Jak duży jest pełnowymiarowy materac futon? Kompletny przewodnik ogólny

Odpowiedź na pytanie, jak duży jest pełnowymiarowy materac futon, zależy od rozmiaru. Materace Futon są dostępne w rozmiarach podwójnych, podwójnych XL, king, queen i pełnych, każdy o różnych wymiarach. Ta obszerna lista opcji pozwala każdemu znaleźć idealny rozmiar do swojego pokoju.

Podczas gdy futony pojawiły się w Japonii, materace te zyskały popularność również we Włoszech. Dlatego osoby zainteresowane posiadaniem jednego powinny być zaznajomione z rozmiarami, których mogą się spodziewać. Dowiedz się więcej o tym łóżku poniżej!

Jak duży jest pełnowymiarowy materac futon? Kompletny przewodnik ogólny

Jaki jest rozmiar materaca futon?

Masz do wyboru wiele rozmiarów materacy futon, ale najczęściej są to materace pełne lub podwójne. Ponieważ materace typu futon nie są tym, czego zwykle używa się jako główne łóżko, można założyć, że futony typu king i queen nie są standardowe. Warto również zauważyć, że mogą istnieć pewne różnice w wymiarach, których można oczekiwać od rozmiaru futonu dla każdego producenta, więc powinieneś sam zmierzyć materac, jeśli kupujesz lub wykonujesz do niego ramę.

Inną kwestią związaną z rozmiarami materacy futon jest ich grubość. Niektóre futony mają grubość nawet sześciu cali lub więcej, dzięki czemu przypominają zwykły materac do łóżka. Jednak średnia grubość w tych materacach waha się od dwóch do czterech cali.

Czy materace i łóżka mają ten sam rozmiar?

W pewnym sensie rozmiary łóżka i futonu są takie same. Jednak przy zakupie akcesoriów, takich jak stelaże lub prześcieradła, chcesz sprawdzić konkretne wymiary swojego futonu. Niektórzy użytkownicy uważają również, że futon jest znacznie mniejszy niż łóżko, którego chcieliby używać do spania.

Niemniej jednak nie ma powodu, dla którego nie można używać materaca futon jako podstawowego łóżka. Możesz wybrać futon o idealnej grubości i konstrukcji do swoich potrzeb. Kluczem jest znalezienie idealnego ustawienia dla twojej pozycji do spania, ponieważ futony mogą nie być dobrym dopasowaniem pod względem wsparcia dla niektórych osób.

Czy istnieją różne rozmiary futonów?

Podobnie jak łóżka piętrowe, materace futon są dostępne w różnych rozmiarach, w tym podwójne i podwójne XL. Pierwszy ma 39 cali szerokości i 75 cali długości, a drugi jest nieco większy niż 39 na 80 cali. A co z pełnowymiarowym materacem futonowym?

Pełnowymiarowy futon ma długość 75 cali i szerokość 54 cali, a jeśli producent oferuje większe futony, takie jak król i królowa, będą miały odpowiednio wymiary 76 na 80 cali i 60 na 80 cali. Jak zauważyłeś, standardowy materac futon ma idealny rozmiar, aby podwoić się jako kanapa. Futony są doskonałym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych o ograniczonej przestrzeni lub jako dodatkowe łóżko dla gości, ponieważ dwie osoby mogą dzielić jedno.

Jaki jest średni rozmiar futonu?

Załóżmy, że kupujesz materac futon. Jeśli chcesz przyjąć wymiary, które otrzymasz, większość sprzedawców detalicznych i sklepów sprzedaje pełnowymiarowe futony. Ten rozmiar jest uniwersalny, ponieważ można go używać jako łóżka, ale można go również złożyć i używać jako kanapy.

Jeśli kupujesz ramę do swojego futonu, możesz uzyskać podobny rozmiar, aby zapewnić dobre dopasowanie. Na przykład pełnowymiarowy futon najlepiej nadaje się do pełnej klatki futonowej i tak dalej. Możesz również sprawdzić, czy Twój sklep oferuje inne rozmiary, o czym była mowa wcześniej.

Składanie bi-fold vs tri-fold

Materace futon można podzielić na bi-fold i tri-fold. Z samej nazwy wynika, że ​​składany na dwa kawałki futon składa się z dwóch oddzielnych części, składając raz, a futon składany potrójnie składa się na trzy części, składając dwa razy. Prosimy o skorzystanie z tej różnicy przy wyborze ramy łóżka.

Jaki rozmiar arkuszy pasuje do futonu?

Teraz, gdy już wiesz, jak dobrać odpowiednią ramę łóżka do swojego futonu, możesz zastosować tę samą zasadę przy zakupie prześcieradeł. Jeśli używasz podwójnego futonu, najlepiej sprawdzi się prześcieradło na podwójny materac. Ponownie, nadal musisz sprawdzić wymiary obu produktów, aby uniknąć problemów z dopasowaniem przed złożeniem zamówienia.

Co to jest futon?

Innym dodatkiem do futonu, na który możesz się natknąć, jest podkładka do futonu. Pomyśl o tym jak o materacu nawierzchniowym, ponieważ kładziesz go na wierzchu futonu i poprawiasz jego ogólne odczucie. Pytanie brzmi, czy potrzebujesz podkładki do futonu?

Dobrą inwestycją byłoby użycie jednego z futonem, ponieważ pomaga on chronić materac na dłuższą metę. Twój futon będzie mniej podatny na zużycie, a Ty możesz poprawić jego komfort. Zastanów się jednak, czy dodatkowa masa jest czymś, co lubisz, czy też tradycyjny pokrowiec wystarczy na Twój futon.

Czy spanie na futonie jest dla ciebie złe?

Spanie na futonie nie powinno być złe, o ile dobierzesz właściwą pozycję do spania i typ ciała. Pamiętaj, że występują w różnych rozmiarach i materiałach. Jednak większość futonów jest bardzo podobna do gigantycznej pikowanej poduszki, więc może nie obsługiwać poprawnie niektórych użytkowników.

Wniosek

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz rozważyć futon. Ale jak duży jest pełnowymiarowy materac futon? Typowy pełnowymiarowy futon ma 75 cali długości i 54 cale szerokości.

Jednak inne rozmiary są dostępne w wersji twin, twin XL, a niektórzy producenci mają nawet futony typu king i queen. Materace te mają takie same wymiary jak łóżka, ale sprawdź sam futon, aby uniknąć problemów z dopasowaniem.