Jak powiesić zasłony w kawiarni? 4 proste i łatwe kroki!

Śliczne zasłony kawiarniane to elementy dekoracyjne, które od dawna poprawiają ogólny wygląd kawiarni i jadłodajni. Są to zabiegi okienne, które wiszą w połowie okna i dają wystarczająco dużo światła, aby wejść, a jednocześnie zapewniają pewną prywatność.

Dla kogoś, kto kocha praktyczność i atrakcyjny wygląd tych specjalnych zasłon, jesteś we właściwym miejscu, aby nauczyć się wieszać zasłony kawiarniane. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez wiszące zasłony kawiarniane i różne miejsca, w których można powiesić zasłony kawiarniane.

Jak powiesić zasłony w kawiarni? 4 proste i łatwe kroki!

4 proste kroki do zawieszenia zasłon w kawiarni

Po wybraniu miejsca, w którym chciałbyś powiesić kawiarniane zasłony w swoim domu; kawiarni lub kolacji, a następnie rozpoczynasz proces ich wieszania. Oto kroki, które należy podjąć, jak powiesić zasłony kawiarniane:

Będziesz potrzebować następujących narzędzi;

  • Ołówek
  • Gumka
  • Taśma miernicza
  • Wiertarka
  • Poziom standardowy
  • Śruby    

Krok 1: zmierz preferowaną przestrzeń

Pierwszym krokiem do powieszenia zasłon kawiarnianych jest wykonanie pomiarów. Upewnij się, że mierzysz rzeczywistą szerokość i wysokość okna. Dzięki temu zasłony kawiarniane będą idealnie pasować do okien.

Pamiętaj, że wybór zasłon, które są około 2 do 2 i pół razy szersze niż twoje okno, jest najlepszy. Zmierz długość zasłon w kawiarni, aby była o 4 do 6 cali dłuższa niż długość, od której umieścisz pręt do podstawy okna.

Krok 2: Wybierz karnisze

Następnym krokiem w zawieszaniu zasłon kawiarnianych jest wybór odpowiednich drążków. Najlepsze opcje karniszy to klasyczne lub karnisze powrotne.

Krok 3: Rozważ umieszczenie pręta

Następnym krokiem, jak powiesić zasłony kawiarniane, jest umieszczenie drążka. Zasłony do kawiarni należy powiesić nieco powyżej środka okna. Muszą zakrywać miejsce spotkania szyb okiennych, zapewniając Twojemu oknu większą prywatność w dolnej połowie i wpuszczając światło przez nie z drugiej połowy na górze.

Krok 4: Zainstaluj karnisz

Za pomocą ołówka zacznij zaznaczać punkt, w którym chcesz umieścić karnisze po obu stronach okna. Sprawdź ponownie, aby upewnić się, że linie są na tym samym poziomie, zanim zaznaczysz otwory, a następnie zamocuj wsporniki na swoich miejscach.

Po upewnieniu się, że masz odpowiednie miejsce, w którym chcesz, i wypoziomowaniu za pomocą wiertarki, przymocuj wsporniki do ściany.

Jak powinny wisieć zasłony w kawiarni?

Zazwyczaj wieszasz firany kawiarniane na drążku, który przechodzi przez środkową część szyby zamiast wieszać ją na górze. To wystarczy, aby uzyskać trochę prywatności i trochę światła słonecznego.

Zasłony z przelotką i kawiarnią wymagają obszycia na dolnym końcu. Musisz użyć od czterech do sześciu cali na rąbek, tak aby balansował poniżej spodu parapetu, gdy patrzysz na niego z zewnątrz.

Gdzie należy umieścić wsporniki karnisza?

Możesz umieścić każdy wspornik na wybranej wysokości, która powinna wynosić do czterech lub sześciu cali z obu stron ramy okna. Pozwoli to całkowicie otworzyć zasłony.

4 kroki, jak połączyć pierścienie kurtyny w kawiarni?

Krok 1: Zaczynasz od rozłożenia zasłony na dowolnej płaskiej powierzchni, tak aby górna krawędź zasłony była skierowana w Twoją stronę. Rozłóż zasłonę na stole lub innej płaskiej powierzchni, górną krawędzią zasłony do siebie.

Krok 2: Ściśnij wybrane pierścienie do zasłon kawiarni lub klipsy, aby je otworzyć. Jeśli pierścień jest solidny, ściśnij pętlę pierścienia, aby otworzyć pazur. W przypadku pierścionków z osobnym dołączonym klipsem, otwórz pierścionek, ściskając górną część klipsa.

Krok #3: Po otwarciu pazura wsuń go lub klips na górną krawędź kurtyny kawiarni i pozostaw nacisk. Po zwolnieniu nacisku, pazur lub klips zahaczą się o tkaninę.

Krok 4: W lewym górnym rogu i po prawej stronie kurtyny kawiarni, przymocuj jeden pierścień kurtyny kawiarni. Resztę przymocuj równomiernie na górze kurtyny kawiarnianej.

Gdzie mogę umieścić zasłony w kawiarni?

W kuchni

W tradycyjnych domach można znaleźć zasłony kawiarniane jako zasłony na okna kuchenne. Idealnie nadają się do okna nad zlewem. Zapewniają naturalne oświetlenie i otwarty widok na to, co dzieje się na zewnątrz podczas zmywania naczyń.

W łazience

Łazienka jest również powszechnym miejscem do umieszczania zasłon kawiarnianych w domu. Dają oknom łazienkowym potrzebne światło i prywatność.

W domowym biurze

Kiedy pracujesz w domu, dobrze jest mieć sprzyjającą przestrzeń w domu jako biuro, w którym możesz mieć lepszą produktywność. Możesz więc dorzucić kilka roślin, które mają działanie redukujące stres i poprawiające produktywność.

Korzystanie z zasłon kawiarnianych w takim miejscu zapewni Tobie i roślinom naturalne światło potrzebne do wzrostu!

Przejście

Wejście do domu to pierwsze wrażenie, które ludzie widzą, im ładniej wyglądają, tym bardziej zachęcający będzie twój dom. Kiedy frontowe drzwi Twojego domu mają szklane tafle prowadzące do przedpokoju, zainstaluj kawiarniane zasłony, aby uzyskać atrakcyjną ilość światła, idealną na ciepłe powitanie.

W żłobku

Wpuszczenie naturalnego światła do pokoju podczas spędzania czasu z maluchami przyniesie Wam obojgu dobre rezultaty. Dobrze prezentują się również w pokoju dziecinnym, gdy do uroczej i delikatnej tkaniny dodasz urocze ozdoby.

Wniosek

Zazwyczaj zasłony kawiarniane są lekkimi materiałami, takimi jak koronki lub materiały muślinowe. Prosty i ładny wygląd zasłon Cafe sprawia, że ​​idealnie nadają się do kuchni, toalet lub wszędzie tam, gdzie w domu są małe okna.

Podczas gdy niektóre zasłony kawiarniane mogą mieć obudowę lub kieszeń w górnej części, w której można wsunąć karnisze kawiarniane lub użyć naciągu sprężyny. Inne łatwiejsze zasłony kawiarniane nie mają kieszeni. Dzięki nim do zawieszenia zasłon potrzebne są tylko pierścienie do zasłon kawiarnianych.

Te pierścienie do zasłon kawiarnianych mogą występować w solidnych metalowych kawałkach z krzywymi na końcu, tworząc owalną pętlę z pazurem na dole, niektóre są okrągłe pierścienie z małym przymocowanym obrotowym klipsem na spodzie pierścienia. Wierzę, że czytając ten tekst o tym, jak wieszać zasłony w kawiarni.