Jak kupić materac organiczny: 3 najlepsze czynniki

Nie daj się zastraszyć, gdy zrozumiesz, jak kupić materac organiczny, ponieważ należy wziąć pod uwagę tylko trzy czynniki. Najpierw omówimy, w jaki sposób reputacja marki, sam materac i certyfikaty wpływają na jakość łóżka organicznego. Ten artykuł pomoże Ci również dowiedzieć się, który materac organiczny jest najlepszy.

Interesują Cię również materace naturalne, takie jak lateks? Oto gdzie kupić materac z naturalnego lateksu, aby dowiedzieć się więcej o tym ekologicznym materiale.

Jak kupić materac organiczny: 3 najlepsze czynniki

Jak kupić materac organiczny, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze

Krok 1. Rozważ firmę

Wiele firm produkujących materace oferuje materace organiczne, więc wybór miejsca, w którym można dostać łóżko organiczne, może być przytłaczający. Jednak filtrowanie obszernej listy opcji powinno być łatwe, sprawdzając pochodzenie marki. Na przykład, czy firma ma dobrą reputację?

Rozważ marki materacy, które istnieją od dawna, ponieważ oznacza to, że konsumenci im ufają. Możesz również sprawdzić zasady firmy, ponieważ próby, zwroty i gwarancje są oznaką ich zaufania do jakości ich produktu. I wreszcie, trzymaj się marki materacy specjalizującej się w produktach naturalnych i organicznych, aby uniknąć potencjalnie wprowadzających w błąd etykiet.

Krok 2. Poznaj wydajność materaca

Zapoznaj się z pytaniami, które należy zadać przy zakupie materaca. Pamiętaj, że każda osoba ma inne potrzeby i preferencje, aby uzyskać najlepszy materac. Materace organiczne będą również dostępne w różnych rodzajach, twardości i innych specyfikacjach, więc powinieneś określić, jakie funkcje będą najbardziej komfortowe i wspierają Twój sen.

Po zapoznaniu się z właściwościami materaca prosimy o sprawdzenie materiałów. Chociaż niektóre łóżka są oznaczone jako naturalne lub organiczne, mogą nadal używać syntetycznych chemikaliów i komponentów na materacu. Poświęć trochę czasu na przeszukanie każdej części łóżka, aby upewnić się, że nie są one potencjalnie szkodliwe dla zdrowia i środowiska

Krok 3. Sprawdź certyfikaty

Po znalezieniu najlepszego materaca lateksowego na rynku, produkty z etykietami i certyfikatami znajdą się na szczycie listy. Odnosi się to również do wszystkich materacy organicznych, ponieważ certyfikaty i etykiety wskazują, że spełniły one testy i normy, które są zgodne z ich ekologicznymi twierdzeniami. Jednak certyfikatów jest wiele, więc musisz wiedzieć, które pochodzą od wiarygodnych certyfikatorów.

  • Global Organic Textile Standard (GOTS): wymaga, aby 95% materiałów materacowych miało certyfikat ekologiczny, a pozostałe 5% nie zawierało chemikaliów
  • Global Organic Latex Standard (GOLS): do materacy lateksowych, które wykorzystują 95% lateksu organicznego
  • OEKO-TEX Standard 100: materac nie powinien zawierać chemikaliów i substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka
  • CertiPUR-US: dla materacy piankowych, które spełniają normy dotyczące braku zubożających warstwę ozonową
  • eko-INSTITUT: materac spełnił wymagania dotyczące niskiej emisji i zanieczyszczeń
  • Greenguard i Greenguard Gold: dowodzi, że materac ma niską emisję chemiczną
  • USDA Organic: dla niektórych części materaca, takich jak włókna

Aby pomóc Ci zrozumieć, co sprawia, że ​​materac organiczny jest bardziej ekologiczny, oto kilka wyjaśnień od Organic Trade Association.

Czy muszę kupić materac organiczny?

Spokój ducha

Skorzystasz z zakupu materaca organicznego, ponieważ masz pewność, że używasz zdrowego i bezpiecznego produktu na swoim łóżku. Sporą część naszego życia spędzamy na naszych materacach, dlatego stosując ekologiczny produkt poczujesz się swobodnie, że Ty lub członkowie Twojej rodziny nie jesteście narażeni na działanie chemikaliów i szkodliwych substancji syntetycznych. Większość materacy organicznych jest nawet hipoalergiczna, idealna dla osób z problemami zdrowotnymi, dzieci lub kobiet w ciąży.

Ekologiczny

Korzystanie z materaca organicznego oznacza, że ​​zawiera on naturalne produkty, które nie będą również szkodliwe dla środowiska. Są one również produkowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, a niektóre marki produkują nawet łóżka biodegradowalne. A jeśli chcesz zmniejszyć swój wkład w składowanie odpadów, oto rzeczy, które możesz zrobić ze starym materacem.

Czy materace organiczne są warte swojej ceny?

Materace organiczne są warte swojej ceny, ponieważ materiały naturalne są trwalsze niż materiały syntetyczne. Pamiętaj, że lepiej zainwestować w łóżko, które długo traci swoją strukturę, niż coś taniego, ale wymagającego częstych wymian. Nie należy również zakładać, że materace organiczne zawsze będą droższe, ponieważ jeśli znasz najlepszy czas na zakup materaca, możesz uzyskać fantastyczne wyprzedaże i rabaty.

Który materac organiczny jest najlepszy?

Wybór najlepszego materaca ekologicznego będzie zależał od Twoich wymagań i potrzeb. Ale aby dać ci kilka marek do wyboru, możesz sprawdzić Avocado, Brentwood Home, Eco Terra, Naturepedic, PureRest Organics, PlushBeds, Savvy Rest i Sleep on Latex. Marki te posiadają produkty, które posiadają certyfikaty potwierdzające słuszność ich naturalnych i przyjaznych środowisku oświadczeń.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować nasz trzyetapowy przewodnik dotyczący zakupu materaca organicznego, wystarczy sprawdzić firmę, wydajność materaca i certyfikaty. Jednak nadal zachęcamy do zidentyfikowania łóżka i funkcji, które musi mieć, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia podczas snu.

Ogólnie rzecz biorąc, materac organiczny jest tego wart, ponieważ używasz czegoś wolnego od potencjalnie szkodliwych chemikaliów, a jednocześnie zachowujesz zrównoważony rozwój i pomagasz naszej planecie. Co więcej, wiele organicznych i naturalnych łóżek dostępnych na rynku zapewni, że otrzymasz idealny model do swoich potrzeb spania.