Jak często należy obracać górny materac z poduszką

Jeśli chcesz wiedzieć, jak często powinieneś obracać materac z poduszką, powinno to być co miesiąc. Ale jaka jest korzyść z tej praktyki konserwacji? Czy jest to obowiązkowe, czy może być częściej, czy nie?

Może Ci się również spodobać ten kompletny przewodnik, jak naprawić materac z poduszką. Rotacja byłaby fantastyczna w zapobieganiu uszkodzeniom, ale zawsze warto znać rozwiązania typowych problemów z materacami.

Jak często należy obracać górny materac z poduszką

Jak często należy obracać górny materac w celu konserwacji

Możesz przedłużyć żywotność materaca typu pillow-top, obracając go co miesiąc lub co drugi miesiąc. Częstotliwość harmonogramu rotacji będzie zależeć od tego, jak używasz materaca i jak się zużywa. Na przykład, jeśli nie używasz go często, możesz go obracać co sezon, ale jeśli śpisz co noc na materacu z poduszką, najlepiej obracać go raz w miesiącu.

Jak obrócić materac z poduszką?

Możesz samodzielnie obrócić łóżko z poduszką, jeśli jest stosunkowo małe, jak materac w rozmiarze podwójnym. Jednak większe materace z poduszką, takie jak łóżka typu queen i king size, będą łatwiejsze do obracania, jeśli ktoś ci pomoże. Niech inna osoba przytrzyma drugi koniec materaca, a następnie obróci go o pełne 180 stopni.

Dlaczego powinieneś obracać materac z poduszką?

Obracanie i wiedza o tym, jak często powinniśmy obracać nasze materace, jest kluczowym elementem konserwacji. Odwracając boki, rozkładasz zużycie na całym materacu. Ponadto nie ryzykujesz, że materac będzie zwisał z jednej strony, ponieważ tylko on otrzymuje nacisk i masę ciała każdej nocy.

Co się stanie, jeśli nie obrócisz materaca z poduszką?

Jeśli nie obrócisz materaca typu pillowtop, szybciej straci on swoją wspierającą i wygodną strukturę. Zużycie i uszkodzenia będą nierównomierne, ponieważ używasz tylko jednego końca łóżka i jest to jedyny obszar, na który trafiają ciężkie części ciała. Nie myśl, że dodatkowa wyściółka na górnej poduszce wystarczy, aby zapobiec wgnieceniom i przedwczesnemu zwisaniu.

Czy możesz obrócić materac z poduszką?

Większość materacy typu pillowtop nie może być odwrócona, ponieważ jedna strona jest przeznaczona do użytku, a druga jako podstawa podtrzymująca. Górna część ma być wygodna, więc odwrócenie górnej części poduszki i umieszczenie jej na dole nie wystarczy, aby utrzymać ciężar i nacisk. Z drugiej strony spanie na spodniej części materaca nie będzie wygodne, ponieważ jest bardzo twarda podpora.

Jednak niektórzy producenci oferują dwustronne łóżka z poduszką. Marka zwykle wspomina, że ​​można obracać te materace, ponieważ obie ich twarze są takie same. Aby dowiedzieć się więcej o tej praktyce konserwacji, przeczytaj nasz przewodnik, kiedy odwracać materac i dlaczego.

Jak zapobiec zwisaniu materaca na poduszce?

Regularnie obracaj górę poduszki

Możesz łatwo zapobiec zwisaniu materaca z poduszką, upewniając się, że obracasz go co miesiąc. Spowoduje to redystrybucję zużycia w całym łóżku, więc nie skupiasz się tylko na jednej części materaca, która prowadzi do zwiotczenia. Możesz też sprawdzić, czy górna część poduszki jest dwustronna, a następnie możesz ją również odwrócić.

Regularnie potrząsaj wierzchem poduszki

Ponieważ materac typu pillow-top ma dodatkową amortyzację, musisz zadbać o równomierne rozłożenie materiału na wierzchniej warstwie. Niektóre łóżka typu pillow-top mają zdejmowane górne warstwy, dzięki czemu można je wyjąć, a następnie roztrzepać piłeczkami tenisowymi w suszarce ładowanej od przodu bez ogrzewania. Jeśli nie możesz zdjąć wierzchu poduszki lub masz suszarki ładowanej od przodu, możesz użyć kija od miotły, aby równomiernie uderzyć o powierzchnię.

Zawsze sprawdzaj sprężyny skrzynkowe

Sprawdź podstawę swojego łóżka z poduszką, ponieważ jeśli nie będzie w stanie go odpowiednio podtrzymywać, szybko wytworzy wrażenia cielesne. Sprężyny skrzynkowe mogą mieć zwisające zwoje, więc pamiętaj o ich wymianie w razie potrzeby. Chcesz, aby materac z poduszką górną znajdował się na podstawie, która będzie odporna na nacisk podczas leżenia.

Czy mogę naprawić zwisający materac z górną poduszką?

Sprawdź, czy możesz obrócić górny materac poduszki

Jeśli Twoje łóżko z poduszką już ugina się, sprawdź, czy pozwala się przewrócić. Skorzystanie z drugiej strony powinno usunąć opadającą powierzchnię, a także równomiernie nosić cały materac. Prosimy jednak pominąć to rozwiązanie, jeśli wierzch poduszki jest jednostronny.

Dodaj podparcie pod zwiotczały materac wierzchni

Jednym z najskuteczniejszych sposobów naprawy zwiotczałego materaca jest poprawa podparcia. Dotyczy to również łóżka z poduszką i kawałka sklejki lub dowolnej grubej i twardej deski. Umieść deskę między sprężyną pudełkową a materacem, tuż pod zwisającą częścią, aby pomóc jej odepchnąć się.

Wniosek

Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu. Przypomnijmy, jak często należy obracać materac typu pillow-top, najlepiej co miesiąc. To rozprowadzi zużycie na całej powierzchni poduszki i zapobiegnie zwisaniu.

Zalecamy również sprawdzenie praktyk pielęgnacyjnych zalecanych przez markę, aby upewnić się, że Twoje łóżko nie zostanie przypadkowo uszkodzone.