Jak najlepiej pozbyć się stęchłego zapachu z materaca?

Ci, którzy chcą dowiedzieć się, jak pozbyć się zapachu stęchlizny z materaca, powinni zapoznać się z tym trzyetapowym przewodnikiem. Nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu ani środków chemicznych, aby przywrócić świeżość Twojemu łóżku. Porozmawiaj też o tym, co powoduje ten nieprzyjemny zapach, aby Twój materac go nie rozwijał.

Pamiętaj, że nadal ważne jest sprawdzenie etykiety materaca przed wykonaniem jakichkolwiek czynności konserwacyjnych. Twoje łóżko może być wykonane z określonych materiałów, które nie będą dobrze działać z niektórymi typowymi praktykami czyszczenia. Więc bez zbędnych ceregieli, wyrzućmy ten dziwny zapach z łóżka!

Jak najlepiej pozbyć się stęchłego zapachu z materaca?

Jak pozbyć się stęchłego zapachu z materaca w domu

Krok 1. Suche

Pierwszym krokiem do dezodoryzacji Twojego zatęchłego materaca i być może przede wszystkim tego, dlaczego tak pachnie, jest to, że potrzebuje on więcej suszenia. Wilgotne lub nawet wilgotne łóżko nie będzie ładnie pachnieć, a nawet może sprzyjać rozwojowi pleśni. Chcesz go prawidłowo wysuszyć, wietrząc go na zewnątrz i pozwól, aby powietrze i słońce wykonały pracę.

Aby upewnić się, że wilgoć odparuje, zdejmij wszystkie akcesoria i pokrowce z materaca i umieść go na zewnątrz. Możesz nawet po prostu otworzyć okno, aby wpuścić powietrze i włączyć wentylator, aby umożliwić cyrkulację w pomieszczeniu. Upewnij się, że odwrócisz również łóżko, aby wysuszyć drugą stronę.

Regularne wietrzenie łóżka jest również pomocnym sposobem na utrzymanie jego świeżości i odkażenie. Ale co, jeśli pogoda jest wilgotna lub wilgotna? Możesz ogrzać pokój lub użyć suszarki do włosów, aby wysuszyć materac w rozsądnej odległości.

Krok 2. Odkurzanie

Po dokładnym wyschnięciu materaca następnym krokiem jest odkurzenie powierzchni. Pleśń często powoduje stęchły zapach, który można usunąć z powierzchni za pomocą odkurzacza. Zapobiegnie to również powracaniu grzybów, ale upewnij się, że opróżniłeś próżnię na zewnątrz, aby nie dopuścić do zarodników.

Oprócz pleśni, odkurzanie materaca usunie również wszelkie nagromadzenie na powierzchni, które może powodować zapach. Spróbuj użyć nasadki do tapicerki, aby dotrzeć do wszystkich obszarów materaca, w tym do szczelin, aby dokładnie wyczyścić łóżko. Inną pomocną techniką jest odkurzanie skrawków ruchem okrężnym.

Krok 3. Traktuj

Ostatnim krokiem jest pielęgnacja materaca w celu dokładnej dezodoryzacji. Do tej metody możesz użyć przedmiotów codziennego użytku, takich jak ocet i soda oczyszczona. Są również wystarczająco bezpieczne dla łóżek, więc nie musisz się martwić o uszkodzenie materiałów.

Zacznij od octu i spryskaj nim cały materac. Nie musisz całkowicie przemoczyć łóżka, ale wystarczy, aby pokryć całą powierzchnię. Pozostaw materac do wyschnięcia, a następnie posyp sodą oczyszczoną z jednej strony.

Pozostaw łóżko na całą noc przed odkurzeniem proszku i wykonaniem tego samego procesu na drugą stronę. Oba te składniki odświeżą Twój materac i wyeliminują zapach stęchlizny. Na koniec zostaw łóżko na zewnątrz i pozwól słońcu zakończyć pracę.

Dlaczego ocet działa

Ocet to cenna alternatywa dla chemicznych środków czyszczących, która usuwa nieprzyjemne zapachy i zapach stęchlizny z materaca. Ponieważ jest kwasowy, ocet neutralizuje zapachy o odczynie zasadowym i będzie działał dobrze, o ile używa się go w postaci delikatnej mgiełki. Możesz lekko spryskać, aby zwilżyć łóżko, ale niektórzy nawet mieszają destylowany biały ocet z wodą.

Dlaczego soda oczyszczona działa

Po wyschnięciu octu zasadowa soda oczyszczona wyeliminuje kwaśny zapach, w tym zapach octu. Powinien również wchłonąć pozostałą wilgoć i olejki w materacu, aby był suchy. Co więcej, inne cząstki w łóżku zostaną odkurzone za pomocą sody oczyszczonej.

Dlaczego moje łóżko pachnie stęchlizną?

Jak przeczytałeś w trzystopniowym przewodniku powyżej, wysuszenie materaca i usunięcie pleśni pozwoli pozbyć się stęchłego zapachu. Są to również dokładne powody, dla których twoje łóżko śmierdzi. Jeśli środowisko jest bardzo wilgotne i rzadko wietrzysz łóżko, musisz uważać na pleśń lub pleśń.

Gdy te grzyby rosną, mają tendencję do wydzielania lotnych związków organicznych drobnoustrojów, które prowadzą do stęchłego zapachu. Byłoby najlepiej, gdybyś nigdy nie dopuścił do zawilgocenia materaca, a także regularnie napowietrzał pokój, aby zapobiec rozwojowi pleśni i pleśni. Ich zarodniki mogą również powodować alergie i reakcje układu oddechowego, więc wypatruj zapachu stęchlizny w łóżku i szybko je wyeliminuj.

Pleśnia a pleśń

Najszybszym sposobem na odróżnienie pleśni od pleśni jest to, że pleśń ma tendencję do pogłębiania się, podczas gdy pleśń rośnie bardziej płasko. Dlatego łatwiej jest usunąć pleśń, ponieważ zajmujesz się tylko tym, co znajduje się na powierzchni. Oba prowadzą do stęchłego zapachu, a ich narośla można usunąć octem lub spirytusem.

Wniosek

Świeże łóżko to dobry sen. Ale co, jeśli nie wiesz, jak pozbyć się zapachu stęchlizny z materaca? Zanim poświęcisz dobrą noc, powinieneś napowietrzyć łóżko i pozwolić mu całkowicie wyschnąć.

Następnie spryskaj powierzchnię octem i pozostaw do wyschnięcia. Ostatnim akcentem jest pozostawienie sody oczyszczonej na powierzchni łóżka, a następnie odkurzanie go. Te poręczne artykuły gospodarstwa domowego powinny wyeliminować nieprzyjemny zapach stęchlizny, dzięki czemu pozostaniesz ze świeżym i higienicznym łóżkiem.