie. Ten artykuł podpowie Ci, jak właściwie pozbyć się materaca, abyś nie wpadł w kłopoty w swojej społeczności, a matka natura Cię za to nie znienawidzi. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się również, jak rozmontować go do recyklingu lub sprzedaży.

Lenistwo i wyrzucenie materaca do kosza może być kuszące. Jednak ćwicz bycie odpowiedzialnym obywatelem i naucz się, jak się nim właściwie pozbyć. Może nawet dostaniesz trochę pieniędzy ze starego materaca na zakup nowego!

Jak pozbyć się materaca. 2 najlepsze sposoby na rozważenie

Jak pozbyć się materaca?

Wyślij to

Do sprzedawcy lub firmy materacy

Utylizacja materaca nie oznacza od razu, że trzeba czekać, aż zostanie odebrany przez lokalną śmieciarkę. Pierwszą opcją utylizacji jest wysłanie go do miejsca, w którym go kupiłeś. Niektóre firmy produkujące materace oferują recykling starych materacy, więc z pewnością rozważają utylizację zużytych materacy.

Nie tylko pomagasz zmniejszyć ilość odpadów w środowisku, ale możesz również sprawdzić niektóre firmy, które bezpłatnie poddadzą recyklingowi materac, a nawet współpracują z usługami przeprowadzki. Jeśli nie, możesz zapytać sklep, w którym kupiłeś materac, czy zechce odebrać używany, gdy przyniesie nowy materac.

Do lokalnego śmieciarza

W przypadku tej opcji odbiór i utylizacja starego materaca może wymagać opłaty, w zależności od sprzedawcy. Jeśli sklep, w którym kupiłeś materac, nie oferuje usługi usuwania i utylizacji, spróbuj skontaktować się ze śmieciarzem lub działem sanitarnym swojej społeczności, czy odbiorą materace.

Demontaż i ponowne użycie

Poza wysłaniem materaca, którego nie potrzebujesz, do firmy lub lokalnego śmieciarza; istnieje wiele sposobów na ponowne wykorzystanie materaca. Najpierw chcesz go rozłożyć, aby wyeliminować główną masę i rozłożyć ją na kawałki. Następnie możesz oddzielić materiały i znaleźć te, które możesz przerobić, a nawet sprzedać.

Sprzedaj notki

Na przykład dzięki sprężynom możesz zbierać stal z materaca. Możesz sprzedać te złom swoim zakładom zajmującym się recyklingiem metali, a może znajdziesz zastosowanie dla tych stalowych części. Mówiąc o firmach recyklingowych, sprawdź swój materac, czy używa naturalnych materiałów, takich jak bawełna i jedwab.

Ponowne przeznaczenie

Jeśli chodzi o większość materacy, które są piankowe, można go rozdrobnić i wykorzystać w całym domu. Być może twoje zwierzę potrzebuje łóżka, a twój pokój może użyć dodatkowych poduszek. Pianka z materacy może nawet przekształcić się w wyściółkę do poduszek do siedzenia, a nawet jako wzmocnienia w całym domu.

Można go wykorzystać jako izolację lub uszczelnić wszystkie otwory wokół okien i kominów. I wreszcie, drewniane części i małe metalowe części materaca można ponownie wykorzystać do projektów DIY i innych dekoracji. Demontaż materaca nie tylko zapewni Ci te materiały, ale także zmniejszy jego rozmiar, ułatwiając jego usunięcie i wyrzucenie.

Kto odbiera za darmo materace w mojej okolicy?

Jak wspomniano wcześniej, możesz skontaktować się ze swoim sklepem lub firmą, czy usuną dla Ciebie materac bez opłaty. W przeciwnym razie w pobliżu Twojej okolicy może znajdować się usługa usuwania śmieci. Jednak ta opłata za media będzie się różnić w zależności od firmy, samego materaca lub dodatkowych usług, takich jak odbiór z domu.

Niektóre firmy produkujące materace współpracują z ogólnokrajowymi firmami zajmującymi się przeprowadzkami, ale możesz również sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się centrum recyklingu materacy. Recykling materaca i ograniczenie odpadów na wysypiskach jest zawsze bardzo pomocne dla środowiska. Ale jeśli nie masz budżetu, możesz sprawdzić organizacje lub schroniska, które mogą chcieć odebrać Twój materac za darmo, podkreślając, że jest w dobrym stanie.

Czy mogę wrzucić materac do śmietnika?

Jak stale przypominano w tym artykule, musisz sprawdzić w swojej społeczności przepisy dotyczące utylizacji materacy. W niektórych obszarach mogą zostać nałożone mandaty lub mandaty, jeśli zostawisz materac w śmietniku. Jeśli twoja śmieciarka go odbierze, może istnieć harmonogram lub wymóg dotyczący samego materaca.

Na przykład przed wyrzuceniem może być konieczne rozłożenie materaca. Aby to zrobić, odetnij materiałowy pokrowiec i oderwij go. Usuń piankę, aż pozostaniesz ze sprężynami i ramą. Mniejsze opakowanie będzie teraz wygodniejsze do wyrzucenia, nawet do zwykłego kosza na śmieci.

Wniosek

Masz materac, którego już nie potrzebujesz? Dowiedzenie się, jak pozbyć się materaca, może być frustrujące, ponieważ nie jest łatwo wyrzucić podobnie jak inne przedmioty. Jednak zawsze możesz wysłać go do firmy lub lokalnego śmieciarza.

Możesz nawet rozważyć rozłożenie go na części, aby ułatwić utylizację, a jako bonus będziesz mieć resztki do sprzedania lub recyklingu! Konieczny jest nacisk na sprawdzenie ze społecznością, jak pozbyć się dużych przedmiotów, takich jak materace. W niektórych przypadkach może być konieczne uiszczenie opłaty za przeprowadzkę, dlatego warto sprawdzić u sprzedawcy, czy może odebrać dla Ciebie stary materac.