Jak czyścić poszewki na poduszki w 2 prostych krokach

Musisz nauczyć się czyścić poszewki na poduszki w dwóch krokach. Jest to ważne, ponieważ niektórych poduszek, takich jak te od Tempurpedic, nie można prać. Istnieją również materiały na poduszki, których nie można zmoczyć, więc w czystości można utrzymać tylko poduszki, które można prać.

Podczas gdy ekspozycja na słońce, wycieranie lub odkurzanie może szybko wyczyścić poszewki na poduszki, istnieją pewne praktyki, aby dokładnie je odkazić. Poniższy przewodnik sprawi, że nie będą brudne, a poszewki na poduszki możesz odzyskać z plamami i nieprzyjemnym zapachem. Możesz również wybrać pranie ręczne lub skorzystać z pralki.

Jak czyścić poszewki na poduszki w 2 prostych krokach

Jak czyścić poszewki na poduszki przez pranie

Krok 1. Przygotuj i potraktuj

Sprawdź tag

Chcesz przygotować materiały i poszewki przed rozpoczęciem prania. Pamiętaj, że poszewki na poduszki mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego musisz zapoznać się z odpowiednimi zaleceniami dotyczącymi ich czyszczenia. Ponadto musisz sprawdzić metkę od producenta, czy poszewkę na poduszkę można prać w pierwszej kolejności.

Usuń plamę

Po oddzieleniu poszewki od poduszki można ją najpierw poddać obróbce wstępnej, aby usunąć plamy i przebarwienia. Ten pokrowiec pełni funkcję bariery dla poduszki, nic więc dziwnego, że ma różne pozostałości. Możesz użyć odplamiacza i przebarwić przebarwienia pędzelkiem, a nawet mydłem w płynie z dodatkiem octu.

Moczyć i dezodoryzować

Następnie napełnij wannę gorącą wodą, sodą oczyszczoną i delikatnym detergentem, aby upewnić się, że włókna zostaną oczyszczone. To również dezodoryzuje materiał, zwłaszcza gdy poszewka na poduszkę wymaga głębokiego oczyszczenia. Wytrzyj tkaninę na siebie i sprawdź powierzchnie, jeśli je dokładnie potarłeś.

Krok 2. Umyj i wysusz

Płucz i wypierz

Po wyszorowaniu i dezodoryzacji poszewki na poduszkę zanurz ją w innym zlewie z wodą na noc lub krócej, aż woda stanie się czysta. W zależności od zaleceń producenta poszewkę na poduszkę można dalej prać w pralce w delikatnym cyklu z łagodnym detergentem. Wyeliminuje to pozostałości i resztki detergentu na materiale.

Dokładnie wysusz

Jeśli poszewki na poduszkę nie można prać w pralce, można ją wyprać ręcznie. Następnie dokładnie spłucz materiał, aż będzie wolny od pozostałości mydła. Do suszenia można go napowietrzać na zewnątrz lub w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza.

W przeciwnym razie użyj suszarki zgodnie z metką poszewki na poduszkę. Pamiętaj, że używanie delikatnych ustawień i środków czyszczących jest najbezpieczniejszym sposobem prania i utrzymywania poszewek w czystości. W niektórych przypadkach materiał może poradzić sobie z gorącą wodą, zwykłym detergentem i typowym ustawieniem suszarki.

Jakie są żółte plamy na mojej poszewce na poduszkę?

Być może zastanawiasz się, dlaczego pranie poszewek na poduszki wymaga wstępnego przygotowania, o którym mowa w kroku pierwszym. Niezależnie od tego, czy zauważysz garść plam, czy nie, ta procedura zapewni, że materiał poszewki na poduszkę będzie dokładnie czysty. Zajmie się to również uporczywymi żółtymi plamami na tkaninie.

Pamiętaj, że każdej nocy poszewki na poduszki są narażone na działanie wilgoci, potu, olejków i śliny. Choć brzmi to obrzydliwie, mogą powodować żółte plamy, które są trudne do usunięcia. Jednak codzienne noszenie i bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą również powodować przebarwienia.

Jak czyścić jedwabną poszewkę na poduszkę

Nie każdy lubi używać materiałów bawełnianych lub poliestrowych na poszewki na poduszkę. Bardziej luksusową i przyjazną dla skóry opcją jest jedwabna poszewka na poduszkę, ale ludzie często ją przeoczają, ponieważ trudniej ją wyczyścić. Jednak zawsze możesz delikatnie prać ręcznie, aby zapobiec uszkodzeniu włókien.

Jeśli są plamy, użyj palców i nałóż trochę detergentu na materiał. Pozostaw na 15 minut, a jedwabną poszewkę możesz wyprać bez wykręcania i skręcania. Podczas całego procesu używaj zimnej wody i pomiń agresywne środki czyszczące, takie jak wybielacz.

Dokładnie wypłucz tkaninę i wysusz jedwab na zewnątrz w słoneczny dzień. Suszenie na powietrzu to najlepszy sposób na wysuszenie jedwabiu, ponieważ ciepło może uszkodzić materiał. W przeciwnym razie szybko użyj najdelikatniejszego i wolnego od ciepła ustawienia suszarki i zakończ proces suszenia w przewiewnym miejscu.

Jak utrzymać poszewki na poduszki w czystości

Możesz wykonać proste praktyki, aby zapobiec powtarzaniu się brudu na poszewkach na poduszki. Na przykład chcesz mieć pewność, że pościel, której używasz, jest również regularnie czyszczona za pomocą natlenionego wybielacza, aby usunąć pozostałości i zniechęcić do plam. A jeśli chodzi o poszewkę na poduszkę, nigdy nie używaj płynów do zmiękczania tkanin ani prześcieradeł do suszarki, ponieważ sprzyjają one gromadzeniu się oleju.

Twoje poszewki na poduszki również przyniosą korzyści, jeśli będziesz je zmieniać co tydzień. W ten sposób zmniejszasz gromadzenie się brudu, brudu i innych nieprzyjemnych substancji na włóknach. Prysznic co wieczór przed snem jest również prostą, ale skuteczną praktyką, która pozwala zmniejszyć zabrudzenia, pot, makijaż, olejki lub produkty do włosów z poszewki na poduszkę.

Wniosek

Poszewka zapewnia, że ​​nasza poduszka jest dobrze chroniona przed brudem, olejami i innymi nieprzyjemnymi rzeczami, które mogą gromadzić się z czasem. Dlatego nauka czyszczenia poszewek na poduszki musi zapewnić odpowiednią higienę i pomóc naszej poduszce dłużej służyć. Najlepszym sposobem na to jest pranie materiałów.

Zacznij od wstępnego naniesienia plam za pomocą pędzla i mydła w płynie, a następnie namocz tkaninę w gorącej wodzie, sodzie oczyszczonej i detergencie, aby odświeżyć i usunąć pozostałości. Po tym wstępnym przygotowaniu możesz umieścić poszewkę w pralce zgodnie z instrukcją na metce.

Po zakończeniu możesz skorzystać z suszarki lub położyć poszewkę na zewnątrz, aby dokładnie ją wysuszyć. Aby poszewki na poduszki były świeże, staraj się wymieniać je co tydzień i zawsze bierz prysznic przed snem. Zmniejsza to gromadzenie się brudu i brudu, ułatwiając czyszczenie.