Jak powiesić zasłony na narożnych oknach? 3 proste wskazówki

Po latach spędzonych w branży projektowania wnętrz odbyłam kurs projektowania wielu pomieszczeń. Wybór odpowiedniej zasłony i jej montaż to podstawowe aspekty mojej codziennej działalności.

Może to być trudne podczas mocowania zasłon na oknie. Dla ułatwienia nauczę Cię wieszać zasłony w narożnych oknach.

Jak powiesić zasłony na narożnych oknach? 3 proste wskazówki

Pracując dla różnych klientów rozumiem, że jednym z trudnych aspektów montażu zasłon jest wieszanie zasłon w oknach narożnych. Ustalenie, jak powiesić zasłony w ciasnym, prostopadłym rogu, jest trudne niż w przypadku konwencjonalnej ściany. Jednak postępując zgodnie z poniższymi krokami, staniesz się profesjonalistą w farbowaniu poliestrowych zasłon.

Kroki dotyczące wieszania zasłon w narożnych oknach

Krok 1: Zainstaluj wieszaki na zasłony

Pierwszym krokiem do zawieszenia zasłon na oknach narożnych jest zamontowanie wieszaków na zasłony. Wieszaki należy zamontować na tej samej wysokości w układzie prostopadłym.

Krok 2: Zamocuj kolanko hydrauliki

Następną rzeczą do zrobienia podczas planowania sposobu wieszania zasłon na narożnych oknach jest zamocowanie łokciowych elementów instalacyjnych na każdym końcu wieszaków na zasłony. To łączy oba wiszące drążki.

Na rynku dostępne są różne rodzaje łączników kolankowych. Musisz wybrać tę, a przy wyborze upewnij się, że projekt pasuje do stylu zasłony.

Krok 3: włóż zasłony

Ostatnim krokiem przy myśleniu o zawieszeniu zasłon w narożnych oknach jest ich założenie. Zawieszenie zasłony w pozycji narożnej może wiązać się z pewną formą prób i błędów.

Ale nie bój się próbować różnych pozycji, gdy pomysły przyjdą ci do głowy. Kiedy w końcu dostaniesz taki, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, będziesz tak zdumiony wynikiem.

Jak ubrać okno narożne

Istnieje wiele pięknych sposobów na udekorowanie okna narożnego, aby nadać mu oszałamiający wygląd elegancji i piękna. Podzielę się z wami kilkoma pomocnymi pomysłami, jak to zrobić.

Projektowanie zasłon

W tej koncepcji wieszasz zasłonę w taki sposób, że okno daje zaciemniony pokój po pociągnięciu i okno wolne od przeszkód po otwarciu.

Korzystanie z rolet

Być może jest to najłatwiejszy sposób na udekorowanie narożnych okien. Zapewniają prywatność, jednocześnie blokując dostęp światła, gdy są wyłączone. Nie zasłaniają widoku, gdy są w górze.

Projekt lambrekinów

W tej koncepcji masz korzyści z osiągnięcia elegancko wykończonego pokoju. Jednak wadą Projektu lambrekinówjest to, że nie będziesz mieć prywatności, w przeciwieństwie do projektu zasłon i rolet okiennych. Używanie żaluzji może to zrekompensować.

Odcienie rzymskie

To idealna propozycja dla zakochanych w ciemniejszym pokoju. Projekt rzymskich odcieni łatwo się podciąga. Jeśli szukasz czegoś romantycznego, jestem pewna, że ​​pokochasz ten projekt.

Jak powiesić zasłony na bocznych ścianach okien

Jako konsultant ds. aranżacji wnętrz natknąłem się na okna, które znajdują się przy bocznej ścianie, a nie na środku ściany. Istnieje wiele sposobów na wieszanie zasłon w oknie ściany bocznej.

Krok 1: Możesz zdecydować się na pojedynczą zasłonę. Ta pojedyncza zasłona powinna mieć ozdobny nagłówek i wiązać do ściany, aby ją odciągnąć, jak pokazano poniżej. Możesz również wypróbować smukłą kolumnę tkanin, jak pokazano poniżej. Możesz to osiągnąć za pomocą nagłówka z oczkiem.

Wygląd jest elegancki, piękny zwłaszcza dla tych, którzy wolą coś bardzo prostego. W tym układzie łatwiej jest przesunąć zasłonę na dowolną stronę okna bez konieczności wiązania w celu odciągnięcia.

Krok 2: Korzystanie z podwójnych zasłon jest również opłacalne, ale musisz wybrać zasłony wykonane z lekkich tkanin. Ma to na celu zmniejszenie liczby tkanin leżących po obu stronach zasłony po otwarciu.

Problem z tego rodzaju lekkimi tkaninami polega na tym, że nie chronią one Twojej prywatności i może być konieczne zainwestowanie w rolety okienne, aby to zrekompensować.

Czy można zawiesić zasłonę bez wiercenia otworów?

Tak, istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz powiesić zasłonę bez wiercenia otworów, jeśli nie chcesz uszkodzić ścian lub wywiercić dziur w mieszkaniu. Istnieje kilka prostych sposobów na powieszenie zasłon. Zawierają:

Zastosowanie kleju: Niektóre kleje są wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężar zasłony. Możesz go użyć do przytrzymania haczyków do zasłon. Więcej informacji znajdziesz w tym przewodniku krok po kroku.

Zastosowanie pręta napinającego: pręty napinające są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​okien bez konieczności stosowania haków. Pręty napinające muszą być takie same jak ściana, aby utrzymać napięcie potrzebne do utrzymania kurtyny w pozycji stojącej. Możesz znaleźć więcej wskazówek, jak zainstalować ten drążek w oknie.

Wniosek

Wow, mam nadzieję, że nauczyłeś się dzisiaj niesamowitych umiejętności wieszania zasłon na narożnych oknach. To jedna z rzeczy, z którymi większość projektantów wnętrz jest zawsze zdezorientowanych, co do tego, jak zawiesić zasłonę na rogu w sposób, który nada jej elegancji i piękna, jak w przypadku montowanych w konwencjonalnych pozycjach.

Nie wahaj się komentować i daj mi znać, co myślisz o informacjach zawartych w tym artykule.