Jak najlepiej prać pokrowiec na materac Tempurpedic?

Najlepiej byłoby, gdybyś opanował pranie pokrowca na materac Tempurpedic, a aby to zrobić, omówimy dwie praktyki konserwacji, o których należy pamiętać. Jednym z nich jest regularne pranie pokrowca, a drugim usuwanie plam lub rozlanych płynów. Pamiętaj, że o ile Tempurpedic działa przez długi czas, nie możesz umyć samego łóżka.

Zamiast tego będziesz regularnie myć poszewkę, aby łóżko było czyste i dobrze utrzymane. Pamiętaj, aby sprawdzić tag konkretnego produktu, którego używasz, ale oto ogólne wytyczne według samego producenta:

Jak najlepiej prać pokrowiec na materac Tempurpedic?

Jak prawidłowo prać pokrowiec na materac Tempurpedic

Ogólne sprzątanie

Zalecana częstotliwość czyszczenia pokrowca lub ochraniacza materaca to co dwa tygodnie. Zapewni to, że unikniesz gromadzenia się brudu, olejów i wilgoci na łóżku. Co więcej, nie można prać samego materaca, zwłaszcza takiego jak Tempurpedic.

Dlatego należy zdjąć narzutę z łóżka i sprawdzić na metce instrukcje dotyczące prania. Według firmy możesz również skontaktować się z ich obsługą klienta, jeśli nie masz pewności co do wskazówek dotyczących prania konkretnego pokrowca na materac, który posiadasz. Ale ogólnie rzecz biorąc, możesz użyć pralki do pokrowca na materac Tempurpedic.

Użyj łagodnego detergentu przy ustawieniu niskiej temperatury urządzenia. Nigdy nie używaj żadnych szorstkich środków czyszczących ani odplamiaczy, w tym chloru. Po zakończeniu należy wysuszyć pokrowiec na powietrzu lub użyć ustawienia suszarki bez ciepła, ponieważ ciepło może uszkodzić materiał.

Usuwanie rozlań i plam

Co się stanie, jeśli przypadkowo wylejesz coś na materac Tempurpedic? Jedną z korzyści płynących z korzystania z odpowiedniego ubezpieczenia jest to, że służy jako bariera dla tych wypadków. Jednak nadal musisz szybko zająć się wyciekiem, aby zapobiec powstawaniu plam i zapachu.

Po prostu zdejmij pokrywę i postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem, bez konieczności stosowania żadnego produktu wybielającego. Następnie sprawdź materac i wchłoń nadmiar płynu, jeśli jest. Dociśnij piankę i pozostaw materac do wyschnięcia lub w pomieszczeniu z wentylatorem cyrkulacyjnym.

Niektórzy ludzie odświeżają również materac sodą oczyszczoną. Pozostaw przesiany proszek na materacu przez godzinę, zanim go odkurzysz. Następnie pozwól słońcu wysuszyć łóżko przed ponownym założeniem czystej osłony.

Jak czyścić siusiu z materaca tempurpedycznego?

Ponieważ nie można prać materiału Tempur, problemy takie jak siusiu mogą być trudne do czyszczenia. Nie wspominając, że mocz powoduje nieprzyjemny zapach i przebarwienia na piance z pamięcią. Zalecamy sprawdzenie etykiety materaca, jeśli istnieją produkty zwolnione z tego, czego możesz użyć, ale oto krótki przewodnik dotyczący usuwania sików z łóżka Tempurpedic:

Zacznij od wyjęcia pościeli i wyprania jej zgodnie z naszym przewodnikiem powyżej. Następnie zmyj powierzchnię tak, jakbyś zajmował się wyciekami. Upewnij się, że nie naciskasz zbyt mocno pianki, ponieważ siusiu może się rozlać.

Po zakończeniu spryskaj powierzchnię roztworem wody i białego octu. Nie musisz moczyć materaca i możesz kontynuować osuszanie. Na koniec postępuj zgodnie z naszą wskazówką dotyczącą wcześniejszego użycia sody oczyszczonej, ale pozostaw ją na noc.

A co z wysuszonym moczem?

Świeży mocz jest znacznie łatwiejszy do usunięcia, ponieważ zapobiegłeś wnikaniu głęboko w materiał. Jednak będziesz potrzebować innego roztworu do spryskiwania, jeśli wyschniesz. Możesz mieszać sodę oczyszczoną, mydło do naczyń, olejek eteryczny i nadtlenek wodoru, aby usunąć plamy z moczu.

Ponieważ pozostawisz ten domowy odplamiacz do wyschnięcia, to normalne, że zauważysz pozostałości po sodzie oczyszczonej. Wystarczy go odkurzyć i powtórzyć, jeśli nadal występują przebarwienia lub smród. Chcemy jednak wielokrotnie przypominać, aby sprawdzić, czy Twój materac Tempurpedic ma wskazania przeciwko niektórym składnikom czyszczącym.

Czy można prać pokrowiec na materac z pianki memory?

Bez wątpienia można prać pokrowiec materaca z pianki z pamięcią kształtu, a jeszcze ważniejsze jest regularne mycie. Pamiętaj, że nie możesz prać samej pianki z pamięcią kształtu, ponieważ nie wysycha szybko, co prowadzi do pleśni lub pleśni. W zależności od konkretnego pokrowca, którego używasz, możesz go włożyć do pralki w temperaturze 30 stopni z zimną wodą i łagodnym detergentem.

Większość pokrowców nie wymaga suszenia w suszarce bębnowej, dlatego lepiej powiesić je na zewnątrz i pozostawić na powietrzu i słońcu. Jeśli są plamy do usunięcia, możesz je wyszorować ciepłą wodą z mydłem lub pastą z sody oczyszczonej. Regularne mycie pokrowca z pianki z pamięcią kształtu zapobiegnie alergiom i wydłuży żywotność materaca.

Wniosek

Jeśli materiału Tempurpedic nie można prać, jak możesz utrzymać łóżko w czystości? Rozwiązanie jest tak proste, jak nauka prania pokrowca na materac Tempurpedic. Wskazania powinny być czytelne na etykiecie, ale Tempurpedic generalnie pozwala na pranie ich pokrowców w pralce.

Jedyne problemy, których należy unikać, to stosowanie wybielaczy i innych żrących chemikaliów lub suszenie pokrowca w wysokiej temperaturze. Po umyciu pokrowca w łagodnym detergencie i zimnej wodzie, przed użyciem można je wysuszyć na powietrzu na zewnątrz. Możesz również odświeżyć materac sodą oczyszczoną przed ponownym założeniem pokrowca.