Jak korzystać z cudownego koca: szybki i łatwy przewodnik

Cudowne koce to łatwe w użyciu koce, którym ufa wielu rodziców podczas otulacza dziecka. Tutaj podpowiemy Ci, jak używać kocyka Miracle, aby Ty i Twoje dziecko mogli spać spokojnie i zdrowo przez całą noc. Nie musisz się już martwić, że będą mieć problemy ze snem!

Przejdziemy przez trzy proste kroki: przygotowanie, składanie i pakowanie oraz zabezpieczanie.

Jak korzystać z cudownego koca: szybki i łatwy przewodnik

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie koca. Połóż go na gładkiej i suchej powierzchni. Pokrowiec na stopę powinien znajdować się na dole, należy również rozłożyć klapki na ramiona.

Następnie możesz umieścić dziecko między klapkami ramion. Umieść stopy w pokrowcu na stopy.

Czasami, gdy Twoje dziecko jest za małe, stopy mogą nie sięgać do worka na stopy. Aby rozwiązać ten problem, złóż go tak, aby stopy Twojego dziecka dotykały dna cudownego koca.

Voila! Skończyłeś z pierwszym krokiem. Możesz z łatwością przejść do następujących kroków.

Krok 2. Składanie i pakowanie

Po umieszczeniu dziecka bezpiecznie między klapkami ramion ze stopkami w pokrowcu na stopy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest założenie kocyka na dziecko.

Złóż klapki na ramionach swojego dziecka. Powinny wylądować tuż za ramionami dziecka.

Następnie wsuń klapki pod plecy dziecka.

W tym momencie możesz pomyśleć: gdzie idą ramiona mojego dziecka? Możesz umieścić ręce po bokach lub w poprzek klatki piersiowej w pozycji ramion nad klatką piersiową.

Następnie złóż krótszy bok na brzuchu dziecka. Jeśli ramiona są opuszczone, wsuń materiał pod lewą pachę dziecka. Kocyk powinien sięgać aż do pleców dziecka.

Owiń również dłuższy bok na brzuszek dziecka. Upewnij się, że chodzisz dookoła, aż zabraknie ci materiału. Kiedy to robisz, trzymaj górną część kocyka nieco poniżej ramion dziecka.

Po tym wszystkim powinieneś ciasno owinąć się wokół swojego cennego maleństwa.

Krok 3. Zabezpieczanie

Ostatni krok jest chyba najważniejszy. Musisz zabezpieczyć koc, chowając go prawidłowo. Twoje dziecko nie powinno znajdować się w niezręcznej lub niewygodnej pozycji.

Sprawdź, czy dopasowanie jest ciasne. Nie powinien być zbyt ciasny, aby powodować dyskomfort lub uduszenie.

Aby to zrobić, włóż dwa palce między kocyk a klatkę piersiową dziecka. Czy jest wystarczająco dużo miejsca na palce? Jeśli tak, to wykonałeś kawał dobrej roboty.

Po wykonaniu tej czynności uważaj na wszelkie oznaki dyskomfortu. Jeśli nie znajdziesz żadnego, to zrobiłeś to! Z powodzeniem użyłeś kocyka Miracle do powijania niemowlęcia.

Twoje dziecko może teraz cieszyć się dłuższym, głębszym i, co najważniejsze, bezpieczniejszym snem.

Czy cudowne koce są bezpieczne?

Koce te są w 100% bezpieczne w użytkowaniu. To także pieluszki numer jeden polecane przez pediatrów.

Kiedy po raz pierwszy użyjesz kocyka Miracle, Twoje dziecko może wykazywać oznaki dyskomfortu, ponieważ musi przyzwyczaić się do kocyka. Po kilku użyciach Twoje dziecko przyzwyczai się do tego, a niektóre nawet czekają na pieluszki.

Jakie korzyści płyną z nauki korzystania z cudownego koca?

Oprócz tego, że jest bezpieczny, kocyk Miracle zapewnia również wiele korzyści dla Twojego dziecka.

Na przykład niemowlęta muszą spać na plecach, zwłaszcza przez pierwsze kilka miesięcy życia. Otulacz taki jak Miracle Blanket pomoże Twojemu dziecku pozostać płasko na plecach podczas snu. Otulacze pomagają również dziecku spać głębiej i spokojniej.

Jednak rodzice powinni pamiętać o tym, jak owijają swoje dziecko. Niewłaściwe używanie kocyka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka.

Jeśli otulacz jest zbyt ciasny, Twoje dziecko może mieć problemy z poruszaniem się i poruszaniem. Nieprawidłowe pieluszki mogą również prowadzić do SIDS lub zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Ponadto Twoje dziecko powinno nosić pieluchę tylko w powijakach, aby uniknąć przegrzania.

Kiedy należy przestać pieluszki?

Poza wymienionymi powyżej zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa, należy również zwracać uwagę na mobilność dziecka. Jeśli mogą się przewrócić, to znak, że powinieneś przestać owijać dziecko.

Celowe przewracanie się następuje zwykle w wieku około 14 tygodni.

Powinnaś przestać owijać w tym wieku, a może nawet wcześniej, ponieważ Twoje dziecko może je odpiąć przed przewróceniem. Wybredne dziecko w otulaczu może prowadzić do dyskomfortu, uduszenia, a nawet śmierci.

Co należy zrobić po pieluszce?

Możesz stopniowo przestać owijać, przyzwyczajając je do spania z ręką lub nogą poza otulaczami. Wyciągaj kolejne kończyny z otulacza, aż będą mogły spokojnie spać bez niego.

Wniosek

Nauka korzystania z koca Miracle nigdy nie była łatwiejsza. Wystarczą tylko trzy proste kroki, aby z łatwością zawinąć swoje cenne dziecko.

Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować, złożyć, zawinąć i zabezpieczyć! Po tym możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje dziecko również śpi, owinięte w niezawodny, zalecany przez lekarzy koc Miracle.