Jak czyścić materac parą? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak czyścić materac parą, uprościliśmy go w dwóch prostych krokach! Potrzebujesz tylko odkurzacza i parowca, a Twoje łóżko powinno być jak nowe. Nauczysz się również, jak usuwać plamy, dzięki czemu nie musisz otwierać wielu zakładek, aby opanować konserwację materaca.

Znajomość właściwego sposobu czyszczenia parą łóżka jest pomocna w przypadku wielu materiałów. Być może używasz pianki z pamięcią kształtu lub innego łóżka, które nie powinno być czyszczone zbyt mocno. Bez zbędnych ceregieli, oto jak wyczyścić parą materac w najprostszy sposób!

Jak czyścić materac parą? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak czyścić parą materac w domu

Krok 1. Odkurzanie

Podobnie jak w przypadku czyszczenia każdego materaca, przed użyciem odkurzacza parowego należy go odświeżyć i odświeżyć. Ten krok również przygotuje złoże i usunie cząsteczki, które nagromadziły się na powierzchni. Możesz użyć odkurzacza ręcznego z mniejszą przystawką, aby dotrzeć do wszystkich obszarów materaca i szczelin.

Dzięki dokładnemu odkurzeniu powierzchni materaca para będzie później bardziej efektywna, ponieważ żaden kurz ani zanieczyszczenia nie będą blokować jej wnikania głębiej. Nie ryzykujesz również powstania plam, ponieważ brud nie rozpuści się podczas parowania łóżka. Jak dezodoryzować i odświeżać materac?

Po odkurzeniu posyp całą powierzchnię sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka minut lub godzin, w zależności od tego, jak śmierdzi twój materac. Soda oczyszczona powinna pochłaniać zapachy lub oleje i wilgoć, które są w łóżku. Następnie użyj podciśnienia, aby usunąć sodę oczyszczoną krótkimi ruchami, aby upewnić się, że wszystkie obszary zostaną wstępnie oczyszczone.

Krok 2. Parowa

Jesteś teraz gotowy do użycia odkurzacza parowego, ale musisz je najpierw wyczyścić, jeśli są plamy z materaca. Zrób łagodny roztwór detergentu i wody, a następnie przetrzyj miejsca gąbką okrężnymi ruchami. Możesz również użyć białego octu do twardszych plam, a następnie użyć sody oczyszczonej, aby wchłonąć zapach i wilgoć.

Pamiętaj, że na tym etapie materac nie powinien być przesycony płynem. W przeciwnym razie ryzykujesz trudności z wysuszeniem, co może prowadzić do pleśni lub pleśni. Po wykonaniu tych czynności wstępnego czyszczenia możesz rozpocząć czyszczenie parą kilka centymetrów od powierzchni długimi i niskimi ruchami.

Ponownie, nie masz na celu zmoczenia łóżka, więc musisz dostosować pozycję i ruch parowca. Po zakończeniu jednej strony poczekaj, aż wyschnie, zanim wyczyścisz drugą stronę. Chcesz również dotrzeć do boków łóżka, aby zakończyć.

Jak wysuszyć materac czyszczony parą

Nie powinieneś się bać używania pary do czyszczenia łóżka, ponieważ wprowadza ona trochę wilgoci. I tak nie przesycasz, więc suszenie powinno zająć tylko kilka godzin. Możesz położyć materac na zewnątrz na listwach, aby wszystkie boki były napowietrzone, ale mimo to odwróć go, aby dobrze wysechł.

Powszechnie wiadomo, że materac należy używać tylko po jego dokładnym wyschnięciu. Możesz to przetestować, dociskając powierzchnię suchym ręcznikiem, jeśli wchłonie wilgoć. Jeśli pogoda jest zbyt chłodna, możesz zakończyć suszenie w pomieszczeniu za pomocą wentylatora cyrkulacyjnego i otwartych okien, aby uniknąć wilgoci.

Czy możesz wyczyścić materac parą za pomocą środka do czyszczenia dywanów?

Zdecydowanie nie będziesz potrzebować wymyślnych środków czyszczących i sprzętu do czyszczenia łóżka parą. Możesz użyć środka do czyszczenia dywanów, aby wykonać tę pracę dwa razy w roku i zapobiec gromadzeniu się alergenów, grzybów lub robaków w materacu. Postępuj zgodnie z naszym dwuetapowym przewodnikiem powyżej i upewnij się, że łóżko nie zostanie zbyt przemoczone.

Po zakończeniu chcesz go dokładnie wysuszyć, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Konieczny jest również nacisk na to, aby środek do czyszczenia dywanów był wolny od wszelkich zabrudzeń, dlatego przed użyciem sprawdź jego zbiornik. Na koniec zrób harmonogram czyszczenia parą, aby mieć rutynę i utrzymać higienę i zdrowie materaca do codziennego użytku.

Czy czyszczenie parą usunie plamy moczu z materaca?

Plamy z potu i moczu mogą być trudne do usunięcia, ponieważ wnikają głęboko w materiał. Dobrą wiadomością jest to, że czyszczenie parą powinno działać przeciwko nim, o ile znasz odpowiednie techniki. Idealnym rozwiązaniem jest również to, aby nigdy nie pozwolić, aby wilgoć lub rozlane płyny zalegały zbyt długo na materacu, aby nie wnikały głęboko i były trudniejsze do usunięcia.

Aby wyczyścić parą plamy z moczu, postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem, ale uruchom odkurzacz parowy na plamach, aby je usunąć. Wstępne czyszczenie, które usuwa plamy, pomoże również wyeliminować nie tylko przebarwienia, ale także zapach moczu. Jednak nie przesycaj materaca, nawet jeśli skupisz się na poplamionych obszarach.

Wniosek

Czy wiesz, że para sprawdza się również w dezynfekcji łóżka? Możesz szybko nauczyć się czyszczenia parą materaca w dwóch krokach. Najpierw odkurz i spryskaj materac, aby przygotować go do czyszczenia parą.

Następnie możesz wykonywać długie i niskie ruchy myjką parową po całym łóżku. Pozwól jednej stronie wyschnąć najpierw przed czyszczeniem parowym drugiej strony. Na koniec dokładnie wysusz materac na powietrzu i możesz to robić dwa razy w roku.