Jak czyścić poduszkę na ciało? Najlepszy ogólny przewodnik!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić poduszkę, koniecznie sprawdź jej materiał. Pamiętaj, że różne poduszki do ciała na rynku włoskim różnią się również materiałem. Każdy z nich trzeba prać inaczej, aby nie odkształcić się poduszki.

Ten przewodnik jest wyczerpujący i nauczy Cię prawidłowego czyszczenia każdego rodzaju materiału używanego do produkcji poduszek. Nigdy nie wolno nam przeoczyć czystości naszych poduszek, aby pomóc im dłużej i uniknąć problemów zdrowotnych z naszej strony. Nie musisz czuć się onieśmielony podczas samodzielnego czyszczenia poduszki, ponieważ musisz tylko pamiętać o tych wskazówkach.

Jak czyścić poduszkę na ciało? Najlepszy ogólny przewodnik!

Jak czyścić poduszkę do ciała

Chcesz utrzymać poduszkę w czystości, aby zapobiec gromadzeniu się patogenów i alergenów. Jednak ważne jest, aby zawsze wcześniej sprawdzić instrukcje na etykiecie poduszki. Materiały, których używa, mogą ulec uszkodzeniu, jeśli wyczyścisz poduszkę bez sprawdzania.

Poniżej znajdują się ogólne wytyczne dotyczące różnych materiałów na poduszki, ale nigdy nie zapomnij najpierw sprawdzić etykiety poduszki, aby nie uległa deformacji. Co więcej, nie zawsze musisz myć poduszkę na ciało. Niektórzy brytyjscy producenci zalecają nawet dokładne czyszczenie tylko co sześć miesięcy.

Zamiast tego użyj pokrowca na poduszkę, który możesz częściej prać, aby chronić poduszkę przed zabrudzeniem.

Pianka

Być może najczęstszym materiałem na poduszki do ciała jest pianka. Niezależnie od tego, czy jest to pianka z pamięcią kształtu, czy pianka lateksowa, nadal powinieneś sprawdzić, czy włoski producent omówił instrukcje czyszczenia poduszki. Sprawdzenie instrukcji oznacza, że ​​możesz użyć pralki do czyichś poduszek, ale niektóre produkty ulegną uszkodzeniu, jeśli użyjesz maszyny.

Mycie rąk

Najbezpieczniejszą opcją utrzymania piankowej poduszki w czystości jest jej ręczne pranie. Zacznij od napełnienia wanny zimną wodą i delikatnym detergentem. Nigdy nie używaj wybielacza ani zmiękczacza do tkanin, ponieważ mogą uszkodzić piankę. Zanurz poduszkę w wodzie i ściśnij ją, aby wyczyścić wnętrze poduszki.

Nigdy nie miażdż mocno piankowej poduszki, ponieważ może to zdeformować jej strukturę. Możesz również delikatnie wyszorować powierzchnię poduszki, aby pozbyć się brudu i plam. Następnie wymień wannę na czystą wodę do płukania.

Zanurz ponownie poduszkę, aż będzie wolna od resztek mydła. Następnie możesz wycisnąć nadmiar wody bez wykręcania pianki. Zawieś poduszkę na zewnątrz do wyschnięcia lub umieść ją w pomieszczeniu z wentylatorem cyrkulacyjnym, ale upewnij się, że dokładnie wyschła.

Pierze, puch i poliester

Jeśli twoja poduszka jest wykonana z pierza, puchu lub poliestru, możesz ją wyczyścić za pomocą myjki. Należy jednak sprawdzić metkę poduszek, czy pozwala na pranie w pralce, zwłaszcza w przypadku poduszek z puchu i pierza. Jeśli nie możesz użyć pralki, możesz ją wyprać, korzystając z tego samego przewodnika, który omówiono powyżej, dotyczącego ręcznego prania piankowych poduszek na ciało.

Pranie maszynowe

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy poduszka na ciało będzie miała wystarczająco dużo miejsca wewnątrz maszyny. Jeśli poduszka jest zbyt ufna, może nie zostać dokładnie wyczyszczona. Jednak nie powinna być też zbyt pojemna, dlatego niektórzy dodają ręczniki podczas prania poduszek w pralce.

Użyj delikatnego cyklu prania i proszku do prania, aby zachować kształt poduszki i zapobiec zbrylaniu. Chcesz również użyć zimnej lub ciepłej wody, aby zapobiec niszczeniu się wypełnienia. Następnie wykonaj dwa cykle płukania, aby upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości mydła.

W tym momencie musisz ponownie sprawdzić, czy możesz użyć suszarki do poduszki. W szczególności poliester korzysta z ustawienia niskiej temperatury w suszarce, ponieważ spulchnia poduszkę i odbudowuje jej puszystość. W przeciwnym razie możesz wysuszyć poduszkę z pierza, puchu lub poliestru w sposób naturalny na słońcu lub w przewiewnym miejscu.

Poduszki do czyszczenia miejsc

Poduszki do ciała nie wymagają częstego prania ani głębokiego czyszczenia. Możesz jednak usunąć brudne miejsca, wycieki lub plamy, czyszcząc je. W tym celu użyj szmatki nasączonej wodą z mydłem i zetrzyj plamę z poduszki.

Podobnie jak w przypadku prania ręcznego, należy obchodzić się z poduszką delikatnie i używać wyłącznie łagodnych detergentów. Po zakończeniu czyszczenia użyj kolejnej wilgotnej szmatki, aby usunąć mydło. Bardzo ważne jest, aby po tym czasie cała poduszka wyschła.

Dla wygodniejszego sposobu utrzymywania poduszek w czystości, zawsze możesz je napowietrzać na zewnątrz w pogodny, słoneczny dzień we Włoszech. Napowietrzanie może je dezodoryzować i zabijać wszelkie bakterie, które mogą znajdować się na poduszce. Możesz także potrząsnąć poduszką lub odkurzyć ją, aby wyeliminować kurz i alergeny.

Wniosek

Utrzymywanie naszych poduszek do ciała w czystości ma kluczowe znaczenie dla jakości snu i ogólnego stanu zdrowia. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo czyścić poduszkę, aby nie uległa uszkodzeniu. Co więcej, nie musisz często myć poduszki i możesz użyć poszewki na poduszkę, którą często wymieniasz.

Jeśli czyszczenie punktowe już nie wystarcza, możesz sprawdzić instrukcję prania na etykiecie poduszki. Materiał będzie również dyktował idealny sposób na jego pranie. Na przykład, zwykle pranie się ręcznie tylko poduszek piankowych i wkładanie do pralki poduszek z pierza, puchu i poliestru.

Niezależnie od materiału, zawsze używaj łagodnego detergentu i nigdy nie miażdż mocno poduszki, ponieważ grozi to deformacją poduszki. Na koniec pozwól poduszce dokładnie wyschnąć, aby zapobiec rozwojowi pleśni.