Jak chronić materac podczas przeprowadzki w 3 prostych krokach

W trzech prostych krokach dowiesz się, jak chronić materac podczas przemieszczania się. Musisz przeczytać ten artykuł, mimo że temat wydaje się tak prosty do zrozumienia. Zdziwisz się, że prawdopodobnie przeoczyłeś niektóre z tych wskazówek podczas przeprowadzki.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest uszkodzenie materaca i przypadkowe zniszczenie go po przyjeździe. Możesz zastosować tę praktykę, gdy poruszasz się na dużą odległość lub po prostu przenosisz łóżko na wózku z zewnątrz do pokoju. Wszystko czego potrzebujesz to plastik i koce.

Jak chronić materac podczas przeprowadzki w 3 prostych krokach

Jak chronić materac podczas przeprowadzki?

Krok 1. Zawijaj

Zakładając, że przygotowałeś materac zgodnie z zaleceniami producenta (tj. zroluj go lub złóż), możesz zacząć owijać go do ruchu. Użyj folii termokurczliwej lub plastiku do malowania, aby ciasno przykryć łóżko, aby nie było przestrzeni, w których mógłby dostać się brud lub wilgoć. Ta ciasna warstwa zapewni ochronę Twojego materaca podczas podróży.

Krok 2. Okładka

Teraz, gdy czujesz się pewniej przed zalaniem lub kurzem, możesz umieścić go w pojeździe. Posiadanie koców lub kołder pod łóżkiem zapewni dodatkową ochronę i zapobiegnie jego deformacji. Zapobiegają również przesuwaniu się materaca w przypadku uderzeń i innych problemów, które mogą go zgubić.

Co więcej, posiadanie koców pod materacem pozwoli na wygodniejsze wsuwanie i wysuwanie go z pojazdu. Nie musisz nosić i podnosić łóżka po dotarciu na miejsce. Porozmawiajmy teraz o pojeździe, z którego należy korzystać przy przenoszeniu materaca.

Krok 3. Transport

Być może ten krok jest pomijany przez większość właścicieli domów podczas przenoszenia łóżka z jednego miejsca na drugie. Jednak tylko wtedy, gdy pojazd jest idealny, możesz upewnić się, że Twój materac będzie dobrze chroniony podczas podróży. O ile Twój samochód nie jest przestronny i masz do czynienia tylko z małym łóżkiem, powinieneś zaopatrzyć się w ciężarówkę.

Jest to nie tylko wygodne dla ogólnej objętości materaca, ale także bezpieczniejsze będzie umieszczenie łóżka w środku. Po pierwsze, nie ryzykujesz złamania przepisów ruchu drogowego, ponieważ materac nie znajduje się na zewnątrz pojazdu. A po drugie, będzie bezpieczniej dla Ciebie i Twojego łóżka, niezależnie od pogody.

Możliwe jest przywiązanie czegoś nieporęcznego na bagażniku dachowym, ale wiatr może to zgubić. Gdy już masz ciężarówkę, połóż materac płasko. Proszę nie kłaść na nim żadnych przedmiotów, ponieważ mogą one wgniatać materiał. Jeśli nie chcesz, aby łóżko się przesuwało, możesz je również umieścić między meblami.

Czy przenoszenie materaca to zrujnuje?

Stare materace

Przesuwanie łóżka nie rujnuje go, ale są powody, dla których można przypadkowo zniszczyć materiały i ogólną formę materaca. Trzeba się zastanowić, czy lepiej zostawić materac i po prostu zaopatrzyć się w nowy, zamiast przewozić używane i stare łóżko. Wszystkie rodzaje materacy w końcu będą wymagały wymiany, więc jeśli Twój przekroczył oczekiwany okres użytkowania, ryzykujesz jedynie dalsze jego uszkodzenie podczas przenoszenia.

Składanie

Jakie są inne sposoby na zniszczenie materaca podczas przeprowadzki? Jak wspomniano wcześniej, należy sprawdzić etykietę produktu, jeśli producent zaleca składanie lub zwijanie łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, preferuje się zwijanie materaca, a nie składanie go, aby zapobiec zagnieceniom.

Miejsce docelowe

Ale jeśli to tylko krótkoterminowe, pasowanie powinno być w porządku. Innym powodem, dla którego możesz uszkodzić łóżko, jest umieszczenie go w pojeździe. Najlepszą orientacją jest ustawienie go płasko poziomo, a nie pionowo, ponieważ może uszkodzić warstwy, gdy jest w tej pozycji przez zbyt długi czas.

Jaki jest najlepszy sposób transportu materaca?

Najlepszym sposobem transportu materaca jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych przeprowadzek, aby być bezpiecznym. Będą mieli sprzęt i pojazd do twojego materaca, a niektórzy nawet podniosą łóżko w twoim domu. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy, być może wynajęcie ruchomego kontenera lub wysłanie materaca na miejsce to bardziej opłacalne opcje.

Mówimy, że to najlepszy sposób na transport materaca, ponieważ możesz to zrobić sam i nie musisz się męczyć i nie męczyć. Nie ryzykujesz podnosząc ciężkiego przedmiotu wokół domu do pojazdu ani nie jeździsz nim potencjalnie mniejszym samochodem. Nie mówiliśmy jednak, że transport materaca w sposób „zrób to sam” jest niemożliwy, ale proszę wziąć pod uwagę wymienione przez nas zalety.

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie materaca przez długi czas?

Jeśli mówisz długoterminowo, najlepszym sposobem na przechowywanie materaca jest przechowywanie w szafce. Czemu? Warunki wewnątrz są stabilne, a nie na strychu czy w piwnicy.

Zmienna wilgotność i temperatura mogą sprzyjać powstawaniu pleśni i pleśni, a nawet stworzeń. Pamiętaj jednak, aby podczas przechowywania nadal wietrzyć łóżko co sześć miesięcy. Dzięki temu konstrukcja pozostanie nienaruszona, a także odświeży materac.

Wniosek

Przeprowadzasz się do nowego domu? Jeśli tak, musisz nauczyć się, jak chronić materac podczas przemieszczania się, aby zapewnić mu komfort i wsparcie podczas późniejszego użytkowania. Podsumowując nasz łatwy do zrozumienia przewodnik powyżej, musisz owinąć go w folię i umieścić na kocu.

Następnie umieść go płasko w pojeździe, aby zachować formę w nienaruszonym stanie. Niezbędny jest nacisk na przestrzeganie zaleceń producentów dotyczących składania lub zwijania materaca.