Jak czyścić bambusową poduszkę. 3 najlepsze techniki

Możesz szybko nauczyć się czyścić bambusową poduszkę, rozumiejąc, jak ją czyścić, myć i suszyć. Musisz zadbać o swoją bambusową poduszkę, aby wytrzymała długo i nie straciła swojej struktury. Ale jak każdy materiał na poduszkę, utrzymywanie bambusowej poduszki w czystości wymaga staranności, a ten artykuł powinien pomóc ci zrobić to poprawnie.

Oprócz spulchniania, czyszczenie zawsze powinno być częścią konserwacji bambusowych poduszek. Jednak nie jest podobny do innych wypełnień do poduszek, które poradzą sobie z niektórymi środkami czyszczącymi i szorstkim czyszczeniem. Możesz również przeczytać poniżej, jak punktowo czyścić swoją bambusową poduszkę, aby szybko usunąć brud i plamy.

Jak czyścić poduszkę bambusową: wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu miejsc, praniu i suszeniu

Czyszczenie punktowe

Podobnie jak w przypadku większości poduszek, lepszym pomysłem jest nauczenie się, jak najpierw wyczyścić bambusową poduszkę przed natychmiastowym jej praniem. Może to być częstsza praktyka, ponieważ mycie powinno być tylko dogłębnym czyszczeniem raz na jakiś czas. Ale ponieważ poduszki bambusowe różnią się użytymi materiałami, musisz zdawać sobie sprawę z metod czyszczenia, które możesz zrobić.

Oznacza to, że niektórzy producenci używają tkaniny bambusowej do ich pokrycia i innego rodzaju materiału do wypełnienia poduszek. Jednak można również znaleźć poduszki bambusowe z innym materiałem na poszewkę na poduszkę i włóknem bambusowym do wypełnienia. Tymczasem poduszka w całości z bambusa będzie używać tylko bambusa zarówno do pokrycia, jak i wypełnienia.

Usuwanie plam i rozlań

Najlepiej wcześniej zapoznać się z zaleceniami producenta, ale generalnie większość poduszek bambusowych można czyścić przy użyciu delikatnego detergentu i ciepłej wody. Delikatnie przetrzyj obszar ręcznikiem, aż plama zniknie i pozostaw na 15 minut, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką, aby usunąć mydło. Nie musisz zanurzać poduszki w wodzie, aby wypłukać, ale upewnij się, że dokładnie wyschła.

Jeśli rozlałeś coś na bambusową poduszkę i uważasz, że nie wymaga mycia, możesz użyć gąbki do wchłonięcia płynu. Po usunięciu plamy powtórz ten sam proces usuwania plam i pozwól poduszce dokładnie wyschnąć przed użyciem. Na koniec możesz lekko potrząsnąć poduszką lub odkurzyć powierzchnię, jeśli chcesz pozbyć się kurzu i nagromadzonych cząstek.

Pranie

Ręcznie

Ręczne pranie bambusowej poduszki nie różni się od prania innych rodzajów poduszek. Oznacza to, że zawsze używaj delikatnego detergentu, ciepłej wody i nigdy nie wybielacza. Chcesz również uniknąć wykręcania lub skręcania bambusowej poduszki podczas jej prania, ponieważ może to uszkodzić jej formę.

Zacznij od zanurzenia poduszki w wannie z wodą, aż do całkowitego nasiąknięcia. Następnie polej powierzchnię poduszki delikatnym detergentem i wetrzyj w całą poduszkę. Delikatnie masuj poduszkę, aby detergent dostał się również do środka.

Poduszkę można wypłukać delikatnie ściskając i zanurzając w czystej wodzie. Chcesz usunąć wszystkie mydliny i dalej przesuwać poduszkę pod ruchomą wodą, aż nie pozostaną żadne pozostałości. Należy położyć nacisk na delikatne obchodzenie się z poduszką.

Przez maszynę

Jak wspomniano wcześniej, chcesz sprawdzić etykietę swojej poduszki, aby poznać zalecane metody i materiały podczas czyszczenia. Nie wszystkie poduszki bambusowe należy myć w pralce, ale jeśli to możliwe, włącz je do delikatnego cyklu z łagodnym detergentem.

Najlepiej też dodać kilka ręczników do pralki, aby towarzyszyły poduszce, ale używaj tylko podobnych kolorów, aby uniknąć poplamienia. Niektóre marki zalecają również umieszczenie poduszki w torbie na pranie przed uruchomieniem cyklu, aby jeszcze bardziej ją chronić. Jednak zawsze sprawdzaj, czy możesz prać tylko poszewkę na poduszkę, aby uniknąć uszkodzenia wypełnienia poduszki.

Suszenie

Ostatnią techniką, której musisz się nauczyć podczas czyszczenia bambusowej poduszki, jest jej prawidłowe wysuszenie. W tym momencie może to brzmieć powtarzalnie, ale musisz sprawdzić etykietę poduszki, jeśli producent zaleca korzystanie z suszarki. W takim przypadku umieść ją w środku z piłeczkami tenisowymi, aby zmiękczyć poduszkę i wybierz najniższe ustawienie, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić poduszkę.

Jeśli poduszkę bambusową nie można włożyć do suszarki, najlepiej powiesić ją na sznurze do prania w jasnym i nasłonecznionym miejscu. Możesz również umieścić poduszkę w pomieszczeniu z dobrą cyrkulacją powietrza, ale zawsze sprawdź, czy poduszka całkowicie wyschła. Najlepiej byłoby, gdybyś zawsze pozwalał bambusowej poduszce dokładnie wyschnąć, aby uniknąć zachęcania do rozwoju grzybów.

Wniosek

Musimy wiedzieć, jak dbać o higienę naszych bambusowych poduszek i zachęcać do ich długowieczności. Możesz szybko zrozumieć, jak czyścić bambusową poduszkę poprzez czyszczenie punktowe, pranie i prawidłowe suszenie. Do czyszczenia punktowego użyj łagodnego mydła i wody do wyszorowania określonego obszaru przed wysuszeniem go inną szmatką.

Jednak od czasu do czasu będziemy musieli głęboko wyczyścić nasze bambusowe poduszki i można to zrobić ręcznie lub w pralce. Zawsze sprawdzaj metkę poduszki, czy możesz ją wyprać w pralce, czy tylko poszewkę na poduszkę. Po przejściu w delikatny cykl, poduszkę można wysuszyć, wieszając ją na zewnątrz lub w suszarce, jeśli pozwala na to producent.