Jak opróżnić materac powietrzny Intex w 2 prostych krokach?

Ci, którzy chcą opróżnić materac Intex, powinni zapoznać się z tym łatwym i szybkim dwuetapowym przewodnikiem. Wymienimy kilka wskazówek, które uproszczą ten proces bez ryzyka uszkodzenia łóżka powietrznego. Co więcej, istnieją dwie główne techniki, które możesz wykonać, aby opróżnić dmuchany materac.

Podobnie jak nadmuchiwanie dmuchanych łóżek, możliwe jest użycie pompy do opróżnienia dmuchanego materaca. Ale co, jeśli go nie masz? Czytaj dalej ten artykuł, ponieważ uczymy Cię obu sposobów opróżniania poduszki powietrznej!

Jak opróżnić materac powietrzny Intex w 2 prostych krokach?

Jak prawidłowo opróżnić materac powietrzny Intex

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim chcesz sprawdzić etykietę i instrukcje swojego łóżka dmuchanego i zawsze przestrzegać zaleceń producenta, aby uniknąć uszkodzeń. Następnie możesz usunąć wszystkie akcesoria z dmuchanego materaca Intex, w tym pokrowce i nakładki. Umieść goły materac powietrzny na twardej powierzchni, takiej jak podłoga, aby pomóc w tym procesie.

Krok 2. Spuszczanie powietrza

Z wbudowaną pompą

Jeśli Twój materac ma wbudowaną pompkę powietrza, opróżnienie go powinno być proste i bez interwencji. Wystarczy znaleźć przycisk lub pokrętło spuszczania powietrza i włączyć je, aby wykonać zadanie za Ciebie. Upewnij się, że zapoznałeś się z instrukcją, aby poznać symbol używany w Twoim łóżku i czas potrzebny do całkowitego opróżnienia materaca.

Z oddzielną pompą

Co zrobić, jeśli Twój materac dmuchany nie ma wbudowanej pompy? Możesz użyć oddzielnej pompy, o ile upewnisz się, że jej dysza i otwór na łóżka powietrzne są do siebie dopasowane. Może być konieczne użycie adaptera, aby zapewnić bezpieczne połączenie.

Po przymocowaniu dyszy do zaworu wystarczy włączyć pompkę, aby zassać powietrze. Niektórzy użytkownicy zalecają nawet wywieranie nacisku na materac, aby przyspieszyć opróżnianie. Możesz leżeć na łóżku, ponieważ pompa zasysa powietrze.

Bez pompy

Nawet jeśli nie masz pompki, możesz bezpiecznie opróżnić materac. Spodziewaj się, że będziesz musiał włożyć więcej wysiłku i czasu, aby ręcznie usunąć powietrze z materaca. W tym celu otwórz zawór i dociśnij łóżko.

Możesz leżeć na nim lub przyciskać ręce i kolana do powierzchni łóżka, gdy materac wypuszcza powietrze. Zakończenie spuszczania powietrza może zająć 10 minut lub dłużej, zwłaszcza jeśli materac jest ogromny lub wywierany jest minimalny nacisk. Chcesz również upewnić się, że nie pozostało powietrze, więc naciskaj przez cały proces i ponownie, gdy pomyślisz, że zakończyło się opróżnianie.

Jak opróżnić szybkie wypełnienie Intex?

Intex posiada również tak zwaną elektryczną pompę powietrza Quick Fill. Możesz zapoznać się z instrukcją, aby lepiej zrozumieć części, ponieważ zawiera ona rysunki wraz z instrukcjami obsługi. Niemniej jednak opróżnianie za pomocą tej pompy powietrza jest stosunkowo łatwe.

Najpierw podłącz dyszę do złącza deflacyjnego, a pompa powinna być idealnie dopasowana. W przypadku niektórych produktów Intex ma mniejsze dysze, aby zapewnić bezpieczne połączenie z mniejszymi zaworami inflacyjnymi. Może być również konieczne przytrzymanie pompy przy zaworze materaca przed podłączeniem jej do odpowiedniego gniazdka.

Pamiętaj, że ta pompa wykorzystuje spolaryzowaną wtyczkę, która pasuje do gniazdka tylko w jedną stronę. Jeśli tego nie zrobiłeś, musisz mieć odpowiednie spolaryzowane gniazdo dla bezpieczeństwa. Na koniec wystarczy przełączyć pompę powietrza, naciskając przycisk I, a następnie wyłączyć ją przyciskiem 0.

Jak złożyć materac dmuchany?

Po spuszczeniu powietrza z materaca powietrznego prawdopodobnie trzeba go złożyć, aby zmniejszyć jego objętość na czas transportu lub przechowywania. W zależności od zaleceń producenta można go złożyć lub zwinąć. Jednak ten drugi byłby bezpieczniejszym wyborem, ponieważ nie pozostawi tak łatwo śladów na powierzchni.

Nie chcesz również, aby materac dmuchany był zwinięty lub złożony przez dłuższy czas, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Na początek złóż długie boki, aby spotkały się na środku, a następnie zwiń od góry, aż będzie wystarczająco mały, aby zmieścił się w torbie lub pudełku. Zapewnij lepszą ochronę materaca, owijając go ręcznikiem i przypinając paskami zapadkowymi, aby był zwinięty.

Czy możesz rozbić materac dmuchany?

Niestety, rzeczywiście można rozbić dmuchany materac, jeśli nie jest się zbyt ostrożnym. Powstrzymaj się od skakania na nim lub siedzenia z jednej strony tylko tam, gdzie występuje ucisk. Jeśli przypadkowo uszkodzisz materiał, szwy również mogą się rozerwać i spowodować przecieki.

Dlatego należy chronić dmuchany materac podczas przechowywania lub transportu, ponieważ niektóre przedmioty mogą go rozedrzeć lub przedziurawić. Nie chcesz też napełniać go wodą, ponieważ woda nie dostosuje się do ciśnienia, a skończysz na stresowaniu szwów. Ponadto sprawdź zalecany przez producentów procent wypełnienia podczas nadmuchiwania materaca, aby nie został przepełniony.

Wniosek

Być może nadszedł czas, aby przechować lub przetransportować materac dmuchany. Jeśli nie wiesz, jak opróżnić materac Intex, najlepiej sprawdzić instrukcję obsługi konkretnego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy wyjąć wszystkie akcesoria i włączyć pompę.

Możesz użyć oddzielnej lub wbudowanej pompki, ale możliwe jest również otwarcie zaworu i wywarcie nacisku na łóżko, jeśli nie masz pompki.