Jak naprawić materac z poduszką? 2 najlepsze sposoby

Mamy dwie techniki, którymi możemy się podzielić, jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić materac z poduszką. Pamiętaj, że nie wszystkie materace poduszkowe pozwalają na użycie obu stron. Jeśli Twoje łóżko ma grudki lub wgniecenia, jak przywrócisz mu formę?

Porozmawiamy o najbezpieczniejszym sposobie usuwania grudek, a nawet zapobiegania wgnieceniom na materacu typu pillowtop. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie etykiety materaca, jeśli ma ona specyfikacje. Co więcej, pamiętaj o utrzymaniu czystości swojego łóżka, aby przedłużyć jego żywotność.

Jak naprawić materac z poduszką? 2 najlepsze sposoby

Jak naprawić górny materac w domu

Jak usunąć grudki

Jednym z najczęstszych problemów z materacami typu pillow-top z biegiem czasu jest zbijanie się wypełnienia w górnej warstwie. Możesz je ponownie rozłożyć i uzyskać równą powierzchnię za pomocą odkurzacza. Najpierw usuń wszystkie akcesoria i pościel z łóżka, aby skończyć z gołym łóżkiem.

Następnie przymocuj nasadkę do tapicerki do odkurzacza i dokładnie odkurz materac. Chcesz również dotrzeć do miejsca, w którym górna część poduszki łączy się z podstawą. Możesz celować w grudki lub miejsce z wyciskiem, aby zassać tkaninę, a następnie rękami wyrównać grudki lub rozbić grudki.

Masuj farsz tak, aby na powierzchni nie było odcisków, a następnie wciśnij je na miejsce. Kontynuuj dotykanie powierzchni materaca z poduszką wierzchnią, aby sprawdzić, czy nie ma grudek. Ale czy istnieje sposób na zapobieganie powstawaniu wgnieceń?

Jak zapobiegać wgnieceniom

Typową praktyką konserwacyjną niektórych materacy jest odwracanie go. W ten sposób obie strony łóżka są równomiernie wykorzystywane i zapobiegasz powstawaniu wgnieceń. Jednak lepiej jest obrócić materac z poduszką, aby naprawić wgniecenia, ponieważ większość łóżek z poduszką jest jednostronna.

Nie możesz spać po drugiej stronie, więc najlepiej obróć ją i użyj stopy jako wezgłowia łóżka. Obracanie może odbywać się nawet dwa razy w roku, aby utrzymać równomierne zużycie materaca. Zawsze jednak sprawdzaj rekomendacje marki, jeśli w ogóle pozwalają na rotację.

Czy możesz odwrócić jednostronną górną poduszkę na materac?

Jak wcześniej wspomniano, rotacja jest bardziej odpowiednia dla większości łóżek z poduszkami. Jeśli Twój materac jest jednostronny, możesz założyć, że nie możesz go odwrócić, ponieważ dolna strona nie będzie wygodna do spania. Wręcz przeciwnie, pluszowa strona jako podstawa również uszkodzi materac, ponieważ nie utrzyma on ciężaru i nacisku.

Jak długo powinien wytrzymać materac z poduszką?

Z biegiem czasu te dwie omówione przez nas praktyki nie wystarczą, aby odnowić materac z poduszką. Lepiej po pewnym czasie wymienić łóżko, aby zapewnić sobie idealne podparcie i komfort podczas snu. Materac typu pillow-top może wytrzymać od pięciu do ośmiu lat, w zależności od materiału i jakości produktu.

Chcesz również upewnić się, że regularnie czyścisz i konserwujesz, aby zachować nienaruszoną formę. Kiedy zauważysz, że często budzisz się z bólem pleców, jest to znak, że materac nie zapewnia już doskonałej powierzchni, która zapewniałaby neutralność kręgosłupa. Musisz zawsze uważać, gdy Twój materac się starzeje i wymieniać go po przewidywanej długości życia.

Dlaczego materace z poduszką uginają się?

Jest wiele czynników, o których należy pamiętać, dlaczego łóżko z poduszką zwisa. Ogólna konstrukcja produktu może być złej jakości, jego użytkowanie może być niewłaściwe lub może zbliżać się do oczekiwanej żywotności. Dlatego proste praktyki mogą sprawić, że wierzch poduszki będzie opadał wolniej.

Na przykład, nie chcesz codziennie używać tylko określonej części materaca do ścierania materiałów. Niektórzy producenci stosują również więcej pianki, ale za mało zwojów, aby stworzyć bardziej miękkie wrażenie, ale to zwiększa prawdopodobieństwo zatonięcia. Chcesz użyć dobrego podkładu, aby odeprzeć nacisk i zapobiec przedwczesnemu zwiotczeniu.

Czy możesz naprawić zwisający materac z górną poduszką?

Jeśli nie możesz jeszcze wymienić swojego zwiotczałego materaca, możesz go obrócić, aby użyć części bez wgniecenia. Spowoduje to również redystrybucję masy w całym tekście. Możesz również poprawić podparcie łóżka, umieszczając sklejkę pod ugięciem, aby je wypchnąć.

Jeśli te dwa rozwiązania nie wystarczą, być może trzeba wymienić samą górę poduszki. Niektóre produkty mają zdejmowane wierzchy poduszek, a puchnięcie w suszarce powinno ponownie rozłożyć wypełnienie i usunąć zwis. Na koniec sprawdź, czy sprężyna pudełkowa jest nadal zadowalająca, a cewki nawet stawiają opór.

Pamiętaj, że zawsze musisz sprawdzić etykietę materaca, jeśli którakolwiek z tych praktyk jest dozwolona. Niektóre produkty mogą nie wymagać wymiany wierzchu poduszki lub nawet jej obracania. Właściwa pielęgnacja łóżka jest znacznie lepsza niż jego naprawa.

Wniosek

Materace z poduszką wierzchnią są lubiane ze względu na ich pluszowe, a jednocześnie wspierające uczucie. Ale czy wiesz, jak naprawić materac wierzchni, jeśli zauważysz grudki? Możesz rozprowadzić nadzienie za pomocą odkurzacza lub po prostu obrócić je, aby rozprowadzić zużycie w całym.

Pamiętaj, że po pięciu latach wierzch poduszki ostatecznie wymaga wymiany, więc weź pod uwagę wiek łóżka i wymień go całkowicie, jeśli jest zużyty.