Jak pikować poduszkę: przewodnik w 5 krokach

Wiedza o tym, jak pikować poduszkę, może być zaletą, a tworząc projekt, możesz zdać sobie sprawę, że jest to fajniejsze, niż początkowo sądziłeś.

Wielu często zastanawia się, dlaczego inni kochają pikowanie. W końcu ponowne wykorzystanie nieużywanych tkanin do zrobienia czegoś innego może być dobrą rzeczą. Jednak krojenie idealnie cienkich tkanin w różne kształty i zszywanie ich wszystkich z powrotem wydaje się niepotrzebną pracą.

Jeśli jednak chcesz stworzyć projekt, który jest inny niż wszystkie, najlepszym rozwiązaniem jest pikowanie. Możesz uszyć różne tkaniny o różnych kształtach i kolorach, aby stworzyć swój własny koc, poduszkę lub cokolwiek zechcesz. Jest to również zabawna aktywność na stres.

Czym dokładnie jest pikowanie?

Jeśli nie znasz tego pomysłu, pikowanie odnosi się do procesu łączenia ze sobą różnych warstw materiału. Chociaż kołdry są zwykle robione do przykrycia łóżek, mogą być również używane do przykrywania poduszek. Kołdry są zwykle wykonane z warstwy wyściółki pomiędzy dwiema różnymi warstwami tkaniny, które są zszyte ze sobą.

Tym, co wyróżnia kołdry w porównaniu z innymi pokrowcami, jest fakt, że ich wzory i wzory służą jako podstawa szycia.

Jaka jest historia pikowania?

Czy wiesz, że koncepcja pikowania istnieje już od średniowiecza? W rzeczywistości w Indiach, na Dalekim Wschodzie iw Europie odkryto różne kolekcje kołder! Termin „kołdra” dosłownie oznacza „poduszkę” lub „wzmocnienie” po łacinie.

Twój przewodnik dotyczący pikowania poduszki

Krok 1: Poszukaj lub kup tkaninę

Zanim pójdziesz i wydasz pieniądze na tkaninę, lepiej najpierw mieć plan. Niekoniecznie musisz planować konkretny wzór na tkaninie. Zamiast tego wybierz kolory, które dobrze do siebie pasują. Oto kilka przykładów schematu kolorów.

Jeśli masz już w domu dodatkową tkaninę, możesz wykorzystać ją do stworzenia pokrowca na poduszkę. Zbierz tyle, ile masz, niezależnie od rozmiaru i wzoru. Jeśli później materiał nie będzie pasował do projektu, który masz na myśli, możesz po prostu odłożyć je na bok.

Krok 2: Przygotuj narzędzia i sprzęt do pikowania

Oprócz tkaniny na wzór, powinieneś mieć jedną na tylną okładkę, która powinna być tak duża, jak chcesz, aby była twoja poduszka. Niektóre przykłady to między innymi poduszka dekoracyjna o wymiarach 16 cali kwadratowych i poduszka do spania o wymiarach 20 na 26 cali.

Pamiętaj, że powinieneś zostawić co najmniej cal dodatkowej tkaniny ze wszystkich stron lub krawędzi prześcieradła. Jest to ważne, aby można było połączyć tylną i przednią stronę okładki. Zdobądź również odpowiednio dopasowaną gotową formę lub wystarczającą ilość wypełnienia dla swojej poduszki.

Nie zapomnij również o materiale mrugającym, który jest najlepiej o cal większy ze wszystkich stron niż rozmiar, który ustawiłeś dla swojej poduszki. Zachowując te same wymiary, przygotuj tkaninę podkładową, taką jak muślin lub inne resztki materiału.

Aby zmniejszyć marszczenie się, możesz użyć fastrygi w sprayu. Jest to tylko opcjonalne, ale jeśli chcesz uzyskać czystsze wykończenie, może to pomóc. Na liście powinna znaleźć się również maszyna do szycia, igła i nić oraz szpilka do fastrygowania.

Krok 3: Wytnij materiał według preferowanego wzoru

Najczęstszym wzorem byłyby naprzemienne kwadraty. Zasadniczo tkaniny o różnych kolorach lub wzorach są cięte na idealne kwadraty o równych rozmiarach. Możesz jednak stworzyć własny wzór i zamiast tego uformować poduszkę z różnych kształtów.

Możesz je tworzyć za pomocą szachownicy, idealnych trójkątów lub losowych kształtów. Na początek możesz wyszukać gotowe wzory pikowania poduszek. Stamtąd możesz odtworzyć go za pomocą dostępnej tkaniny lub kupić według wybranej próbki.

Krok 5: Pościel poduszkę

Przed przystąpieniem do pikowania należy najpierw ułożyć wzór poduszki. Następnie połącz wszystkie tkaniny razem, używając prostych fastrygowania lub agrafek, w zależności od tego, który z nich masz. Dopiero potem możesz zacząć zszywać paski.

Po wykonaniu wzoru umieść go na wierzchu arkusza mrugnięcia i użyj sprayu, aby zmniejszyć marszczenie się. Poniżej umieść muślin lub tkaninę podkładową. Gdy wszystkie warstwy są idealnie wyrównane i przymocowane, rozpocznij pikowanie za pomocą maszyny do szycia.

Kiedy skończysz z pikowaniem, możesz przyciąć nadmiar materiału. Następnie przejdź do tylnej części pokrowca, obszyj wszystkie boki, aby uzyskać czystsze krawędzie i uszyj ją do pikowanego wzoru.

Jeśli zamierzasz włożyć wypełniacze, zostaw mały otwór i zamknij go później. W przeciwnym razie możesz również zrobić z niego poszewkę na poduszkę. Zszyj zamki błyskawiczne z jednej strony, włóż formę, a następnie zamknij.

Końcowe przemyślenia na temat pikowania poduszki

Postępowanie zgodnie z tym przewodnikiem, jak pikować poduszkę, nie jest tak trudne, jak się wydaje. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś tego robić, może to być dobry początek. Możesz również wykorzystać pozostałą tkaninę z tego projektu do pikowania większej liczby poduszek lub innych rzeczy w swoim domu.