Jak garbić poduszkę? W 4 prostych krokach! Musisz przeczytać!

Poduszki mają różne kształty, więc jeśli chcesz wyrównać swoją standardową, prostą poduszkę, natknąłeś się na odpowiedni artykuł; jak garbić poduszkę?

Okrągłe poduszki są idealne jako ozdoby na kanapie, fotele i krzesła; są wyjątkowe i piękne, aby można je było oglądać w dowolnej części domu.

Jak garbić poduszkę? W 4 prostych krokach! Musisz przeczytać!

Niezależnie od tego, jeśli jesteś we Włoszech i myślisz o kolejnym projekcie, dlaczego nie spróbować zmienić swojej starej poduszki na mniej więcej taką? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak!

Kroki, jak garbić poduszkę

Niezależnie od rozmiaru, głównym celem poduszek jest wygoda, a większość ludzi uwielbia okrągłe poduszki, ponieważ zapewnia im dodatkową przytulność, a jednocześnie sprawia, że ​​Twoje miejsce wygląda szykownie.

Jak więc garbić poduszkę lub zaokrąglać? Chciałbyś wcześniej przygotować następujące materiały:

  • Szpilki
  • Maszyna do szycia
  • Szablon papieru
  • Nożyczki
  • Wątek
  • Tkanina
  • Wątek
  • Nadzienie (poliester, pianka zapamiętująca kształt, łuski z piór lub gryki)

Krok 1. Utwórz szablon

Za pomocą kartki papieru chcesz stworzyć okrągły szablon, składając papier na pół i przecinając go w półkole (średnica 23 cm), pozostawiając 1 cm naddatek na szew.

Krok 2. Postępuj zgodnie z szablonem i wytnij

Teraz rozłóż szablon, a powinieneś mieć okrągłą kartkę papieru.

Przypnij swój szablon do tkaniny i wytnij. Odepnij szablon od materiału i umieść go na drugiej tkaninie.

Wytnij materiał, a teraz musisz krążyć.

Krok 3. Zszyj materiał razem

Umieść dwie tkaniny jeden na drugim i przypnij je.

Teraz zszyj brzegi z naddatkiem 1 cm i zostaw co najmniej 3-5 cm jako otwór.

Krok 4. Wypchaj to

Następnie chcesz przyciąć naddatek na szew, ale nie wycinaj go całkowicie. Następnie odwróć poduszkę na właściwą stronę i wypełnij ją wybranym nadzieniem, aż osiągnie pożądaną pełnię.

Ostatnim i ostatnim krokiem byłoby zszycie otworu i to wszystko!

Niemniej jednak, czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w ogóle używamy poduszek? Cóż, zrobiłem, zbadałem to i oto czego się dowiedziałem.

Dlaczego ludzie używają poduszki

Kiedy o tym pomyślisz, nasza głowa, szyja i kręgosłup są zawsze wyprostowane w pionie, wspierane przez mięśnie i ścięgna.

To może być powód, dla którego szybko odczuwamy bóle szyi, a kiedy już się położymy, to tak, jakby cały ból i brzemię dnia zniknęły.

Spanie pomaga rozluźnić nasze mięśnie, sprawiając, że głowa opada do tyłu lub do przodu.

Pozycja podkreśla nasze mięśnie kręgosłupa i szyi; na pewno obudzisz się z okropnym sztywnym karkiem i bólami pleców.

Ale jak poduszka może pomóc nam tego uniknąć?

Poduszki służą jako wsparcie

Używanie poduszki pomoże nam osiągnąć dobry sen poprzez uniesienie głowy i szyi, aż zrównają się z kręgosłupem, rozluźniając mięśnie niezależnie od pozycji spania.

Wspomniana pozycja ułatwi oddychanie i sprzyja lepszemu krążeniu krwi.

Różne poduszki dla Twoich potrzeb

Jak wspomniałem wcześniej, poduszki mają różne kształty i rozmiary, a większość producentów stara się zmienić grę, tworząc poduszkę dla poszczególnych osób śpiących.

Teraz możesz wybierać spośród różnych poduszek wspierających dla swoich problemów z wyrównaniem.

Istnieje poduszka ortopedyczna dla śpiących, aby utrzymać głowę, kręgosłup i kolana podczas snu przez całą noc.

Używałem poduszek do podparcia pleców lub umieszczałem je między udami, ponieważ bolało mnie biodro, gdybym spał na boku bez żadnego podparcia.

I jest poduszka lędźwiowa, jeśli chcesz mieć coś między dolną częścią pleców a materacem lub może krzesłem podczas pracy.

Jeśli wolisz spać w pozycji pionowej, najlepiej sprawdzi się poduszka pod szyję lub szyję, która zapewnia wsparcie dla tego rodzaju pozycji do spania.

Ponieważ poduszka szyjna działa poprzez umieszczenie jej na szyi, poduszka przesunie głowę nieco do przodu, aby wyrównać szyję i kręgosłup.

Niektórzy śpiący nie używają takiej poduszki, aby ograniczyć oddychanie i nadwyrężyć szyję i plecy.

Poduszki przed

Wcześniej posiadanie poduszki z tkaniny było jak posiadanie iPhone’a, a może samochodu sportowego, ponieważ jest dostępne tylko dla zamożnych rodzin, w tym członków rodziny królewskiej.

A dla klas niższych i chłopów spali z poduszkami ze słomy lub tylko ramienia do bardzo niewygodnego snu.

Więc uważaj się za szczęściarza, jeśli masz poduszkę do spania w nocy; królewskość, jeśli to dawne czasy!

Jeśli chodzi o starożytne kultury, ich poduszki nie były tak miękkie, nawet blisko siebie, jak w przypadku klocków, kamieni lub drewna!

Na myśl o tym boli mnie głowa. Na szczęście nasze poduszki wypełnione piórami, łuskami gryki i moimi ulubionymi piankami z pamięcią kształtu istnieją dla wygody.

Wniosek

Jak garbić poduszkę jest łatwe. Potrzebujesz tylko swoich zestawów do szycia, materiału i farszu, a we Włoszech z pewnością możesz to zrobić samodzielnie!

Okrągłe poduszki są idealne do poprawy wnętrza i oczywiście spania!

Niezależnie od tego mam nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu. Teraz chwyć starą poduszkę i wyrównaj ją, korzystając z moich wskazówek!