Jak powinien pasować materac do łóżeczka według ekspertów

Szybka odpowiedź na pytanie, jak powinien pasować materac do łóżeczka, brzmi: nie powinien mieć miejsca ani szczeliny. Istnieją proste sposoby na zapewnienie najlepszego dopasowania, a ten artykuł podzieli się nimi poniżej. Pamiętaj, że kupowanie rozmiaru materaca, nawet tego, którego używamy na łóżeczku, może być mylące.

Mówiąc o rozmiarze, stworzyliśmy kompletny przewodnik po rozmiarach materacy do łóżeczka, który możesz przeczytać. Czy mógłbyś to przeczytać, aby lepiej zrozumieć wskazówki dotyczące dopasowania?

Jak powinien pasować materac do łóżeczka według ekspertów

Wszystko, co należy wiedzieć o tym, jak powinien pasować materac do łóżeczka

Materac do łóżeczka powinien ściśle przylegać do łóżeczka. Oznacza to, że nie ma szczelin po bokach i nie można w nich zmieścić dwóch palców, gdy materac jest na łóżeczku. Możesz również sprawdzić, czy panele na końcu łóżeczka wystają pod materac, aby uniknąć ryzyka uduszenia lub uwięzienia podczas poruszania się dziecka.

Skąd mam wiedzieć, czy materac do łóżeczka będzie pasował?

Kupując materac do łóżeczka, zapisz wymiary swojego łóżeczka, aby łóżeczko nie było dla niego za duże lub za małe. Następnie wykonaj test dwóch palców, wkładając dwa palce między bok materaca a łóżeczko. Jeśli zmieścisz je w szczelinie, musisz zdobyć większe łóżko. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby materac do łóżeczka był tak ściśle dopasowany do łóżeczka, że ​​nawet jego ustawienie staje się zadaniem.

Jak wysoki powinien być materac do łóżeczka dla noworodka?

Noworodki nadal są nieruchome, co oznacza, że ​​ułożenie materaca łóżeczkowego w najwyższej pozycji jest dla nich bezpieczne. Ponadto ustawienie materaca w łóżeczku w najwyższym położeniu ułatwi podtrzymywanie i podnoszenie dziecka do i z łóżeczka. Możesz również sprawdzić, czy materac łóżeczka znajduje się maksymalnie 26 cali poniżej szyny materaca łóżeczka, gdy umieścisz go w najwyższej pozycji.

W wieku od pięciu do ośmiu miesięcy Twoje dziecko zazwyczaj będzie wiedziało, jak usiąść lub położyć się na kolanach lub dłoniach. Na tym etapie możesz ustawić materac o nacięcie w dół, aby dziecko nie podniosło się. Według The Nemours Foundation materac do łóżeczka można umieścić w najniższej pozycji, gdy dziecko będzie już w stanie wstać.

Jak skonfigurować bezpieczne łóżeczko

Według National Home Safety Alliance należy upewnić się, że materac do łóżeczka nie tylko dobrze pasuje do łóżeczka. Powinna być również na tyle twarda, aby nie było wgnieceń, gdy dziecko korzysta z podkładki. Ponadto używaj prześcieradła o odpowiednim rozmiarze, ponieważ luźny materiał może stwarzać ryzyko zadławienia się dziecka.

Jaki jest standardowy rozmiar materaca do łóżeczka?

Standardowy rozmiar materaca do łóżeczka to 27 i 1/4 cala dla jego szerokości i 51 i ¼ cala dla jego długości. Warto również zauważyć, że maksymalna zalecana grubość materaca do łóżeczka wynosi 6 cali. Jednak w niektórych sklepach dostępne są inne rozmiary materacy do łóżeczka.

Aby pomóc Ci osiągnąć najbezpieczniejsze dopasowanie, czyli dopasowanie, zapisz wymiary swojego łóżeczka i użyj go przy wyborze materaca do łóżeczka. Ponadto pamiętaj, że istnieją inne kształty łóżeczek. Wybierz materac o odpowiednim kształcie dla tych modeli, zwykle mniejszy niż standardowy rozmiar materaca do łóżeczka.

Czy materace do łóżeczka i dziecka mają ten sam rozmiar?

Materace łóżeczkowe i dziecięce zwykle mają dokładne wymiary 28 na 52 cale, jeśli zaokrąglisz dodatkowe ¼ cala od standardowego rozmiaru. Dlatego często zdarza się, że rodzice przenoszą ten sam materac do łóżeczka na łóżko dla malucha po przejściu dziecka. Warto jednak sprawdzić, czy wymiary łóżeczka dla malucha i materaca do łóżeczka będą ze sobą współgrały.

Pamiętaj jednak, że stawiasz materac, który ma być używany z szynami. Dlatego, jeśli położysz materac do łóżeczka na łóżeczku malucha, usiądzie bliżej ziemi. Co więcej, maluch może zauważyć, że łóżeczko jest zbyt sztywne dla jego wygody.

Czy materace do łóżeczka i gondoli mają ten sam rozmiar?

Łóżeczko i materac do kołyski nie będą miały tego samego rozmiaru, ponieważ kołyski są mniejsze niż kołyski. Materac gondoli to owalna lub prostokątna podkładka o szerokości od 15 do 18 cali i długości od 30 do 33 cali. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu produktach, oto gdzie kupić materac do gondoli.

Skąd mam wiedzieć, czy moje łóżeczko jest za małe?

Sprawdź wymiary wewnętrzne łóżeczka, aby upewnić się, że spełnia ono przepisy dyktowane przez prawo federalne i ASTM. Na przykład standardowy rozmiar łóżeczka powinien mieć szerokość 28 cali i długość 52 i ⅜ cala, aby materac łóżeczka zmieścił się w nim. Powinieneś także wiedzieć, kiedy upuścić łóżeczko i przenieść dziecko do łóżka, gdy barierka boczna łóżeczka jest mniejsza niż 75% jego wzrostu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak powinien pasować materac do łóżeczka zgodnie z zaleceniami ekspertów. Po pierwsze, powinien ciasno pasować do łóżeczka, aby nie można było włożyć dwóch palców po bokach.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po rozmiarach pomoże Ci znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy materac do łóżeczka Twojego malucha. Zostaw komentarz, jeśli masz więcej pytań!