Jak często wymieniać poduszkę z pianki memory? 3 świetne wskazówki!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak często wymieniać poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, możesz to robić co 36 miesięcy lub wcześniej. Harmonogram wymiany opiera się na przewidywanej trwałości poduszki z pianki z pamięcią kształtu, czyli od dwóch do trzech lat. Jednak liczby te nie są bezwzględne, ponieważ jakość, użytkowanie i pielęgnacja poduszki wpłyną na jej żywotność.

Niesamowitą cechą poduszek z pianki z pamięcią kształtu jest to, że wytrzymują one przez długi czas, szczególnie przy odpowiedniej konserwacji. Musisz jednak wiedzieć, kiedy się pożegnać, ponieważ poduszka, która straciła swoją formę, nie będzie już dłużej podtrzymywać i wygodna. Poduszka z pianki z pamięcią kształtu powinna zawsze dopasowywać się do ciała, aby osiągnąć idealną pozycję do spania.

Jak często wymieniasz poduszkę z pianki memory?

36 miesięcy, ale

Pianka z pamięcią kształtu zwykle wykorzystuje poliuretan i można oczekiwać, że poduszka z pianki z pamięcią kształtu będzie wymagać wymiany po 36 miesiącach. Jednak okres ten będzie różny dla każdego użytkownika i produktu w Wielkiej Brytanii. Być może będziesz musiał wymienić poduszkę z pianki zapamiętującej kształt po dwóch latach lub nawet dłużej niż trzy lata, aby zapewnić sobie optymalne wrażenia podczas snu.

Pomogłoby, gdybyś wymienił poduszkę pamięciową, gdy

Oznacza to, że należy sprawdzić poduszkę z pianki zapamiętującej kształt i zmierzyć, czy wymaga wymiany. Poduszki z pianki z pamięcią kształtu mogą być rozdrobnione lub solidne, ale niektórzy brytyjscy producenci łączą również piankę z pamięcią kształtu z innymi materiałami. Takie mieszanie przyczynia się do potencjalnej żywotności pianki z pamięcią kształtu.

Poszarpana poduszka z pianki zapamiętującej kształt nie powinna tworzyć grudek, dzięki czemu zachowuje zdolność adaptacji, gdy na niej leżysz. Z drugiej strony, poduszka z solidnej pianki z pamięcią kształtu będzie miała wgniecenia i nie będzie z czasem powracać do swojej pierwotnej formy. Te cechy są sygnałami, że musisz wymienić poduszkę z pianki zapamiętującej kształt.

Dlaczego wymienić poduszkę z pianki memory

Wsparcie i komfort

Poduszka z pianki z pamięcią kształtu, która utraciła swoją strukturę, nie będzie już tak podtrzymująca i wygodna w użytkowaniu, jak omówiono wcześniej. Może wpływać na jakość snu, co jest szkodliwe dla zdrowia. Co więcej, poduszki z pianki zapamiętującej kształt mają pomagać w kontrolowaniu pozycji podczas snu.

Zdrowie

Jeśli jest grudkowaty, płaski lub nieregularny, kontury stałej pianki lub formowalność rozdrobnionej pianki nie będą miały żadnego zastosowania. Z biegiem czasu możesz również odczuwać ból i dyskomfort ciała. Pamiętaj, że codzienne zużycie i pranie doprowadzi w końcu do rozpadu materiałów.

Poniżej znajduje się poradnik, jak dbać o poduszki piankowe z pamięcią kształtu i pomagać przedłużyć ich żywotność. Mimo to zawsze musimy wymienić poduszki po pewnym czasie, zwłaszcza gdy poduszka wygląda i czuje się słaba pomimo gruntownego czyszczenia. Poduszka może nawet zawierać alergeny, patogeny, kurz, plamy, zapach i inne nieprzyjemne substancje, które są kolejnymi powodami, dla których należy wymienić poduszkę i zapewnić dobre zdrowie.

Jak sprawić, by poduszka z pianki memory była dłuższa

Użyj ochraniacza na poduszkę

Najprostszym sposobem na przedłużenie żywotności poduszki z pianki zapamiętującej kształt jest użycie poszewki na poduszkę. Pamiętaj, że chociaż poduszki z pianki z pamięcią kształtu mogą skorzystać na dokładnym czyszczeniu, częste ich pranie uszkodzi materiały. Jednak stosowanie ochraniacza na poduszkę oznacza, że ​​możesz utrzymać poduszkę w czystości i zapobiegać gromadzeniu się brudu, ponieważ możesz ją częściej prać.

Ochraniacz na poduszkę ochroni poduszkę od rozlanych płynów, kurzu, a nawet owadów, takich jak roztocza i pluskwy. Może nawet służyć jako bariera przed naszymi kosmetykami, komórkami skóry, potem, naturalnymi olejkami i codziennym nadużywaniem poduszki. Dzięki temu wilgoć nie może wniknąć i uszkodzić pianki z pamięcią kształtu, a poszewka na poduszkę chroni ją przed naszą wagą, gdy śpimy na niej każdej nocy.

Prać co sześć miesięcy

Na koniec pamiętaj, że musimy myć poduszki z pianki zapamiętującej kształt co sześć miesięcy. Trochę brudu lub rozlane tu i tam można łatwo usunąć poprzez czyszczenie punktowe lub odkurzanie brudnej części poduszki. Jednak w końcu będziesz musiał go dokładnie wyczyścić poprzez pranie, aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi i gromadzeniu się nieprzyjemnych rzeczy.

Należy położyć nacisk na sprawdzenie metki na temat włoskich instrukcji prania poduszki. Niektóre poduszki z pianki z pamięcią kształtu mogą wykorzystywać inne materiały, które wymagają określonych sposobów i produktów do prania. Należy jednak pamiętać, że poduszek z pianki z pamięcią kształtu nie wolno narażać na trudne czynności, detergenty, wybielacze i wysokie temperatury.

Nie chcesz zepsuć kształtu i struktury poduszki, więc bądź ostrożny, gdy ją ściskasz. Chcesz również upewnić się, że dokładnie wypłukałeś, aby pozbyć się mydlin. I na koniec wysusz poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni.

Wniosek

Poduszki z pianki memory są imponujące, jeśli chodzi o długowieczność. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nadal nauczył się, jak często wymieniać poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, aby uzyskać z nich jak najwięcej. Możesz oczekiwać, że poduszka wytrzyma 36 miesięcy, a potem możesz dostać nową.

Najlepszym sposobem stwierdzenia, czy wymaga wymiany, jest utrata kształtu poduszki. Pocięte poduszki z pianki z pamięcią kształtu tworzą grudki, podczas gdy poduszki z pianki z pamięcią kształtu mają wgłębienia. Jeśli poduszka traci zdolność powrotu do swojej pierwotnej struktury, najlepiej ją wymienić, aby uniknąć dyskomfortu.

Używanie poszewki na poduszkę i mycie jej co sześć miesięcy byłoby doskonałym sposobem na wydłużenie żywotności poduszki z pianki zapamiętującej kształt. Pamiętaj jednak, że jakość i użytkowanie poduszki również będą miały wpływ na to, czy wymiana może potrwać 36 miesięcy, czy nie.