Jak czyścić nakładkę na materac? 3 proste kroki!

W trzech krokach dowiesz się, jak łatwo wyczyścić nakładkę na materac! Pamiętaj, aby dodać ten kompletny przewodnik do zakładek, aby pomóc w utrzymaniu nakładki i wydłużyć jej żywotność. Ponadto dowiesz się, jakie są nakazy i zakazy czyszczenia nakładek na materace, aby zachować materiały w nienaruszonym stanie.

Dlaczego warto wiedzieć o prawidłowym czyszczeniu nakładek na materace? Pamiętaj, że mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, bardziej niż same materace. Dlatego też powinniśmy je również utrzymywać w czystości wraz z naszymi materacami jak piankę z pamięcią kształtu.

Jak czyścić nakładkę na materac? 3 proste kroki!

Jak czyścić nakładkę na materac w domu

Krok 1. Przygotowanie

Prawidłowe czyszczenie nakładki na materac w domu jest łatwe, o ile stosujesz odpowiednie techniki. Zacznij od sprawdzenia, jak brudna jest Twoja nakładka i zmierz, czy musisz użyć środka czyszczącego, czy wystarczy odświeżyć ją sodą oczyszczoną. Chcesz również pominąć ostre chemikalia, które mogą zniekształcić materiał.

Gdy masz jasną ocenę, możesz przejść do kroku drugiego, aby przeprowadzić ogólne czyszczenie lub zakończyć do kroku trzeciego, aby wyczyścić plamy i plamy. Możesz zacząć od zdjęcia pościeli i osobnego jej wyczyszczenia. Następnie zdejmij nakładkę z materaca i umieść ją na płaskiej powierzchni, aby przygotować się do czyszczenia.

Krok 2. Odkurzanie

Następnym krokiem jest odświeżenie i dezodoryzacja materaca nawierzchniowego. Użyj odkurzacza na powierzchni, aby usunąć zanieczyszczenia, brud, łupież, kurz i inne nagromadzone alergeny. Aby usunąć nieprzyjemny zapach, posyp nakładkę na materac sodą oczyszczoną i pozostaw na 8 godzin.

Odkurz warstwę sody oczyszczonej i powtórz proces po drugiej stronie. Twój materac powinien być świeży i czysty, a możesz to zrobić w ramach konserwacji. Możesz jednak przejść do następnego kroku, jeśli Twój materac nawierzchniowy wymaga dokładnego czyszczenia.

Krok 3. Usuwanie plam i plam

Po usunięciu drobinek kurzu możesz rozpocząć dokładne czyszczenie materaca nawierzchniowego. To tutaj usuwasz plamy lub zapobiegasz wsiąkaniu rozlanych płynów w głąb materiału. Jeśli wylałeś płyn na nakładkę, najpierw zmyj go gąbką lub ręcznikiem.

Następnie wybierz łagodny środek czyszczący lub cokolwiek zalecane przez producenta, aby usunąć plamy. Możesz również użyć roztworu destylowanego białego octu i zimnej wody do leczenia punktowego. Spryskaj dotknięte obszary i osusz ręcznikiem, aż usuniesz przebarwienia.

Następnie użyj innej szmatki, aby wytrzeć nadmiar wilgoci, a następnie ponownie posyp sodą oczyszczoną na topper, aby zneutralizować zapach octu. Odkurz ponownie nakładkę na materac i wysusz ją na powietrzu w słoneczny dzień. Możesz również umieścić go w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza, aby przyspieszyć proces suszenia.

Jak czyścić mocz z piankowej nakładki na materac?

Mocz jest jedną z najbardziej irytujących plam do usunięcia, ponieważ pozostawia również piżmowy zapach. Dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć enzymatycznego środka czyszczącego, aby pozbyć się go na piankowej nakładce na materac. Postępuj zgodnie z krokiem numer trzy i instrukcjami sprzątacza, a nakładka na materac powinna być jak nowa.

Możesz także użyć enzymatycznych środków czyszczących do innych biologicznych plam, takich jak pot i krew. Ale jeśli nadal masz problemy z usuwaniem plam, spróbuj rozcieńczyć wodę utlenioną wodą, jeśli producent tego nie odradza. Możesz również wypróbować płyn do naczyń zmieszany z wodą i użyć pianki do dalszego dezodoryzowania materaca nawierzchniowego.

Nacisk kładziony jest na to, aby materac nawierzchniowy nigdy nie był przesiąknięty lub nasączony środkami czyszczącymi lub jakimikolwiek płynami, zwłaszcza podczas usuwania plam. Bardzo ważne jest, aby osuszyć dotknięte obszary i nie wnikać wilgoci do materiału. Następnie osusz powierzchnię ręcznikiem i użyj sody oczyszczonej, aby wchłonąć nadmiar wody przed całkowitym wysuszeniem toppera.

Czy można prać nakładkę na materac?

Przed czyszczeniem materaca nawierzchniowego należy zapoznać się z instrukcją i zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji na etykiecie. Te materiały często nie nadają się do prania w pralce, zwłaszcza piankowe nakładki na materace. Twoje ryzyko polega na ich zużyciu i uszkodzeniu pianki, jeśli włożysz je do pralki.

Zamiast tego postępuj zgodnie z trzyetapowym przewodnikiem, aby utrzymać materac nawierzchniowy i utrzymać go w higienie bez uszkadzania materiału. To, co możesz zrobić, to odkurzać, dezodoryzować sodą oczyszczoną i usuwać plamy zamiast całkowicie myć nakładkę. Jednak wełniane nakładki na materac zazwyczaj mają zdejmowane pokrowce, które mogą być kompatybilne z delikatnym cyklem prania.

Czy można używać suszarki na nakładce na materac? Podobnie jak w przypadku pralek, korzystanie z suszarki może uszkodzić nakładkę na materac. Wybierz suszenie na powietrzu ze wszystkich stron nakładki na materac zamiast wystawiania jej na działanie wysokiej temperatury.

Wniosek

Kiedy ostatni raz sprawdzałeś nakładkę na materac? Czy wiesz w ogóle, jak czyścić nakładkę na materac? Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to stosunkowo szybkie i możesz to zrobić bez pomocy pralki!

Najpierw odkurz nakładkę i posyp ją warstwą sody oczyszczonej. Pozostaw na 8 godzin przed odkurzeniem, aby odświeżyć nakładkę. W przypadku rozlania można je osuszyć domowymi roztworami do usuwania plam, a następnie wysuszyć na powietrzu.