Jak łatwo wyczyścić materac z pianki memory?

Istnieją trzy główne obszary, które należy przestudiować, jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić materac z pianki z pamięcią kształtu. Nauczymy Cię właściwych metod i czasu, aby zapewnić utrzymanie podkładki pod materac bez jej przypadkowego uszkodzenia. Pamiętaj, że ten materiał jest tak samo używany jak samo łóżko, dlatego należy je regularnie czyścić.

Jeśli wiesz, jak czyścić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu, możesz zastosować podobne techniki. Jednak podkładki i nakładki mają różnice. Porozmawiamy o nich również w tym artykule, aby pomóc Ci poznać akcesoria do materacy.

Jak łatwo wyczyścić materac z pianki memory?

Jak czyścić materac z pianki memory?

Właściwy proces

Właściwy sposób czyszczenia materaca z pianki z pamięcią kształtu jest suchy i pozbawiony wilgoci, chyba że wykonujesz głębokie czyszczenie, które omówimy bardziej szczegółowo później. Jeśli znasz inne produkty z pianki z pamięcią kształtu, wiesz, że zamoczenie może uszkodzić materiał, ponieważ jest porowaty, a suszenie może zająć dużo czasu.

Jeśli nie chcesz być narażony na pleśń i pleśń, jak możesz utrzymać matę na materac w czystości? Zacznij od odkurzania powierzchni za pomocą miękkiej szczotki lub nasadki do tapicerki, aby pozbyć się kurzu, łupieżu i innych cząstek, które nagromadziły się na łóżku. Należy oddzielić podkładkę i położyć ją na podłodze, aby dotrzeć do wszystkiego.

Przydatną techniką jest odkurzanie ruchem okrężnym, upewniając się, że zagłębiasz się w nacięcia i szczeliny. Po zakończeniu możesz odświeżyć podkładkę, posypując ją sodą oczyszczoną i odstawiaj na kilka godzin. Odkurz puder i przewietrz poduszkę przed użyciem.

Czy można prać piankową podkładkę na materac?

Właściwe dokładne czyszczenie

Ponieważ nie możesz prać w pralce ani moczyć materaca z pianki z pamięcią kształtu, jak możesz wyeliminować rozlanie i plamy? Nie panikuj, ponieważ nadal możesz odzyskać wilgotną lub poplamioną podkładkę. Kluczem jest jak najszybsze wchłonięcie nadmiaru płynu, wyleczenie przebarwień i dokładne osuszenie wacika.

Uporczywe plamy mogą wymagać specjalnych roztworów czyszczących, w zależności od tego, jakie są. Chcesz również sprawdzić, jakie środki czyszczące pozwala etykieta uniknąć uszkodzenia materiału. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj ostrych chemikaliów, chyba że producent wspomniał, że jest w porządku.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz lekko spryskać dotknięte obszary roztworem łagodnego detergentu i wody. Pozostaw na około godzinę i użyj szmatki nasączonej i wykręconej w wodzie, aby usunąć pozostałości mydła. Następnie użyj innej szmatki, aby ponownie wytrzeć zamglone obszary, aby pomóc w wysuszeniu.

Jak prać podkładkę na materac?

Właściwy czas

Ogólnie rzecz biorąc, mycie nakładki na materac zaparowuje brudne miejsca i wyciera je ściereczką. Większość materiałów nie pozwala na pranie przez moczenie i wykręcanie podpaski, ponieważ może to je odkształcić. Aby jednak zapewnić odpowiednią higienę łóżka i zapobiec trudnym plamom, czyść podpaskę, gdy tylko się rozlanie.

Następnie osusz podkładkę na powietrzu po obu stronach i umieść ją na powierzchni z listwami lub otworami, aby powietrze mogło się pod nią dostać. Możesz również użyć ustawienia suszarki bez podgrzewania, aby przyspieszyć ten proces. Należy położyć nacisk na to, aby nigdy nie używać wilgotnego podpaski, ponieważ może to prowadzić do rozwoju grzybów.

I na koniec, nie zapomnij o odświeżaniu materaca za pomocą odkurzacza i sody oczyszczonej przy każdej zmianie pościeli. Może to również zapobiec gromadzeniu się zapachów i zachować świeżość podpaski. Nawet sporadyczne suszenie materaca na zewnątrz zabije również patogeny lub bakterie.

Podkładka na materac a nakładka na materac

Proces czyszczenia nakładki na materac i nakładki na materac jest podobny, chyba że na etykiecie produktu znajdują się specyfikacje. Jednak naturalne jest pomylenie, jeśli te akcesoria do materacy są ze sobą synonimami. Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ nakładka na materac jest grubsza niż podkładka pod materac.

Oczywiście na łóżko nakłada się nakładkę, a materac można ułożyć z podkładką, jeśli potrzebuje większej wysokości lub większej miękkości. Niemniej jednak oba akcesoria pomagają przedłużyć żywotność łóżka, ponieważ zapobiegają jego zużyciu z powodu stałego nacisku. Ponieważ używasz ich na co dzień, nauka odpowiednich metod czyszczenia ma kluczowe znaczenie dla ich długiego użytkowania.

Pamiętaj, że niektóre ochraniacze na materace można również prać w pralce, ale przed wykonaniem tej czynności należy zawsze sprawdzić etykietę. Ochraniacze na materace są wykonane nie tylko z pianki z pamięcią kształtu, ale istnieją inne warianty wykonane z włókien syntetycznych, pianki lateksowej, wełny, pierza, a nawet bawełny. Ich pokrycie jest zwykle pikowane, a podkładkę można przymocować do łóżka za pomocą pasków do włożenia pod główny materac.

Wniosek

Nie mylić z nakładkami na materac, podkładki pod materac to kolejny dodatek do łóżka, który wymaga regularnej konserwacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić materac z pianki z pamięcią kształtu, proces ten jest podobny do tego, jak będziesz pracować z innymi produktami z pianki z pamięcią kształtu. Chcesz uniknąć moczenia lub wyżymania, a suszenie powinno być dokładne.

Możesz odświeżyć podkładkę z pianki zapamiętującej kształt sodą oczyszczoną, a następnie odkurzyć proszek. Ale w przypadku plam idealna jest obróbka punktowa, a następnie wysuszenie materiału na powietrzu. Zawsze sprawdzaj etykietę produktu pod kątem możliwych wskazań, a podkładka pod materac powinna być jak nowa.