Jak gruby powinien być materac? Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak gruby powinien być materac, będzie to zależeć od użytkownika. W tym artykule omówimy idealną grubość dla każdego podkładu, aby zapewnić najlepszy sen. Ale jeśli potrzebujesz krótkiego zasięgu, staraj się użyć materaca, który ma około 10 cali.

Podobnie jak wysokość używanych przez nas poduszek, grubość materaca odgrywa znaczącą rolę w jakości naszego snu. Wpływa na naszą postawę podczas snu, a używanie czegoś, co nie jest idealne, może powodować ból ciała. Dowiedz się więcej o grubości materaca poniżej!

Jak gruby powinien być materac? Najlepszy ogólny przewodnik

Jaka jest idealna grubość materaca?

Idealna grubość materaca zależy od rodzaju podkładu. Podobnie jak w przypadku poduszek typu loft, musisz wybrać odpowiednią grubość materaca do swojej pozycji do spania, aby uniknąć problemów z postawą i dyskomfortu. Podczas gdy 10-calowy materac jest dobrą podstawą, różne osoby śpiące osiągną więcej korzyści, jeśli zastosują określony zakres.

Na przykład ci, którzy śpią na plecach, powinni używać średnio twardych materacy o maksymalnej szerokości około 12 cali. Z drugiej strony podkłady boczne są najlepsze z grubszymi materacami około 12 do 14 cali, aby utrzymać neutralny kręgosłup. A jeśli chodzi o śpiochy na brzuchu, wystarczy coś twardego na 10 cali, aby uniknąć odchyleń postawy.

Powinieneś znać swoją dominującą pozycję w oparciu o to, jak śpisz. Jeśli masz tendencję do częstego rzucania się i przewracania w łóżku, określ, w której pozycji śpisz najbardziej i użyj do tego idealnej grubości materaca. W połączeniu z odpowiednią poduszką powinieneś łatwo utrzymać dobrą postawę, aby uniknąć obudzenia się z bólem ciała.

Czy gruba podstawa materaca ma znaczenie?

Porozmawiajmy teraz o warstwie bazowej Twojego materaca. Kupując łóżko można rozważyć coś z grubszą podstawą, ponieważ odpowiada to ogólnej wytrzymałości materaca. Ta warstwa może stanowić co najmniej połowę procentowej wysokości Twojego łóżka i możesz oczekiwać, że Twój materac będzie trwał dłużej niż te z cieńszą podstawą.

Jaką grubość powinna mieć nakładka na materac?

A co z nakładką na materac, której używasz? Na rynku dostępne są różne nakładki na materac, ale powinno wystarczyć coś tak grubego, jak dwa cale. Dopóki nakładka zapewnia użytkownikowi idealną jędrność, nakładka powinna poprawiać doznania śpiącego.

Jak gruby jest normalny materac?

Teraz, gdy znasz już idealną grubość materaca, którego używasz, musisz również wiedzieć, czego możesz się spodziewać na rynku. Przeciętne łóżko może mieć grubość od 8 do 14 cali. W zależności od marki, typu i materiałów może mieć podstawę o grubości od 6 do 8 cali i warstwę komfortu od 2 do 3 cali.

Niektóre materace mają również warstwę przejściową o grubości od jednego do dwóch cali. Niezależnie od tego, ogólny skład łóżka będzie miał wpływ na trwałość i wygodę, jakich doświadczysz. Grubość ma kluczowe znaczenie, ale nie powinna być jedynym czynnikiem, który bierzesz pod uwagę w materacu.

Czy 5-calowy materac jest wystarczająco gruby?

Materac o grubości pięciu cali może być rozczarowujący dla większości użytkowników. Staraj się mieć łóżko o grubości co najmniej 8 cali, aby zapewnić, że pomoże na dłuższą metę bez powodowania dyskomfortu. Idealna byłaby co najmniej 5-calowa podstawa i 2-calowa warstwa zapewniająca komfort.

Czy materac z pianki memory 6 jest wystarczająco gruby?

Chcesz zastosować materac o grubości 8 cali, aby zapewnić wygodę i trwałość. W przypadku materacy piankowych z pamięcią kształtu należy dążyć do grubości od 10 do 14 cali, aby jak najlepiej wykorzystać ten materiał. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu jest znana ze swoich właściwości konturujących, a użycie czegoś cieńszego może nie zapewnić tych korzyści w zadowalający sposób.

Co jest uważane za gruby materac?

Grubość może być subiektywna, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą uznać materace za zbyt miękkie, a inni nie. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę standardową grubość łóżka, która wynosi od 9 do 12 cali, coś o grubości większej niż 12 cali będzie grube. Z drugiej strony materac o grubości od 6 do 8 cali będzie cienki.

Niektórzy producenci mogą nawet rozważać materac o grubości od 12 do 20 cali jako średniej, a produkty o grubości 20 cali lub producenci określają je jako grube. Jednak 20-calowe i grubsze materace są rzadkością, ponieważ będą trudne w transporcie i wymagają dużo miejsca. Takich materacy nie można skompresować, ponieważ grozi to uszkodzeniem materiału.

Jakie są zalety grubego materaca?

Być może dwie główne zalety korzystania z grubego materaca to wygoda i trwałość. Są one szczególnie cenione przez osoby dzielące łóżko lub cięższe osoby. A jeśli masz dość ograniczoną mobilność, wchodzenie i wychodzenie z grubego łóżka również powinno być wygodniejsze niż używanie czegoś cieńszego.

Gruby materac powinien dłużej wytrzymać zużycie i utrzymać konstrukcję podtrzymującą niezależnie od kompresji i nacisku. Ze względu na jego grubość jest mniej prawdopodobne, że utoniesz i nadal będziesz utrzymywać idealny poziom dla zdrowej pozycji do spania. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje materacy, a ich materiały również wpłyną na te zalety.

Wniosek

Czy wiesz, że powinieneś również wziąć pod uwagę grubość swojego łóżka? Jeśli tak, to jak gruby powinien być materac? Odpowiedź zależy od tego, jakiej pozycji do spania używasz.

Jeśli śpisz na plecach, powinieneś użyć łóżka o grubości 12 cali. Z drugiej strony osoby śpiące na boku powinny używać czegoś grubszego niż 14 cali, podczas gdy podkłady na brzuch są lepsze z materacem o grubości 10 cali. Ponadto weź pod uwagę podstawę i warstwy komfortowe łóżka, z którego korzystasz, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i trwałość, na jaką zasługujesz.