Jak napompować materac powietrzny za pomocą wbudowanej pompy bez prądu? 7 łatwych sposobów!

Jeśli jesteś ciekaw, jak napompować dmuchany materac z wbudowaną pompą bez prądu, odpowiedź jest oczywista. Co jest przeciwieństwem elektrycznych pomp powietrznych? Ponieważ nie możesz polegać na elektryczności, będziesz potrzebować ręcznej interwencji.

Materace dmuchane z wbudowanymi pompkami to nie tylko materace elektryczne. Z tego przewodnika dowiesz się więcej o tych, którzy używają pomp ręcznych. Ale nie ma się czym martwić, ponieważ ta alternatywa jest nadal wykonalna bez nadmiernego wysiłku i energii!

Jak napompować materac powietrzny za pomocą wbudowanej pompy bez prądu? 7 łatwych sposobów!

Jak napompować materac powietrzny za pomocą wbudowanej pompy bez prądu?

Materace z wbudowanymi pompami zwykle wymagają do działania prądu. Dlatego jedynym sposobem na skorzystanie z łóżka z wbudowaną pompką powietrza bez prądu jest ręczna pompa. Najbardziej widocznym typem wbudowanej pompy ręcznej jest pompa ręczna.

Mechanizm ręcznej pompy wciąga powietrze z zewnątrz, ponieważ ciśnienie wewnątrz zmniejsza się w miarę podciągania go do góry. Niektóre materace dmuchane są wyposażone w ręczną pompkę o podwójnym działaniu, dzięki czemu można je napompować bez źródła zasilania. Oczywiście, aby to zadziałało, będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, ale pompy ręczne są pomocne, jeśli jesteś na zewnątrz i nie możesz podłączyć pompy elektrycznej.

Jak napompować materac dmuchany za pomocą pompy ręcznej?

Teraz, gdy masz już materac z pompką ręczną, czas zapoznać się z jego prawidłowym użytkowaniem. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie instrukcji materaca, aby uniknąć problemów. Następnie możesz użyć tego łatwego w obsłudze przewodnika jako odniesienia.

Połóż materac płasko na podłodze i zdejmij nakrętkę zaworu. Włóż wąż pompy ręcznej do środka i rozpocznij pompowanie, aby osiągnąć zalecane napełnienie łóżka powietrznego. Niektórzy producenci zalecają napompowanie do 90%, więc jeśli Twój materac jest duży, rób przerwy na odpoczynek.

Możesz także znaleźć kogoś, kto będzie się z tobą zmieniał, ponieważ ręczna pompka może być męcząca przez dłuższy czas. Odciąganie pokarmu w chłodne dni jest pomocne, aby nie męczyć się szybko. Na koniec załóż nasadkę z powrotem i zabezpiecz ją na miejscu.

Czy możesz użyć pompki rowerowej do napompowania materaca?

A jeśli Twój materac nie ma wbudowanej pompy? Alternatywną pompką ręczną, której możesz użyć, jest pompka rowerowa, więc nadal nie potrzebujesz energii elektrycznej do napompowania materaca. Upewnij się jednak, że dobrze pasuje do otworu wlotowego powietrza w łóżku, aby ułatwić ten proces.

Możesz potrzebować innej dyszy, aby uzyskać dobre dopasowanie lub wzmocnić ich połączenie taśmą klejącą, aby utrzymać powietrze w środku. Pamiętaj, że użycie pompki rowerowej może zająć więcej czasu, aby zakończyć pompowanie, zwłaszcza jeśli Twój materac dmuchany jest duży. Możesz sprawdzić poniższe opcje pod kątem innych akcesoriów, których możesz użyć.

Jak pompować materac powietrzem?

Jeśli nie masz gniazdka ściennego

Samochód

Jeśli nie masz gniazdka ściennego, nadal możesz korzystać z kilku źródeł zasilania pompy powietrza. Pomogłyby tym, którzy nie mają energii ani czasu na używanie pompy ręcznej, a niektóre wbudowane pompy mogą również z nimi współpracować. Na przykład spróbuj sprawdzić, czy możesz podłączyć pompę do zapalniczki samochodowej.

Akumulator

Powinieneś być w stanie napompować materac, ponieważ działa on z falownikiem. Jeśli nie chcesz korzystać z samochodu, akumulator może również zastąpić energię elektryczną. Ale jeśli nie masz tych opcji, wygodniejszą pompą ręczną jest pompka nożna.

Pompka nożna

Zamiast używać rąk, dzięki tej pompie podskoczysz stopą. Niektórzy uważają, że pompki nożne są łatwiejsze i mniej męczące w użyciu niż pompki ręczne i nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowych akcesoriów, aby z nich korzystać. Ale jeśli na początku nie masz pompki, jakich przedmiotów możesz użyć do napompowania dmuchanego materaca?

Jeśli nie masz pompy

Sprężarka powietrza lub dmuchawa do liści

Czy wiesz, że sprężarka powietrza działa również w wypełnianiu łóżka powietrznego? W zamian za hałas niektóre kompresory są przenośne, dzięki czemu można je zabrać wszędzie. To samo dotyczy dmuchawy do liści, ponieważ nie zasysa ona powietrza do środka.

Odkurzacz

Kluczem do używania tych elementów do napełniania materaca jest upewnienie się, że zawór na materacu i dmuchawa do liści lub sprężarka powietrza są dobrze dopasowane. Możesz również użyć odkurzacza ręcznego, ale tylko wtedy, gdy ma on możliwość wdmuchiwania powietrza, a nie zasysania go. Możesz wzmocnić uszczelnienie taśmą klejącą, aby zapewnić, że powietrze dostanie się do łóżka powietrznego.

Dmuchawa do włosów

W przypadku mniejszych materacy powietrznych możesz użyć dmuchawy do włosów lub worka na śmieci. Oczywiście są to ostatnie opcje, jeśli nie chcesz dmuchać w materac. Możesz używać dmuchawy do włosów w taki sam sposób, w jaki napompujesz łóżko odkurzaczem.

Worek na śmieci

Z drugiej strony worek na śmieci wymaga bardziej ekscytującego procesu. Poruszasz nim w górę iw dół, aby zebrać powietrze, zacisnąć pluskwę i owinąć nim wokół materaca. Wciśnij uwięzione powietrze w materac i powtórz w razie potrzeby.

Wniosek

Czy musisz zabrać dmuchany materac gdzieś bez źródła zasilania? Możesz nauczyć się pompować dmuchany materac z wbudowaną pompką bez prądu, jeśli używa się pompki ręcznej. W przeciwnym razie możesz podłączyć pompę do alternatywnych źródeł zasilania, takich jak samochód lub akumulator.