Jak duży jest koc 60×80

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duży jest kocyk 60×80? Cóż, jestem tutaj, aby rozwiązać za ciebie tę zagadkę. Koc 60×80 ma wymiary 152 cm na 203 cm po przeliczeniu na centymetry.

Ten rozmiar Koca jest wystarczająco duży, aby przykryć łóżko Queen; jest również wystarczająco duży, aby zakryć Cię od stóp do głów. Jest również wystarczająco duży, aby odpowiednio przykryć dwójkę dzieci. Możesz go również użyć jako pokrowca na koc do łóżka Queen.

Jak duży jest koc 60x80

Wybierasz koc 60×80?

Tak, zamiennik starego kocyka, prezent dla koleżanki, która właśnie urodziła dziecko, nowy kocyk do nowego łóżka? To wszystko powody, dla których ludzie kupują nowy koc, a potrzeby są inne.

Krok 1: Rozmiar

Rozmiar koca dla każdej potrzeby jest również inny. Wiem, że nie chciałbyś dawać dziecku koca w rozmiarze swojego łóżka, ani nie kupisz kocyka dla dzieci w rozmiarze swojego łóżka. Dlatego musisz zdać sobie sprawę, że koce mają różne kształty i rozmiary.

Krok 2: Cena

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, jak duży jest zakupiony koc 60×80, jest cena. Tak, są luksusowe koce, których nabycie może kosztować fortunę, a są też takie, których ceny są dość przystępne.

Dlatego następnym razem, gdy będziesz kupować koc na Amazon, eBay lub w przydrożnym centrum handlowym, zrozum, że musisz pomyśleć o tych trzech czynnikach. Cel lub zastosowanie Koca. Rozmiar twojego koca jest w jakiś sposób powiązany z przeznaczeniem.

Na przykład, jeśli kupujesz Koc 60×80 do swojego łóżka, potrzebujesz takiego, który będzie w stanie zakryć całe łóżko, a także pozostawić kilka centymetrów więcej. Jeśli ma pełnić funkcję kołdry, potrzebujesz takiej, która będzie w stanie okryć całą długość Twojego ciała.

Trzecim i najważniejszym czynnikiem są Twoje finanse. Ile jesteś gotów przeznaczyć na zakup wybranej kołdry?

Jakiego rozmiaru koca potrzebujesz?

Większość kocyków, które znajdziesz na rynku, należy do poniższych kategorii i musisz zdecydować, jaki rozmiar pasuje do twoich planów.

Koc podwójny

Służy do przykrywania materacy dwustronnych. Te podwójne materace są idealne dla dzieci, zwłaszcza gdy chcesz zagospodarować małą przestrzeń, którą dysponujesz.

Materace Twin size mierzą 66 na 90 cali, a to pozostawia dodatkowe 13 cali po bokach łóżka i około 15 cali na górze i na dole łóżka. Zgadnij co? Możesz go użyć w przykucnięciu. Rozmiar jest wystarczająco duży, aby zakryć się na kanapie, ale nie jest wystarczająco duży, aby zakryć całe krzesło. Idealne, prawda?

Istnieje inny rodzaj łóżka o nazwie Twin size XL. Łóżka te są o około 5 cali dłuższe niż konwencjonalny koc w rozmiarze twin. Koc do tego typu łóżka ma wymiary 66 na 5 cali, aby pomieścić dodatkową przestrzeń.

Łóżka te są powszechne wśród dzieci z college’u, ale nie są wystarczająco długie, aby pomieścić wyższe osoby dorosłe. Wiele sklepów nie ma koca w rozmiarze Twin Size XL, dlatego często zdarza się, że wiele osób używa do tego normalnego koca w rozmiarze Twin.

Pełnowymiarowe łóżko

Pełnowymiarowe łóżko ma wymiary 54 na 75 cali i zgadnij, dla kogo jest przeznaczone? To jest dla singli. Tak, ale jest to również wygodne dla par, które starają się obniżyć koszty. Koc dla tego rozmiaru łóżka ma wymiary 80 na 90 cali. Ten wymiar oznacza, że ​​niektóre części są pomijane, gdy są używane do przykrycia łóżka.

Łóżko typu queen-size

Łóżko Queen ma wymiary 60 na 80 cali, a koc ma rozmiar około 90 na 100 cali. To łóżko jest idealne dla par. Kiedy koc służy do przykrycia łóżka, wystarczy przykryć łóżko i pozostawić trochę miejsca na przemieszczenie.

Łóżko typu king size

Łóżko typu king size ma wymiary 76 na 80 cali. Odpowiedni koc ma wymiary około 108 na 100 cali. Jest to jedyny koc, który jest w stanie odpowiednio pokryć materac o tak dużych rozmiarach, a powodem tak dużych rozmiarów jest to, że Kocyk będzie w stanie zakryć duże łóżko i nadal pozostawić wystarczająco dużo miejsca na przemieszczenie podczas snu.

Wniosek

W tym krótkim artykule przyjrzeliśmy się, jak duży jest koc 60×80. Kocyk 60×80 ma taki sam wymiar jak łóżko Queens. Wystarczy przykryć powierzchnię łóżka Queens, a także okryć się od stóp do głów podczas snu lub siedzenia na kanapie. Jeśli nadal masz pytania, jak duży jest koc 60×80, możesz zostawić komentarz poniżej.