Jak naprawić wgniecenie materaca? 2 proste metody!

Masz dwie możliwości, aby zrozumieć, jak naprawić wgniecenie materaca. Zauważenie nierównej powierzchni materaca może być denerwujące, co wpływa na jego ogólny komfort. Ale zanim zdobędziesz nowy, przeczytaj najpierw ten artykuł.

Z tego przewodnika dowiesz się również, dlaczego Twój materac tworzy wgniecenia i jak ich unikać. Podobnie jak właściwe czyszczenie, konserwacja materaca pomaga zapewnić optymalną strukturę materaca. Należy jednak podkreślić, że niektóre rozwiązania mają charakter tymczasowy.

Jak naprawić wgniecenie materaca? 2 proste metody!

Jak mogę naprawić wgłębienia na moim materacu?

Metoda nr 1. Rozłóż farsz

Zanim pomyślisz o pozbyciu się materaca z powodu wgnieceń na powierzchni, być może uda Ci się jeszcze przywrócić mu gładkość. Podobnie jak w przypadku innych wypchanych przedmiotów, wgłębienia nadal można naprawić, rozprowadzając materiał wewnątrz materaca. Aby to zrobić, możesz odkurzyć materac, aby wygładzić grudki i nierówności.

Te grudki farszu mogą powodować wgniecenia, a ich rozbicie przywróci gładką powierzchnię. Jest to jednak tylko pierwsze rozwiązanie i zadziała tylko wtedy, gdy wgniecenia są płytkie. Jeśli uda Ci się naprawić gładką powierzchnię, chcesz odkurzyć materac, aby zapobiec regularnemu powtarzaniu się nierówności.

Metoda nr 2. Wzmocnij poduszkami

W przypadku głębszych wcięć odkurzanie materaca nie wystarczy do wyrównania powierzchni. Niestety poniższe rozwiązanie jest rozwiązaniem tymczasowym, jeśli nie możesz od razu kupić nowego materaca. Ponieważ wgniecenia wpływają na podparcie, które uzyskasz z materaca; chcesz podnieść powierzchnię poduszkami.

Miejsca, w których leżysz, powinny być wypełnione, aby postawa Twojego ciała pozostała neutralna. Jest to szczególnie przydatne, gdy wgłębienia materaca są głębokie i obwisłe. Pamiętaj tylko, aby nie unosić jednej części ciała za bardzo, ponieważ może to powodować dyskomfort i ból ciała z powodu złej pozycji podczas snu.

Dlaczego moje łóżko ma zanurzenie w środku?

Rzeczywiście, napotkanie wgnieceń na materacu jest kłopotliwe, ponieważ wpływa to na twoją postawę podczas leżenia. Dobrze byłoby wiedzieć, co je powoduje, aby później uniknąć tych problemów. Szybkie wyjaśnienie, dlaczego powstają wgniecenia, znajduje się na sprężynach materaca.

Z biegiem czasu stracą swoją pływalność z powodu ciągłego nacisku. Kiedy tak się stanie, nie tylko skończysz z zanurzeniem się w materacu, ale czasami sprężyny będą również wystawać z tkaniny. Rozwiązaniem tego wgniecenia jest wypełnienie go poduszką i dodanie nakładki na materac, aby powierzchnia była bardziej komfortowa.

Inne przyczyny wgnieceń materaca to słaba pielęgnacja, niska jakość podkładu i długotrwałe użytkowanie z nierównomiernym rozłożeniem ciężaru. Nie tylko spodziewasz się zanurzeń w materacach ze sprężynami śrubowymi, ponieważ występuje to również w materacach z pianki polipiankowej i pianki z pamięcią kształtu. Znakiem rozpoznawczym, że używasz wgniecionego materaca, budzi się z bólem ciała z powodu niewystarczającego odciążenia i niewspółosiowości kręgosłupa.

Jak powstrzymać mój materac przed zatonięciem?

Dwie metody, których się przed chwilą poznałeś, to szybkie rozwiązania problemu wcięć materaca. Czy są jednak również rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zatonięciu materaca? W zależności od typu, którego używasz, możesz również obrócić materac, jeśli użycie nakładki na materac i ponowne rozłożenie wypełnienia górnej części poduszki nie jest satysfakcjonujące.

Możesz również sprawdzić listwy i zablokować je tekturą lub sklejką, aby zapobiec zatonięciu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, nie masz innego wyjścia, jak kupić nowy materac. W końcu wspomniane poprawki nie będą trwałe, a nierówny materac spowoduje utratę jakości snu.

Kiedy należy wymienić materac?

Najlepiej byłoby zapoznać się z różnymi długościami życia, jakich można oczekiwać dla każdego rodzaju materaca. Pomoże to ocenić, czy warto naprawić wcięcie, czy też należy całkowicie wymienić materac. Na przykład materac ze sprężynami śrubowymi może wytrzymać nawet pięć lat, szczególnie przy odpowiedniej pielęgnacji.

Jednak po kilku latach nadal może się ugiąć. Możesz oczekiwać, że stanie się to szybko, jeśli użyjesz cewek metalowych niskiej jakości. Z drugiej strony materace piankowe z pamięcią mogą wymagać wymiany nawet do 10 lat. Jednak lepkosprężyste chemikalia, których używają, mogą powodować zwiotczenie w ciągu trzech lat lub wcześniej.

Inny standardowy materac na rynku wykorzystuje piankę polipianową i można się spodziewać, że zwisa szybciej niż wymienione materiały. Jednak te dobrej jakości powinny starczyć na trzy lata. Wreszcie materace lateksowe mają tendencję do zwisania po czterech latach, ale mogą wytrzymać do 10 lat.

Wniosek

Jeśli budzisz się z bólem ciała, winę za to może objąć Twój materac. Po potwierdzeniu musisz wiedzieć, jak naprawić wgniecenie materaca, nawet jeśli rozwiązanie jest krótkoterminowe. Dopóki nie kupisz nowego materaca, musisz położyć poduszki na zagłębieniach, aby upewnić się, że twoje ciało pozostaje dobrze wyrównane.

Możesz również potrzebować nakładki na materac lub zablokować listwy sklejką, aby rozwiązać problem. W niektórych przypadkach możliwe jest ponowne rozłożenie wybrzuszeń poprzez odkurzanie materaca, co spowoduje utratę wgnieceń. Ale po pewnym czasie warto zauważyć, że te poprawki mogą nie wystarczyć, a najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w nowy podkład pod materac.