Aby dodać kaptur do koca szydełkowego, musisz tylko pamiętać o dwóch podstawowych krokach lub etapach: zrobieniu kaptura i przymocowaniu tego kaptura do koca.
Chociaż sam proces może być skomplikowany, nie będziesz mieć żadnych problemów, o ile będziesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem!
Przygotuj więc te druty i włóczki! Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać kaptur i poznać typowe wzory kocyków szydełkowych oraz dobre włóczki, których możesz użyć.
Table of Contents
Kroki, jak dodać kaptur do szydełkowego koca
Koce zapewnią Ci ciepłe otulenie, którego pragniesz podczas chłodnego i przewiewnego dnia. Ale czy wiesz, co sprawi, że te koce będą jeszcze lepsze? Kaptur!
Szydełkowe koce z kapturem są modne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Chcesz być na trendzie? Oto dwa kroki, aby dodać kaptur do koca!
Krok 1. Robienie okapu
Kaptur jest jednym z dwóch podstawowych materiałów potrzebnych do stworzenia tego przewodnika. Drugi to koc na szydełku. Możesz go kupić lub sam zrobić.
Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności szycia, idealnym rozwiązaniem może być zakup kaptura lub zlecenie wykonania go przez kogoś.
W tym celu musisz wziąć pod uwagę projekt i kolor swojego szydełkowego koca. Choć nie jest to konieczne, lepiej, żeby kaptur pasował do koca.
Podczas samodzielnego tworzenia kaptura należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, takich jak styl i wzór kaptura oraz rodzaj przędzy, której należy użyć.
Jeśli koc z kapturem jest dla Twoich dzieci, istnieje wiele różnych wzorów, którymi możesz się bawić.
Jeśli masz dużo praktyki w robieniu na drutach, możesz użyć kilku postaci lub zwierząt jako inspiracji, takich jak jednorożec, kot, dinozaur, królik, pies, a nawet kosmita!
Jeśli nadal jesteś początkującym, możesz zadowolić się typowym kapturem. Aby to zrobić, możesz przejrzeć kilka samouczków online.
Krok 2. Mocowanie kaptura
Masz teraz opuszczony kaptur. Czas przyczepić go do szydełkowego koca!
Najlepiej byłoby ustalić, na której części koca przymocujesz kaptur. Przydałby się koc w kształcie prostokąta.
Zazwyczaj do krótszego boku połączone są okapy.
Następnie możesz zacząć przyszywać kaptur na szydełku do koca. Wskazane jest użycie na kocu tego samego rodzaju przędzy.
To, jak ją uszyjesz, zależy od Ciebie. Możesz użyć techniki szycia, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Możesz używać różnych rodzajów ściegów szydełkowych.
Jakie są typowe wzory szydełkowego koca z kapturem?
Wspomniano, że istnieją różne rodzaje wzorów kapturów, które możesz wypróbować. To nie jest przesada.
Wraz z rosnącą popularnością szydełkowych koców z kapturem, w Internecie każdego dnia pojawiały się nowe wzory i wzory!
Najpopularniejszymi wzorami byłyby kaptury o tematyce zwierzęcej. Za pomocą kapturków możesz stworzyć uszy i rogi ulubionego zwierzaka swojego dziecka! Niech to będą uszy kota, uszy królika, uszy myszy, a nawet rogi jednorożca!
Wybierając lub tworząc kaptur, pozwól swoim kreatywnym sokom szaleć!
Jakiego rodzaju przędzy należy użyć?
Jeśli sam wykonałeś kaptur i użyłeś tej samej włóczki, co w kocu, wybór jest prosty. Jeśli nie, oto kilka opcji dla Ciebie.
- Akryl – Jest to włókno syntetyczne, które wytrzyma podczas prania i suszenia. Kolory również nie blakną szybko. Dodatkowym atutem jest to, że jest tańszy w porównaniu do włókien naturalnych!
- Bawełna – Są to przędze, które są włóknami roślinnymi. Zwykle się kurczy, ale pranie w zimnej wodzie i ustawianie urządzenia na niską temperaturę podczas suszenia może zmniejszyć skurcz.
- Bambus – To kolejny błonnik pochodzenia roślinnego. Uważa się, że ta przędza ma właściwości antybakteryjne. Samo pranie może prowadzić do zniekształcenia, ale połączenie go z wełną dałoby bardziej elastyczną przędzę.
- Wełna – Jest to naturalne włókno zwierzęce, które jest elastyczne, oddychające i ma doskonałą definicję ściegu. Możesz wybrać przędzę nadającą się do prania w pralce, która jest poddawana obróbce chemicznej w celu zmniejszenia filcowania.
Jak prać i przechowywać szydełkowy koc z kapturem?
Szydełkowy koc z kapturem można prać w taki sam sposób, jak inne szydełkowe koce. Możesz go wysuszyć w automatycznej suszarce, ale pamiętaj, aby ustawić go na małym ogniu.
Jeśli chodzi o typowe metody suszenia, możesz rozłożyć go na płaskiej powierzchni i pozostawić koc do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Od czasu do czasu możesz odwrócić koc, aby umożliwić równomierne wyschnięcie.
Do przechowywania możesz przechowywać je w ciemnej szafie. Po prostu unikaj wrzucania ich na strychy lub piwnice, ponieważ wilgoć może zniszczyć tkaninę.
Wniosek
Same koce to niezwykłe wynalazki, ale te z kapturem to zupełnie nowy poziom. Nauka dodawania kaptura do szydełkowego koca może być nieco trudna, szczególnie bez dużej wiedzy o szyciu.
Przy wystarczającej cierpliwości i badaniach będziesz w stanie to osiągnąć!