Jak czyścić poduszkę Tempur Pedic. 3 najlepsze sposoby

Istnieją trzy techniki prawidłowego czyszczenia poduszki Tempur Pedic. Musisz wiedzieć, co zrobić, gdy na poduszce pojawią się plamy i plamy, jeśli pachnie i jak ją prać. W tym artykule omówimy wszystkie trzy sposoby, które pomogą Ci utrzymać poduszkę Tempur Pedic w czystości i nieskazitelnym stanie.

Prawdopodobnie wiesz, jak włamać się do poduszki Tempur Pedic we Włoszech, ale dbanie o ten produkt nie kończy się po jego przybyciu. Z biegiem czasu trzeba go wyczyścić, aby przedłużyć jego żywotność i skuteczność. Ponadto higiena poduszek jest niezbędna dla dobrego snu.

Jak czyścić poduszkę Tempur Pedic. 3 najlepsze sposoby

Wszystko, co musisz wiedzieć, jak czyścić poduszkę Tempur Pedic

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że Tempurpedic zauważył, że najlepiej nie prać materiału Tempur. Zamiast tego możesz odświeżyć poduszkę Tempur Pedic, zdejmując poszewkę i poszewkę, a następnie zwijać i rozwijać poduszkę w obu kierunkach. Rolowanie wciągnie powietrze do wnętrza materiału i utrzyma poduszkę w świeżości.

Usuwanie plam i rozlań

Co powinieneś zrobić, jeśli masz plamy lub przypadkowo rozlane na poduszce Tempur Pedic? Nie martw się, ponieważ nadal możesz odzyskać poduszkę. Najlepiej natychmiast wysuszyć poduszkę, aby nie zawilgociła i nie rozwinęła się pleśń.

Zacznij od wchłonięcia wilgoci czystym ręcznikiem, aby ciecz nie wsiąkała głębiej. Następnie umieść poduszkę w przewiewnym miejscu. Wentylacja powinna pozwolić na całkowite wyschnięcie poduszki Tempur Pedic, ale można ją również powiesić na zewnątrz w słoneczny dzień lub dodać wentylator w pokoju, aby przyspieszyć wysychanie.

W przypadku plam użyj szmatki zanurzonej w mieszaninie łagodnego detergentu i zimnej wody. Wytrzyj kolor z poduszki ruchem wklepywania, aż plama zniknie. Następnie użyj innego suchego ręcznika, aby pozbyć się wilgoci przed wysuszeniem zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Odświeżanie

Jeśli chcesz dezodoryzować poduszkę Tempur Pedic, możesz ją napowietrzyć na zewnątrz. Jak wspomniano wcześniej, poduszkę można zwijać i rozwijać z obu stron, aby wprowadzić powietrze do wnętrza materiału. Następnie możesz go postawić i pozwolić słońcu wyeliminować nieprzyjemny zapach.

Nie chcesz używać suszarki do napowietrzania lub spulchniania poduszek Tempur Pedic, ponieważ materiał może ulec uszkodzeniu. Może zdeformować poduszkę i stracisz plastyczność materiału. Pomogłoby, gdybyś nie używał również chemicznego środka czyszczącego, ponieważ może być zbyt ostry.

Zamiast tego posyp poduszkę sodą oczyszczoną i pozostaw na dzień lub krócej. Następnie odkurz sodę oczyszczoną. Jeśli zapach nadal się utrzymuje, można spryskać poduszkę roztworem octu i wody, pozostawić na kilka godzin, a następnie osuszyć ręcznikiem.

Pranie

Nie możesz prać samej poduszki, ponieważ materiał Tempur może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci. Zamiast tego sprawdź etykietę poduszki i wypierz poszewkę zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj do czyszczenia poszewki na poduszkę można użyć pralki.

Wybierz ustawienie niskiej temperatury, a następnie wysusz pokrowiec przed użyciem. Możesz również użyć chłodnego otoczenia do wysuszenia pokrowca w suszarce, ale nigdy nie wybieraj wysokiego ustawienia grzania. Ponadto unikaj używania chloru i innych silnych środków czyszczących nawet na okładce.

Co to jest poduszka Tempur Pedic?

Być może zastanawiasz się, co sprawia, że ​​poduszka Tempur Pedic jest wyjątkowa, że ​​musisz pamiętać o powyższych wytycznych dotyczących czyszczenia. Szybka odpowiedź jest taka, że ​​w tym produkcie zastosowano tak zwany materiał Tempur. Ta specjalna pianka z pamięcią kształtu doskonale łagodzi nacisk, podtrzymuje ciało i dopasowuje się do użytkownika.

Każda poduszka zapewnia różną twardość i materiały, aby pomieścić różne osoby śpiące, pozycje snu i potrzeby w zakresie komfortu. Ale podobnie jak każda poduszka z pianki z pamięcią kształtu, poduszki Tempur mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, ekstremalnego ciepła, ostrego obchodzenia się i chemikaliów. Aby utrzymać poduszkę w jak najlepszym stanie, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji.

Rodzaje poduszek Tempur Pedic

Tempurpedic oferuje różne poduszki prostokątne w różnych rozmiarach, takie jak poduszki standardowe lub podróżne o różnej twardości i kształcie. Jednak możesz również uzyskać wyprofilowane poduszki o unikalnym ergonomicznym kształcie, aby wspierać różne obszary ciała. Co więcej, możesz podzielić poduszki na te, które wykorzystują wyłącznie materiał Tempur lub te zmieszane z innymi materiałami, aby poprawić wrażenia podczas użytkowania.

Wniosek

Utrzymanie naszych poduszek w czystości ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego snu, zdrowia i długowieczności samych poduszek. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo czyścić poduszkę Tempur Pedic, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu przez określone materiały i praktyki. Nigdy nie myj samej poduszki i unikaj używania ostrych detergentów i ciepła na poszewce poduszki.

Aby usunąć rozlane płyny, użyj szmatki do ich wchłonięcia i pozostaw poduszkę do wyschnięcia na zewnątrz we Włoszech. Możesz również namoczyć ściereczkę w wodzie z detergentem, aby zetrzeć plamę. Z drugiej strony napowietrzenie poduszki na zewnątrz lub pozostawienie sody oczyszczonej na powierzchni powinno wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie poduszki Tempur Pedic w czystości jest stosunkowo łatwe, o ile przestrzegasz omówionych wytycznych. Co więcej, użyj odpowiedniej poszewki na poduszkę, którą możesz prać zamiast samej poduszki. W ten sposób zawsze możesz czuć się bezpiecznie, używając czystej poduszki, jednocześnie chroniąc materiał, aby wydłużyć jego trwałość.